Kojené dieťa má problém s vylučovaním

lenkaam_1
1. mar 2018

Ahojte

Doktorka nam ppvedala ze mame zacat prikrmovat.
Maly je kojeny ale ma problem s vylucovanim teda kaka raz za 5-6 dni...preto sa chcem opytat aka zeleninka by bola pre neho vhodna pocula som ze z mrkvy zapeka tak by som nerada zacinala prave nou...
Mate nejake rady/skusenosti?
Dakujem 🙂

luba41
1. mar 2018

a nie je to skoro?😲 ved má ešte len 4 mesiace..načo sa ponáhlať..máte problemy s priberaním? alebo ine? ak nie, tak zabudni na také "úžasné" rady od doktorky.. a problem s vylučovaním aký? lebo stolica raz za 5-6 dní u dojčeného je úplne normálny stav..to vie snad aj doktorka..

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@luba41 vies co koli tomu imunologickemu oknu mame zacat pomlicky ochutnavat davat skusat.ja tomu moc sancu nevidim lebo maly je nauceny lwn na prsnik odmieta aj cumel aj flasu tak uz vidim ako mi chmace z lyzice :D ale ze mame zacat skusat.
No doktorka tiez hovori ze ta stolica je ok lebo je kojeny..ale mne sa to nepaci kedze zo zaciatku sa vyprazdnoval aj niekolkokrst denne...takzennienproblem ako prolem ale ja mam z toho nervy :D po tolkych dnoch je stolica husta tak nechcem mu este pritazit tou mrkvou...

luba41
1. mar 2018

@lenkaam_1 ale už je väčší, to vyprázdnovanie sa zmenilo..to je uplne v pohode..žiadne imunologické okno nikto nikdy nepotvrdil...dieťa má byť plne dojčené / ked je na UM tak isto/min 6 mes, , niet sa kam ponáhlať..dieťa má začať ochutnávať, až ked samé o jedlo prejaví záujem..a aj potom ide o ochutnávanie, a nie štopanie jedlom ..

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@luba41 no ved stopat ho nemienim....ak nepojde tak aj ona povedala ze potom skusit opat o tyzden dva...
Doktorke verim lebo ako to staci tu si precitat tak kazdy lekar odporuca ine who ine....a stresovala som sa doteraz stake ze napr preco moja doktoka hovoei ine druha ine...tak so sa rozhodla ze to riesit nebudem proste ona je tu od toho...len som sa zabudla spytat ze teda akou zeleninkou zacat okrem mrkvy no.

luba41
1. mar 2018

@lenkaam_1 ale lekár je od slova liečiť-takže ako " všetkovediacu" by som ju určite nebrala..podla tvojho popisu, mohla by sa viacej povzdelávať aj v iných oblastiach ktoré súvisia s jej prácou s detmi, ...netreba slepo veriť lekárom, treba sa sama trocha zaujímať a informovať..nemá syn problem s exemom? to riešila? tak tam by som bola velmi opatrná, kedy a čím začať príkrmy...mrkva je velký alergen, takže určite nie ako prvé jedlo..

stanislavicenka
1. mar 2018

@luba41 presne tak, ziadne imunologicke okno nie je potvrdene. Raduj sa, tes sa, ze mas este 2 mesiace pokoj. A ci prijme jedlo, alebo nie, nezavisi, ci je dieta dojcene, alebo nie. Moja dcera zacala poriadne jest cca v 2 rokoch, dovtedy som bola na nervy, a uplne zbytocne. Vela sa dojcila, nic jej nechybalo, krv a ine vysledky ukazkove. Ale drzim palce, nech mu chuti. A s tym kakanim, po zacati prikrmov tiez nenusi aj tyzden kakat a nic to nenusi znamenat

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@luba41 maly nema exem....na licku bolo nieco...po natreti obycajnou niveou detskou to zmizlo exem by nepresiel.
Kazdopadne dakujem za info ale na nazor na lekarku som sa naozaj nepytala..

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

Dobre este raz .... Viete poradit zeleninku po ktorej sa mu bude vyprszdnovat? Tak totiz stoji otazka nie ci je skoro neskoro na "prikrm" dakujem

beky1813
1. mar 2018

@lenkaam_1 ja som tiez moju prvu zacala prikrmovat od 4 mesiaca a neubudlo z nej, ono zeny, ktore su za vylucne dojcenie co najdlhsie a ktore tlacia dojcenie ako jedinu moznu cestu, ta budu odhovarat a kydat na doktorku, ale ked chces, skus. No neviem, ktorou potravinou, ja som zacinala mrkvou, potom som pridala batat

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@beky1813 no ved prave to vidim opytas sa A odpovedia uplne ine.....ved ja nejdem a ani necakam od maleho ze mi teraz zvali 3kg mrkvy a dojcenie vypustim....fakt tu na hlavu niektore odpovede...

luba41
1. mar 2018

@lenkaam_1 ale ked je taká odborníčka tá doktorka, mala ti sama povedať čím začať prikrmovať...ved začni dávať ochutnávať to, čo vy jete, primerane prisposobené dieťaťu,,

beky1813
1. mar 2018

@lenkaam_1 tu pani neries, ona je fanaticka do dojcenia, v kazdej teme, ktora len kusok suvisi s dojcenim, mudruje a casto uplne mimo vsetkeho, co sa autorky pytaju

nela6
1. mar 2018

@lenkaam_1 mozes mu dat hocico, to nic co zje mu ziadnu zapchu nesposobi

luba41
1. mar 2018

@beky1813 a kde meleme o dojčení? píšeme o príkrmoch a o tom, že či je dojčené alobo na UM, nepotrebuje v 4 mesiachoch príkrm, ani ochutnávať....čítaj.. ty si dávala, tvoje dieťa prevdapopodobne chcelo..začať sa má, ked dieťa samé prejaví zaujem.... mrkva je dávno prežitok-ako prvý príkrm..

beky1813
1. mar 2018

@luba41 ty su splietas, ze dieta ma byt plne dojcene min.6 mesiacov a navazas sa do doktorky a snazis sa presvedcit autorku, nech neprikrmuje

nela6
1. mar 2018

@lenkaam_1 moj bol dojceny do 5.5m a potom som zacala mrkvou, tekvica, petrzlen, tekvica, cvikla...ale to fakt tie minima co pojedol sa nikdy neprejavili na vylucovani, tym ze bol dojceny si jedlo zavadzal jak slimak, ne a ne toho nejak viac pojest....nechala som mu ale jeho tempo, kedze nechudol a nemal ziadne problemy, vobec nicoho sa neboj

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nela6
1. mar 2018

@lenkaam_1 moj bude mat o mesiac 2r, doteraz sa dojci, a ked sa vela nenaje tak nekaka kazdy den, je to uplne ok, ked mal rok a pol este stale kakal raz za 5 dni...nemal vobec zapchu, stolica bola vporiadku, len sa netvorila casto kedze nejedol velmi vela, jedla prekladal mliekom viac nez trebalo 🙂

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@luba41 povedala cim zacat a tiez cim pokracovat...pytam sa na to co by mu ulahcilo vyprazdnovanie....ja naozsj neviem preco mas potrebu rypat a byt arogantna...nepytam sa anina tvoj nazor ci prikrmovat alebo nie a tieznsa nepytam na tvoj nazor ohladom lekarky....za to ze ty si to nerobila alebo robila inak neznamen ze iny sposob a nazor je zly tak sa prosim ta zdrz sa komentarov

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@nela6 dakujem moc 🙂

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@lenkakravcova Dakujem za rad... Plyn nie je provlem to mu ide o 106 :D skusim tu tekvicu teda ako prvu..ono ja tu nad ttm lamentujem alenje pravda co mi tu napisali ze to budu minimnozstva tak tie to asi tak neovplyvnia..

katriona1
1. mar 2018

@lenkaam_1 na začátek je vhodná dýne hokaido, batát, cuketa, patizon, pastinák, fenykl, potom cvikla, brokolice
vyhni se mrkvi, brambore a rýži
v albumu mám napsané podrobneji co jsem kdy pridávala a začala jsem od 4 mesíce

lenkaam_1
autor
1. mar 2018

@katriona1 dakujem 🙂

pininka
1. mar 2018

@lenkaam_1 mrkvou by som vo vasom pripade nezacinala,lebi ta zapeka, skusila by som zemiam, sladky zemiak teda batat, cuketu, maslovu tekvicu a pod.

chrissie_kf
1. mar 2018

@lenkaam_1 mozes skusit zacat napriklad nejakou tekvicou, cukina, postupne oridst zemiacik. Ale treba vyskusat aj tu mrkvu . Moj mal tiez kakanie vselijake a mrkva nerobila problemy. To kakanie inak u kojenych deti nevadi pokial ho neboli brusko .

kaja73
1. mar 2018

ako prve su vyborne tekvicove plodiny..ani nealergizuju ani nezapeka..cuketa,hokaido,patizon...potom brokolica,pastrenak,batat..zemiak, mrkvu neskor-zapekaju..a kvapku olivaku..

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
llucciaa
1. mar 2018

pomalinky aj tak vyskúšaš všetko :D

stanislavicenka
1. mar 2018

@beky1813 ale tu nejde o dojcenie. Tu ide o to, ze ten traviaci trakt na to nie je este pripravenpripraveny. Co to nechapete? A v prvom rade oblicky, ktore sa takto zbytocne zatazovat. . Ved aj nedojcene deti sa zacinaju prikrmovat od ukonceneho 4teho.mesiaca, nie vo 4tom mesiaci zivota. Zacinat sa ma zeleninou, mrkva bude asi nevhodna, lebo sama zapeka. Treba skusit nieco ine. Celkovo to bude pre dietatko zmena, aj ked spapa len par lyziciek, takze sa to prejavi na stolici.

katriona1
1. mar 2018

@stanislavicenka kdyz nekdo napise ze prikrmuje od 4 mesice tak tim povetsinou mysli od ukonceneho 4 mesice, dite mladsi 4 mesice se neoznacuje jako 4mesicni