Kedy začať s príkrmami u dokrmovaného dieťaťa?

hanaxxx
17. jan 2022

Ahojte, kedy mam zacat s prikrmami u dietata, ktore je dokrmovane od polky 4teho mesiaca cca raz denne umelym mliekom?

pribinak
17. jan 2022

@hanaxxx cca od 5 mesiaca

petamich
17. jan 2022

od ukonceneho 4M mozes zacat s prikrmami - je to na tebe kedy sa rozhodnes, niekto zacne 4M, niekto 5M a niekto neskor alebo niekde medzi tym
to, ze prikrmujes nie je jedina indikacia na prikrm - moj maly bol plne dojceny ale vecne hladny, hypnotizoval nas pohladom, ked sme jedli my a pediatricka povedala nech skusime, mal vtedy 4.5 mesiaca, tak sme zacali (hoc dojcenym odporucaju az od 6M)

hanaxxx
autor
19. jan 2022

@petamich ak sa este mozem spytat, je to len na mne aku zeleninu mu budem zaradovat? myslim poradie. zatial viem len, ze by som mala zacat mrkvou, potom zemiak, cuketa, tekvica, brokolica...a dalej ani neviem co. a napr tu brokolicu teraz asi ani nedam, kedze kde zozeniem teraz v zime kvalitnu brokolicu. domacu mam akurat mrkvu a zemiaky a ostatne neviem kde zhanat, aby to nebolo hnojene a postrekovane

petamich
19. jan 2022

@hanaxxx je to viac menej na tebe, lebo co tabulka to ina a co pediater to nazor 🤷‍♀️ ja som normalne zaviedla aj tu brokolicu atd. po zvysok jeho zivota neplanujem patrat, ci je nieco zo slovenska alebo odkial a ako to pestovali, snazim sa kupovat od takej milej pani na trznici a vzdy mi povie odkial to ma - insk by do leta bol na zemiakoch a mrkve a ked si nedopestujes, tak aj tak nikto nic negarantuje 🙈 ja som radsej chcela nech pride do kontaktu so vsetkym moznym a ochutna - takze ja som sla zemiak, mrkva, batat, tekvica (obe), cuketa, karfiol, brokolica, spenat, por, hrasok (ten len z poharika v kombinacii s inou zeleninou, nech aj tu chut pozna) a to je tusim vsetko vo zatial mal
ale je to samozrejme na tebe ako sa k tomu postavis, hlavne aby ste boli spokojni a nech drobcovi chuti