Kedy ste začali soliť jedlo vašim detičkám?

zlatiak
5. nov 2011

A este by ma zaujimalo ako vyzera stravovanie rocneho dietata...myslim ze kedy a co na ranajky, desiatu, obed, olovrant a veceru 🙂 Ako aspon zhruba viem ze sa to neda presne popisat. Dakujeeeem 🙂

fugu77
5. nov 2011

Odkedy som zacala prikrmovat - 4.mesiac na odporucanie lekarky.

exupery
5. nov 2011

Nieco po roku ...ale striedmo...

katka3012
5. nov 2011

Urcite zacnem az po roku 😉

edie63
5. nov 2011

Okolo 11. mesiaca, ale iba niektore jedla, ktore fakt nemali ziadnu chut a dodnes to tak robim.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana581
5. nov 2011

Ja som začala prikrmovať asi v 5tich mesiacoch dcéru a syna trošku skôr. Prvý mesiac prikrmovania som varila deťom zvlášť na vode. Vystriedali sme skoro všetko, čo doma varievame, aby sme vedeli, či nemájú náhodou alergiu, na nejakú potravinu a potom postupne začali jesť už všetko to, čo my, dochucované tak ako pre nás. Polievočky, omáčky, rozne pyré, zeleninové.... varila som také, aby sa to dalo upraviť pre malé detičky. Čiže zhruba od toho 7 mesiaca dostávali už aj sol. Nie vela, lebo ja moc nesolím. Na raňajky, obed a večeru mali väčšinou to čo my, a na desiatu a olovrant nejaké ovocie alebo zeleninu. Ja osobne som dávala aj jogurty, aj puding, jahody, pomaranče. Všetko.

akika722
5. nov 2011

asi tak v 10-11m-od vtedy je všetko čo varim a čo jeme my..Ja doma minimalne solím,kedže ja sama sol nemožem-teda nemala by som /mm si už zvykol 😀 /
maly papa všetko okrem párok-tu mi vadi jednine to ich zloženie,okrem hub a korenin
tak asi tak
raňajky:pečivo s domácou nátierkou,alebo syrom,džemom,... a mliečko
desiata:ovocie,alebo jogurt,tvaroh,
obed:to čo varím papa aj on
olovrant:bud buchtička-aj ju papa cestou zo školky aj starši-tak ju papa aj mladši,alebo naparená zeleninka,jogurt,domáci puding,...
večera:mliečko a čo pride pod ruku..napr.krupica,ryža v mliečku,pečivo,..
maly ma pestru stravu,snažim sa aby papal všetko /aby nemal stale to iste dookola/,je zdravy 😉

a ak to chce niekto skritizovať nech si to necha pre seba 😀

kepassa
5. nov 2011

po roku a len trosicku 😉

anjelicek26
5. nov 2011

Nas je od roku na nasej strave, nevarim pre neho extra, ale aj pre nas solim malo a pikantne/silne korenene este vobec nemal.

nelicefo
5. nov 2011

po roku 😉

niulda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pimpulienka
5. nov 2011

Ja malinkej nesolim, má 16 mesiacov. Soľ je vo veľkom množstve inych potravin, či chcem, alebo nie, tak nepridavam, keď jej varim..

rebecca2006
5. nov 2011

trošičku asi od roka, mne totiž dieťa prestalo úplne jesť nesolené, tak sommusela trochu začať. Keby bol dobrý jedák, tak nesolím kľudne ďalej, pokiaľ mu to nevadí...CElkovo aj nám solím menej, už si všetko dosoľuje. Ale kúpila som morskú soľ, nechmám aspoŇ dobrý pocit. 🙂

inffinity
5. nov 2011

naše začala jíst kolem roku to co my a já velmi málo solím..Přítel si dosoluje.. ale i když sme byli někde jinde neřešila jsem to.. bylo to jen občas a ne každý den... 🙂

usiko
6. nov 2011

mame rok aj nejake drobne a zacala som trosilinku solit asi pred 3 dnami...nechcla som, ale uz sa mi zdalo ze ju tie neosolene jedla nudia...a moc nechce, tiez som si pvedala,ze jej to hadam neuskodi.....

nevie ako vypada stravovanie rocneho dietata, ale nasa rocna ma uz par mesiacov toto:

7.30 biely jogurt s pomletymi vlockami, semiankami a susenym ovocim, aj orechami, plus cca 70 ml mlieka acidofilneho

9-30 pomixovane ovocie cerstve alebo domace mrazene

12-13.00 hlavne jedlo /my polievky povazujeme za hlavne jedlo, nemiesame polievku s hlavnym jedlom,takze co vyjde,to ma ako hlavne jedlo,

po spanku, teda cca 16.30-17.00 olovrant, to bude nejaka polievka, alebo zelenina s paradajnou a jogurtom, alebo sladky zemiak s jogurtom

19.00 to co na ranajky, ale aj s melasou

pred spanim- mlieko acidko, kolko chce,

stanislavao
6. nov 2011

od prvych prikrmov. ved be zsoli to ma prisernu chut.

vejinka
6. nov 2011

od roka a opatrne..do roka by sa nemalo ale je to na kazdej maminke

kiwi82
7. nov 2011

po roku. davam aj vegetu tu bez glutamanu. už papa to čo mi, takže solím a dochucujem jedlo ale mierne 🙂

tosomja
7. nov 2011

tak okolo 11 mesiaca.
Moja je slabá jedáčka. Na raňajky zvykne papať jogurt, alebo chlebík s niečim, sem tam párky.
Desiata - ovocie, alebo výživa s piškótami
Obed - čo navarím, len jej mäso musím pomixovať, lebo by som sa nedočkala prázdneho taniera 😕
Zvykneme jesť najprv polievku, potom ide spinkať a keď sa zobudí, tak papá druhé jedlo 🙂
Olovrant väčšinou nič, vždy máme na stole ovocie - sem tam zje s ocinkom jablko, očistí je mrkvu alebo miluje hrozno.
Večera krupica, kaše - niečo sýtejšie na noc.

m.i.r.i
7. nov 2011

velmi velmi jemne solit po roku..ale budeme mat coskoro dva a doteraz davam len taku ozaj stipku, aby to malo trosku chut..
Jedalnicek - rano po prebudeni mliecko, potom ranajky - chlebik s maslom, tvrdy syr, mozarella, bryndza a podobne..+ paradajky, oliv olej, paprika ak chce
Desiata - ovocie alebo jogurt biely, pripadne vanilkovy
Obed - viacmenej to co my, nedavame 2 chody..my jedavame bud polievku alebo druhe..polievky su vacsinou huste..
Olovrant - opat ovocie alebo jogurt, zalezi co mal rano..
Veceru ako taku uz ani nemame, vypije vecer mlieko pred spanim
Takto to ale mame asi od 1.5 roka, dovtedy sme mu obedy robievali oddelene, snazili sme sa organicky a zdravsie..

saskia831
7. nov 2011

tak okolo 10mesiaca som zacala davat trosku soli 🙂 a nas jedalnicek vyzera asi takto:
ranajky ... mliecko (pokial sa nezobudila v noci na papaanie) a kusok chlebika
desiata... jogurt
obed .... bud nejaka hustejsia polievocka s maskom alebo to co mame na obed my 🙂
olovrant c.1... 120-150ml mlieka
olovrant c.2... pomixovane ovocie alebo presnidavka s piskotkami
vecera .. mlieko kedze kase a ani pudingy mi nechce jest
a este na prichucovanie jedal zvyknem pouzivat cerstvu petrzlenovu vnat, majoranku,pomlety kmin,vegetu....