Kedy ste začali deťom dávať dospelácku stravu?

janulcek33
2. dec 2020

Kedy ste detom prestali varit zvlast a davali tzv. dospelacku stravu a kddy ste zacali solit?

mogaa
2. dec 2020

@janulcek33 môžeš uplne od dojčaťa, samozrejme podľa veku😉kludne var jedlo pre všetkých , pred dovarením odober pre drobca a ostatné jedlo dochucuj (soľ, korenie)pred dokončením....hlavne pri polievkach a mäse to využiješ

victory7897
2. dec 2020

@janulcek33 tak od roka pomaly

asia83
2. dec 2020

@janulcek33 Od polroka. Nikto neverí, že má iba 16 mesiacov, vyzerá väčší. Papá naozaj všetko. Od začiatku nemixujem, napínalo ho z toho. Dávala som mu maličké kúsky, teraz už odhryzne a pohryzie pekne, keďže má všetky zuby okrem posledných zadných stoličiek.

janulcek33
autor
2. dec 2020

@asia83 A kedy si zacala solit?

janba
2. dec 2020

Od roka postupne, od dvoch rokov uplne vsetko 🙂

basska_b
2. dec 2020

Od roka

elizabet173
2. dec 2020

@janulcek33 tiež od roka jedol takmer všetko to, čo my, tak, ako ti píšu iné maminy, odobrať a ostatným dochutiť. Solím aj pre dospelých málo, jemu minimum alebo vôbec.

bagre
2. dec 2020

extra som varila len pri prvom dieťati, potom pre všetkých rovnako, ale drobcom som odobrala pred osolením, okorenením, alebo skôr ak som dávala niečo čo nemohli ešte. Od roka som pomaličky solila, korenie neskôr...

fiafia
2. dec 2020

Ma 3,5 roka a ešte som nezačala 😂 také klasické jedlá ako jeme my neje. Len pár jedál dookola 👿 stále dúfam,že sa to zlepší ale pokroky sú minimálne. Také francúzke zemiaky, segedín, granadír a xy podobných nezje ani za nič

mogaa
2. dec 2020

@fiafia no možno sa budeš čudovať ak ti začne jesť v škôlke a zistíš čo tam varia😉čím skôr sa začne s normálnou stravou , tým lepšie....samozrejme že nie kapustnnicu pol ročnému drobcovi, ale od takého roku všetko čo jeme aj my len neochutené alebo len minimálne dochutené....

asia83
2. dec 2020

@janulcek33 Všetko, som myslela, od piatich mesiacov (spomenula som si, že si pýtal skôr). Tak, aby mu to aj chutilo. Bez soli nemá chuť jedlo. Ja som mu nikdy nevarila osobitne, nemám na to nervy ani čas. Proste cca od piatich mesiacov jedol to, čo som varila nám, teda našu stravu. Nám som varila ako dovtedy, môj muž je náročný, čiže jedlo nemôže byť príliš slané, no ani neosolené, bez chuti.