Kedy ste začali dávať príkrmy?

27. máj 2024

Ahojte dievčatá,
chcem sa opýtať, keď ste začínali dávať bábätkam príkrmy, teda aspoň my na odporúčanie pediatra sme mali takéto poradie- zelenina, mäso so zeleninou a teraz ovocie. Keď ste dávali ovocie, vynechali ste na ten čas mäso so zeleninou alebo ste pomedzi ovocie dávali niektoré dni aj mäso a zeleninou?

lucia13022023
27. máj 2024

Mesiac som zavadzala zeleninu, potom som pridala mäso - kuracie, morčacie, teľacie a kralicie. Jeden týždeň som zavadzala napr. Kuracie, 3 dní po sebe a ostane dní som zavadzala ovocie.

zoe_2
27. máj 2024

Zeleninu a maso na obed, ovocie som davala potom ako olovrant/ desiatu. Ak mozem poradit neriad sa podla pediatra, kamoske, diskusii ale podla seba ako to citis ty a babo

bolarazjedna
27. máj 2024

Najprv som zavádzal zeleninu, potom mäso na obed, potom ovocie na desiatu. Ak už raz zavedieš zeleninu a mäso, nevidím dôvod prestať to dávať, však más práve postupne nahrádzať jednotlivé mliečne dávky normalnou stravou.

smajcii
27. máj 2024

Ahoj, ja zavádzam presne v takom poradí ako ti poradil pediater. Mne radili to isté 🙂 zelenina, mäso, žĺtok, ovocie, ...
Dôležité je zavádzať vždycky len 1 potravinu, ak zavádzaš novú zeleninu, nezavádzaj zároveň aj nové ovocie. Takže ak budeš zavádzať povedzme 3 dni broskyňu, na obed môžeš uvariť čokoľvek (zelenina+mäso), ktoré už zavedené máš 🙂

miriamzba
27. máj 2024

Zeleninu s mäskom dávaj aj naďalej, tak ako doteraz, plus to ovocie ako samostatny chod, napr ako desiatu. Tj ovocim nenahradzas zeleninovo-mäsove jedlo, ale rozšíris bábätku jedálniček 😋 dobrú chuť 🙂