Kedy ste prešli z umelého mlieka na obyčajné z obchodu?

morandia
13. feb 2013

moj syncek ma rok ,chcem sa spytaj mamicky od akeho veku je dobre prejst zo suseneho umeleho mlieka na obycajne mliecko z obchodu..lekarka mi vravela zeod dvoch rokou no chcem vediet aj ine nazory ...

zuzanockamt
13. feb 2013

ja som zacala od roka a pol

miskax2
13. feb 2013

pri prvej(ta bola na UM) myslim že okolo 20teho mesiaca druhu este kojim ale uz mala zoparkrat normalne krabicove mlieko jogurty uz papa davno tak v tom nevidim problem
ja si myslim ze ak ak tvoja dcera uz papa jogurty moze aj mlieko ved UM je rinančne náročné moja teta dávala krabicové mlieko už kolo pol roka a mala je v poriadku ale je to tvoje dieta ty si musis uvazit ci ano ci nie
vies aj v reklame ti povedia ze az do 4 rokov len aby sa predavalo.... 😀 😀

3kolka
13. feb 2013

moja bola kojená len mesiac,potom umelé, a od roka krabicové...kamarátka kojila do 9mes,a potom dávala krabicové.V mojom okolí okolo roka dávali mamičky krbicové

andrejka1974
13. feb 2013

umele mlieko mne deti pili do troch rokov a kravske az potom, ale jogurty uz mali od 9 mesiacov

cherryl
13. feb 2013

od jedneho roka piju aj kravske mlieko

stanislavao
13. feb 2013

ja som presla ked mal 3 roky a museli sme sa vratit k nutrilonu. takze dalej UM.

kepassa
13. feb 2013

po 2 rokoch som presla z pokracovatelskeho nestle mliecka /najprv bola mala na UM - Bebe/ na normalne mlieko, ale krabicove jej velmi ani nechutilo takze skor mliecne krabice a antiviro ked uz...ine obycajne kravske klasicke krabicove mlieko velmi nechcela...

lubiduch
13. feb 2013

Pokracovacie mlieka su skor reklamny tah. Ak ma dieta vyvazenu stravu nepotrebuje ich ani ked nie je kojene. Zelezo, vapnik a pod dostava predsa v strave...A preco sa branit krvaskemu mlieku? ved aj UM je vyrobene z kravskeho a kase ked robievaju maminy detom tiez tam daju kravske mlieko....Ak nie je alergia, ja by som nanajvys rok davala UM...

bianca
13. feb 2013

okolo 2.narodenin a to len koli planovanemu nastupu do skolky.Tam by jej nikto bebu nezarabal.Nastastie nebol ziadny problem a mala si rychlo zvykla

gabuska36
13. feb 2013

ahoj moja dcerka ma cez rok,ale budem jej davať umele mlieko určite aspoň do dvoch rokov.....je určite zdravšie ako to z obchodu...chodím so starším synom na gastro k odborníčke,pretože ma problemy so žaludkom a vyšetrenia dokazali,že je to pravdepodobne z mlieka....odborníčka vravela,že deti nemusia vôbec piť kravske mlieko nakoľko to pasterizované nemá žiadne vitamíny akurát len zahlieňuje organizmus...skôr maju jesť tvaroh...jogurt...syry....no ale to je každého vec ako sa rozhodne....držte sa!

katia7
13. feb 2013

tak mne syn do 4 rokov nevypil ine len umele 😀 dcerka bola dojcena tak ta ho nechcela ani potom a v cca roku a pol som jej viac menej zo zufalstva dala obcas kravske lebo to jej chutilo 😅 ale inak som mala v plane do troch rokov, tak som tusim niekde citala 🙂

tatrankamoja
13. feb 2013

u staršej dcéry som v 8. mes. neprešla na žiadne mlieko - nakoľko už úplne mliečko a fľašu odmietala....u mladšej som na reálne kravské (od skutočnej kravy - nie z obchodu) prešla asi v 1 rôčku a pije ho doteraz - veľmi ľúbi piť mliečko a dokonca aj na noc ešte máme fľaštičky....a to už mala 3 r..... 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

slniecko2011
13. feb 2013

my sme prechadzame prave teraz, maly ma 1rok 2 mes.

sampo
13. feb 2013

my este stale nie 😅 a mala ma uz vyse 3 rokov. Aj tak chce stale len to svoje UM

katka1981
13. feb 2013

Od troch rokov sme presli z Nutrilonu na polotucne kravske.

nikolet_89
13. feb 2013

Ahoj moja dcerka papa jogurty od 9m a kravske mlieko davam od 10m v kombinacii z Um kravske.ma vecer a.um ma v noci a raz cez den

ela007
13. feb 2013

Od 2 rokov 🙂 a chytila sa hned a bez problemov 🙂

milka1978
13. feb 2013

@morandia ahoj ja som prešla u prvého syna na normálne mliečko od pol roka ... dovtedy som mu varila tak raz-dva krát týždenne kašičku z krabičkového mliečka ale to len cez deň aby som zistila či nebude mať alergiu a od pol roka sme prešli úplne na krabičkové mliečko

pimpilla
13. feb 2013

MOj prvý syn od 6 mesiaca a druhého ešte kojím , ale dala by som od pol roka v pohode, právaže nie je podla mna dobré dlho dávat, lebo si dieta na um velmi zvykne, mám kamošku ktorej syn má 4 roky a neskoro mu ponukla kravské a už to odmietol, a teraz bedáka lebo to je majland penazí 4 roky kupovat um 😨

heni79
13. feb 2013

U nás od 20. mesiaca. A úplne bez problémov. 😉

lubina
13. feb 2013

obe dcerky priblizne v jednom roku a v pohode........

janulik979
13. feb 2013

moje obe deti presli z materskeho hned na krabicove v 1 roku, uplne v pohode..moj pediater povedal, ze od 6m sa da bez problemov

eveenka
17. feb 2013

Lekarka ti povie ze aj do troch rokov, lebo ma z toho slusnu proviziu a ty zaplatis min 50 eur mesacne za UM ako za alternativne mlieko. ja este stale dojci, ale kamaratka davala uz od roka kravske krabicove, ale ja by som ked tak skusila kozie mliecko, lebo je to antialergen a ak by nechutilo by som davala uplne cerstve prevarene z automatu

niki3366
29. apr 2020

@pimpilla dobrý večer, prosím vás a ako mam prejsť s UM na krabickové? Mam úplne vysadiť UM Alebo mu mam miešať na striedačku raz UM a raz krabickové... Ďakujem pekne