Kedy sa môže dávať do príkrmu rebarbora a cvikla?

evsite
16. aug 2014

Máme peknú rebarboru a cviklu zo záhrady. Chcela by som malej urobiť príkrm jablkovo-rebarborový a cviklovo- mrkvový, netuším ako staré detičky to môžu papať! 😅 😉

luliu
16. aug 2014

Rebarbora neviem, ale cviklu som zacala davat ako zeleninu, to znamena prve prikrmy.

saska.t
16. aug 2014

cvikla sa zavadza kludne ako prvy prikrm a rebarboru kludne po 6 mes. 😉

siska53
16. aug 2014

Cviklu som davala az k roku..rebarboru doteraz nejedli..tej sa nesmie vela (ani dospely), nepamatam si uz dovod.

zita19
16. aug 2014

Cvikla, rovnako ako mangold sa mozu davat velmi skoro. Tieto dve zeleniny maju velmi nizky potencial vyvolavat alergicke reakcie. Co sa tyka rebarbory tak obsahuje kyselinu stavelovu, ktora odburava vapnik z organizmu. Moze sa konzumovyt, ale v primeranom mnozstve a iba stonky. Listy su dokonca jedovate. http://cs.wikipedia.org/wiki/Rebarbora

25daniela
16. aug 2014

No, rebarboru som ani ja nejedla doteraz a s cviklou by som to tiez velmi neprehanala, kedze prehana ona 🙂

phoebe28
16. aug 2014

cviklu davame od 4. mesiaca,medzi prvymi prikrmy, kedze sme jej mali dost v zahrade 🙂 rebarboru nedavam, nejak nie som jej fanusik 🙂

arnika888
17. aug 2014

Rebarbora by sa mala konzumovať iba do polovice júna, v tomto období je už dosť nebezpečná aj pre dospelého, vďaka kyseline šťavelovej, ktorú obsahuje. Ináč rebarbora patrí medzi prvé jedlé rastliny v záhrade a dajú sa z nej vyrobiť úžasné koláče kompóty i džemy. Koláče hlavne v spojitosti s tvarohom sú báječné.