Kedy prikrmovať?

michi29
21. jún 2023

Ahojte, viem, že je to omieľaná téma, ale chcela by som sa poradiť...
Synček má presne tri mesiace, je plne dojčený, všetko je v poriadku , ide si takou svojou krivkou ,čo sa týka váhy, a celkovo všetkého... No akonáhle sa ukážeme u svokry, po prípade ak volá, stále len počúvam ako mám prikrmovať, lebo ona už v takom čase prikrmovala (nekojila len cca mesiac)..? Že malý bude kľudnejší a neviem čo. Pritom nakojim ho večer a spinká mi cca do tej tretej, tak znova nakojim a spinká do rána, úplne zlaté dieťa (neúrekom klop klop)...ona by chcela aby bol "macko" asi, pediatrička je spokojná ako napreduje a ja tiež.
Moja otázka znie, tie, čo plne kojíte, prikrmovali ste tak skoro? Ak by som mala nedostatok mlieka alebo neviem čo, malý by bol nekludny podľa mňa... ďakujem za každú odpoveď 🙏

sajmonka_1216
21. jún 2023

ja som od 4m, ale nie preto, lebo mi to niekto povedal, ale preto, že som videla, že má dcéra záujem o jedlo, pozerá na nás. a tak aj bolo... všetko pekne papala.. tak ak chcela, dávala som.. keby som videla, že nemá záujem, tak nedávam..
minimálne od 4 mesiacoch sa má začať s príkrmami, určite nie skôr...

veronikaszabova
21. jún 2023

@sajmonka_1216 skorej myslim, ze autorka ma na mysli UM.

bolarazjedna
21. jún 2023

Tvoja svokra žila v inej dobe, nehnevaj sa na ňu, ona nechápe, prečo sa to teraz robí inak, keď aj ich deti vyrástli, a pritom od 1mesiaca davali im pomarančovú stavu na lyžičke, keď im šli zuby, tak zuzlali kôru od slaniny, boli v pavukoch a posadzovane od 4 mesiacov, chodili s nimi držiac za ruku, aby sa skorej naučili chodiť.... Kopa veci sa dnes robí inak, veda pokročila.....neries to, len ostaň pri svojich zásadách. Ešte bude veľa takých konfrontácii..... Ze prečo v roku ešte není odplienkovany resp nesedí na serbliku, prečo ho nenechal v plakať, atď....

Najskôr sa môžu dávať prikrmy od ukonceneho 17.tyzdna života,. Keď plne kojis a pekne priberá, kľudne počkaj do konca 6.mesiaca.
Ja som začala po ukončením 4.mesuaci na doporučenie pediatricky, aj keď som s tým vnútorné bojovala, lebo podľa mňa krásne priberala a prispieval aj na mlieku. No ale nakoniec to dobre dopadlo, malému chuti jest od začiatku.

zuzkacik4
21. jún 2023

Ja som nepochopila trochu cim prikrmovat? Ak myslis UM, tak nechapem naco, staci mu moje mlieko a ak myslis normalne prikrmy, tak aj ked bol plne dojceny, zacala som v ukoncenom 5. mesiaci, skor ochutnaval ako papal, pekne postupne, nenutila som ani nic..sam sa potom rozpapal ...zacala som o mesiac skor...ale akoze prezil by kludne do toho ukonceneho 6. mesiaca

luccija
21. jún 2023

@michi29 priberá je spokojný nebudi sa.Netreba prikrmovat.Svokra má ešte zaužívané staré metody kedy sa deťom robila krupica a puding do fľaše🙂a v pol roku jedli ako dospeláci.
Ak myslíš príkrmy to som dávala od 6 m aj to postupne.Vobec nemiesaj umelé a materské mlieko

sajmonka_1216
21. jún 2023

@veronikaszabova jááj.. to mi nenapadlo.. ja automaticky ako príkrm myslím jedlo...
ale chápem autorku...moja mama tiež by mojej najradšej dávala do ruky slaninu a pod..

andreatytler
21. jún 2023

@sajmonka_1216 Je to zaradene to kategorie Prikrmov, tak aj ja som to pochopila tak ze sa bavime o prikrmoch.

michi29
autor
23. jún 2023

@luccija kľudne, šťastné a spokojné dieťa, a myslela som prikrmy typu krupica, pribinácik atď... Je mi až do plaču, koľkokrát tam prídem a malý si dá rúčky do úst, tak hneď, že nakoj ho, lebo je hladný, a pritom on sa s rúčkami len hrá... Keď mám ísť k nim už dopredu stresujem, lebo sledujú malého v kuse, a podľa nich je v kuse hladný a malý je vysmiaty, urehotaný, len im furt to jedlo, lebo ich deti vrtoch mesiacoch už všetko jedli a či to do polroka fakt plánujem len kojit.. no ide má fakt klepnúť