Kedy môžem dať dieťaťu krupicovú kašu z kravského mlieka?

p.j.jacky
8. apr 2012

Mile mamicky.Mam 10mesacnu dcerku.Moj buduci ex.manzel ma nuti aby som jej miesto Nutrilon kasi robila krupicovu kasu z krav.mlieka.Nakolko je Nutrilon kasa draha.Ine znacky Hami,Sunarka mi mala nechce papat.Ja som zasadne proti kravskemu mlieku u tak maleho dietata.Mame problem s jogurtami,po ktorych grcka syrovatku a boli ju brusko.Tak chcem nazor vas vsetkych ci moja 10m dcerka moze krupicovu kasu uvarenu z kravskeho mlieka.Dakujem za Vase nazore a skusenosti.Ja som v tomto ale proti!!!

abbie
8. apr 2012

Ja som urobila krupicu z kravskeho mlieka od 1. roka, ale ak ju boli brusko uz z jogurtu, tak by som sa na tvojom mieste poradila s pediatrom 😉

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jerryjanka
9. apr 2012

rob tak ako to cítiš ty, neviem prečo by sa do toho mal starať tvoj exmanžel...

ajca123
9. apr 2012

@p.j.jacky no tak mlieko kravske by ešte nemala a kasu obyčajnu by tiez nemala.. Ale ked jej chces spravit kasu tak daj do hrnku 3polievkove lžice tej kase a zalej ju vodou a nechaj ju niekoľko hodín odlezat 🙂 a potom sprav kasu...
Normálne som ti ochotná kúpiť tu kasu od nutrilonu lebo aby Vám mala v noci neplakala že jej boli bruško :(

viki2912
9. apr 2012

ja som jej davala akurat vcera ochutnat a to ma 15 mesiacov..a v noci ju bolelo brusko.papala aj pomaranc,tak bud ten alebo krupicka...nateraz sme kazdopadne skoncilis krupickami aj pomarancmi.

baklik
9. apr 2012

@p.j.jacky krupica je podla mna dost tazka na zaludok. ja si pamatam, ze este ako dieta na 1. stupni ZS som mala tazobu na zaludku do poobedia, ked mi ju mama urobila na ranajky. a ked uz, tak sa vraj odporuca namocit krupicu do vody pred spracovanim na kasu, aby bola lahsie stravitelna...
pozri si knihu od Dr. Bukovskeho - Hned to bude anjelik! a tam najdes recepty na kase, velmi jednoduche, bez pouzitia mlieka, len s vodou.
napr. osupanu a nadrobno nakrajanu broskynu a osupane a nastruhane jablko zmiesas s polovicou salky do makka uvarenej naturalnej ryze, rozmixujes a mozes dochutit vanilkou alebo trochou javoroveho sirupu

gaby21
9. apr 2012

Krupicovu nie, skus pohankovu, ryzovu, psenovu, kukuricnu instantnu kasu, ale zarobenu s vodou, My sme takto zacinali a ficime doteraz, ale rozrabam uz s kozim mliekom 😎

rebecca2006
9. apr 2012

@p.j.jacky od roka. tak ako zavádzanie KM, krupica od 6. M.

karamel
9. apr 2012

ja som bola odchovana na krupicovej kasi od troch mesiacov a som tu...... 🙂 Kazdopadne si myslim, ze rocne dieta uz moze kludne take nieco papat 🙂

cicimon
9. apr 2012

zas nie je nutne aby dieta jedlo kase... a ak nemoze jogurt tak UM ak ho pije dost a ak je aj smotana a mlieko v jedle - polievke napr, tak to staci

lubkasofia
9. apr 2012

Ja dávam malej od pol roka aj kravské aj krupicu.....a šmakuje 🙂

lenka311
9. apr 2012

@p.j.jacky My sme do roka frčali na tých instantných kašiach od Hami ktoré sa zarábali s vodou a chutilo...
Kamoška dáva krupicu malej od pol roka, v pohode ju znáša.. Len každé dieťa je iné a pokiaľ Ti vracia z jogurtu, myslím že Ti vyvráti aj tú kašu. Pozri skús jej to uvariť, trošičku jej dať, ak Ti to vyvráti, už nedávaj alebo skús kozie mlieko ak ho máš kde zohnať...
Mne napríklad malá krupicu nezje ani za svet 😎 😎 Mlieko momentálne nepije - striedajú sa obdobia kedy ho chce a kedy nie, jogurt zje tiež len občas, ale miluje mi syry.. A z tých umelých mliek mi nevypije ani kvapku. Už ani tie kaše približne od roka a pol nechce...

danu
10. apr 2012

@p.j.jacky opytaj sa v teme na ktoru ti dala link hajanka