Kedy môže dieťa začať papať divinu?

lucinka4
28. dec 2012

Ahojte maminky,viacmenej ovladam pravidla zavadzania prikrmov ale divina sa nikde nespomina.pokial viem, tak je to velmi zdrave maso 😉 . Mame cerstveho mladeho Jelena tak rozmyslam ci dat alebo nie. Ake mate skusenosti? Mala ma presne 9 mesiacov. Dakujem 🙂

careamell
28. dec 2012

Divina obsahuje viac železa ako kuracie alebo morčacie mäso, pokiaľ ho máš od overeného poľovníka, tak ho vyskúšať určite môžeš.

anjelicek26
28. dec 2012

@lucinka4 - ak ho poriadne prepecies, tak nie je ziaden problem, divina je velmi zdrava, ma vela zeleza 🙂 Nespomina sa v tabulkach, lebo sa k nej tazko dostat 🙂

angellinka
28. dec 2012

divina?????baby to nemyslite vazne,vsak to je aj pre mna tazke na zaludok,a nie este pre dieta.Moje deti este ani jedno nejedlo divinu... 😉

wandie
28. dec 2012

Ja som zacala davat malemu divinku ked mal nieco okolo roka 🙂 Moj tatino je polovnik....

petrake
28. dec 2012

divinove hotove prikrmy sa daju kupit len neviem od kolkych mesiacov su urcene. moj maly ma problemy so zelezom a na 8m sme ochutnali a chutilo nam a hlavne bez nasledkov. urcite ak je overeny polovnik treba skusit

lubkaeck
28. dec 2012

kludne dobre udusenu (aspon par hodin, alebo v kuchte) mozes kludne dat je velmi zdrava, len ju fakt treba mat z overeneho zdroja - teda nad diviakom by som vahala, ale jelen moze byt kludne 😉

alena76
28. dec 2012

no ja myslim, ze by som kludne dala, pokial maso poriadne tepelne upravis. je to urcite zdravsie maso, ako hocijake z obchodu a 100% BIO 😀

katka1981
28. dec 2012

neviem naspamat tabulky, vtedy kedy hovadzie. Je urcite zdravsie ako krava alebo kura 🙂 Mne sa divina tazka nezda, ma menej tuku ako ine maso, tazka je kacka a hus.... alebo bravcove. Moj nazor 🙂

mowinka1
28. dec 2012

jelen patrí medzi vysokú zver, ktorá nie je taká hákliva na tepelnú úpravu ako napr. diviak (kvôli klasickému ošip. moru, svalovcovi a pod.) takže kľudne by som dala. Určite to nie je ťažká strava 🙂 je to výživné mäso, ktoré ma menší obsah mastných tukov ako napr. kurča. Ja sama ho počas tehotenstva jem bez problémov (vrátane tataráku) 😉 @angellinka a ty si ho už niekedy jedla, ked ho pokladáš za ťažké? 🙂 🙂 🙂

simca06022011
28. dec 2012

ked jej dobre pripravis kusok maska z diviny nic sa nestane, ja som malej davala aj taketo masko, sice az po roku (az vtedy prisiel ujo polovnik na navstevu)... a bolo to v pohode.. udusili sme, rozmixovali do zeleninky a zemiakov a bolo

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinaz
28. dec 2012

ja dávam deťom divinku asi tak od roka. Dcére dokonca ešte skôr. Robím ho na mnohé spôsoby, avšak vždy ho najskôr strčím na nejakých 45 min do tlakového hrnca a potom si ho už dovarím / dopečiem / dodusím a ochutím podľa nálady 🙂 Jeleň, mladý srnček, ale aj diviak mojim deťom neuveriteľne chutia a to nie sú bohvieakí papkáči. Takže určite odporúčam. Ako už písali baby vyššie, je to jedno z najzdravších biomäsiek. Divá zver papá len zdravé veci chemicky neošetrované. A vôbec nie je ťažko stráviteľné, práve naopak.

dahra
28. dec 2012

Divinu - vsak to som este ani ja nikdy nejedla 😀 😀

nikolka2
28. dec 2012

Divinka a telacie a ryby ,,,uplne v pohodicke ,,velmi zdrave a kvalitne masko 😉

bajciatko
28. dec 2012

Tak my sme skusili v malom mnozstve asi tak okolo 2 rokov, chutilo🙂
U nas v rodine sa divina vyskytuje velmi casto, takze som to brala ako nieco uplne bezne a normalne

monda17
28. dec 2012

Vďaka za tuto otázku, mám jej plny mrazak, tak budem variť veselo a konečne bez chrobaka v hlave, či dobre robím. Mojim chalanom divina veľmi chuti 😀

majulino
28. dec 2012

moze no musi byt poriadne tepelne spracovana dedo je polovnik takze tiez sme si nad tym lamali hlavu ci a kedy moze zacat davat takze moze odkedy zacina s maskom ale tepelna uprava minimalne 2 hodinova poradila nam dr. a to iste povedala aj laktacne poradkyna

keira
22. jan 2013

moze to aj 7 mesacne?

katrenka111
22. jan 2013

ja davam prepelicku od 9m a strasne mu chutí....divina je velmi zdrava ale musi to byt od overeneho zdroju

smolinka024
24. júl 2013

maminy viete poradit nejaky recept na spracovanie diviacika pre skoro 1rocneho krpca?

zkrajcuskova
10. nov 2013

aj my papáme divinku a dcérka má len rok a pol 😀DDD. A veľmi jej chutí.

vendulena
13. nov 2015

Ahoj dievcata, ja by som potrebovala poradit, ci mozem uvarit polievku z kosti diviny...neviem presne z coho to je...dakujem

momaso
27. okt 2016

Ja davam malej od roka divinu a chutná mam 😊 Myslím ze ked sa dobre tepelne spracuje, je urcite zdravšia ako kupované kuracie z odchodu..👍😊