Kedy mám začať prikrmovať?

naty14
11. okt 2012

Ahojte maminky,moja dcerka ma v nedelu 4.mesiace,chceme uz zacat prikrmovat. Chcem sa spytat o radu ako zacat,kedy mozeme zacat papat zeleninku,ovocie,piskotky,... dakujem za rady

careamell
11. okt 2012

Ahoj, pozri túto tému, je obsiahla, no radia tam kočky, čo sa tomu vážne rozumejú, mne teda pomohli od začiatku. https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/prve-prikrmy-vase-rady-a-skusenosti/

sharlotta
11. okt 2012

Ak dojcis,tak od ukonceneho 6. mesiaca, ak nie, tak mozes aj od ukonceneho 4. mesiaca, ale ja by som sa poradila s pediatrickou. Priskore zavadzanie prikrmov moze uskodit rovnako, ako neskore.

nikolka2
11. okt 2012

zacina sa zeleninkou 🙂 na piskotky ma este cas 😉

stanislavao
11. okt 2012

od 6 mesiacov a zacina sa mrkvou, zemiakom, jablckom.

ervenka
11. okt 2012

kukni sem: http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat...
http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat...
a ty najdes zaujimave clanky: http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat/
A zacina sa zeleninkou ,napr. mrkvou na piskoty ma este dost casu...

domak2
11. okt 2012

mne bolo povedane ze sa ma zacat ked vie babo samo sediet, chytit co vidi, strcit to do pusy a prehltat aj ine veci ako mlieko, cize okolo pol roka. neskor ani skor netreba 🙂

simca06022011
11. okt 2012

Ako povedala sharlotta... od konca 4. mesiaca sa moze zacat u nedojcenych deti, ale treba sa poradit s pediatrom. Ja som zacala v 5.mesiaci, za 2 tyzdne sme uz presli v podstate na beznu babatkovsku stravu. Teraz by ste este stihli fajnucku tekvicu 🙂 U nas mala velky uspech hned na zaciatku 🙂))

lienkan
12. okt 2012

Aj my sme tak zacali - ale je pravda-ze nam detska lekarka povedala , co take by mala - nemala papkat .... porad sa s nou tiez ..🙂

terina25
12. okt 2012

ja som začala tiež približne od ukončeného 4.mesiaca + - nejaký ten týždeň.obe deti sa mi už vedeli dvihnúť do sedu .a čítala som kdesi,že ak niekto papá pri dieťati a dieťa začne ,,prežúvať,,naprázdno príp.si pýtať,že chce aj ono,tak je už na jedenie tuhej stravy pripravené. k tým piškotam.treba začať najprv zeleninu,potom mäsko,ovocie a až potom piškoty.a teraz ,čo som čítala,tak odporúčajú už od 4 mesiacoch dávať napr.žltko a aj lepok-predtým radili až po 6 mesiacoch.vraj je to lepšie začať dávať skor,aby si dieťo zvyklo a nemalo alergiu.každý vraví niečo iné 😖 ale určite by som začala zeleninkou.

karin1234
12. okt 2012

ahoj, my sme na radu našej doktorky začali od ukonceneho 4.mesiaca zeleninou.

svetlusa12
12. okt 2012

to by ti mala poradit lekarka, zavisi to aj odtoho, ci kojic.alebo ci je dieta na umelej strave. Existuje jedna tabulka kde je vsetko popisane, ak mas zaujem, posli mail, odoslem ti ju,mam ju v kompe.

sachmetttt
12. okt 2012

Ja som začala prikrmovat od 4mesiaca..Začala som jednou zeleninou napr.mrkvu 3dni potom zemiak 3dni atd..Zo začiatku som po zeleninke dávala aj mliečko pretože jej to nestačilo..teraz jej to nahrádzam čajíkom alebo vodičkou.Nech si zvyká každá lyžička je uspech 😉 ..Teraz už prestávam mixovat a dávam kusky je to moja malá šikulka..ale bude to boj..mne doktorka vobec neporadila musela som si zistit všetko sama. držím palce a pevné nervy 😉

mwt
23. okt 2012

ahojte, my sme skoncili 5 mesiac a zacali sme s prikrmami, kedze mi to poradila lekarka. Podla vraj najnovsim studii, netreba vylucne kojit aj ten 6ty mesiac. Tak som zacala mrkvickou a teraz idem pridat zemiacik k mrkvicke a tak dalej. Zatial len zeleninku, potom trosku pridam maska. Akurat neviem, ze po akom dlhom case len uz mozem davat aj to masko. A ani to presne neviem, kedy uz zacat davat aj ovocny prikrm. Najprv 2 tydne len zeleninku, potom 2 tyzdne aj s maskom a potom uz aj ovocie?
No fakt neviem

modrofuzik11
23. okt 2012

nakolko ma kubko atopicky ekzem, poradila nam lekarka zacat prikrmovat uz v stvrtom mesiaci. popravde, zda sa mi to velmi skoro. odporucala by som zacat az tak v siestom.

1234lubka
23. okt 2012

no nepises ci je kojena ci nieje kazdopadne od 4.mesiaca sa soporuca prikrmovat len ked dieta zle pribera....a to an odporucanie pediatra,,,,skutocne sa stym neponahlaj nechaj nech jej trviaca sustava poriadne vyzreje podla mna je idealne zacat az od piateho mesiaca....
ked tak velmi chces mozes jej davat ochutnavat jednu dve lyzicky denne nech sa zoznami novymi chutami, zacni zeleninkou najlepsia je mrvicka varena a po troch dnoch nieco ide stale nechaj aspon troj dnovy odstup aby si mohla spozorovat pripadne neziaduce ucinky alebo alaergiu.....
ja by som sa na tvojom mieste nenahlila je jednoduhsie zarobit mlieko alebo nakojit ako stale nieco pripravovat....
ak kojis tak sa odporuca az po siestom mesiaci, ja som zacala od 5,5 mesiaca malemu evodentne moje mlieko nestacilo kazdu hodinu a pol mi vysel na cicke....:P
nastuduj a poriadne si zvaz co chces robit a ako chces robit 🙂 ja by som skutocne este pockala🙂

ajlynka
23. okt 2012

ja som zacala prikmovat od 3 mesiacov

fortress
23. okt 2012

ahoj,ak nie je dieťa dojčené,tak od 5. mesiaca,pri kojenom až od 6.mes...
ja som začala zemiakom,lebo ten nie je taky sladký ako mrkva..skoršie prikrmovanie nemá pre dieťa význam,skôr to môže ublížiť..a piškoty,tak to určite nie.je tam vajce a cukov a pokiaľ nechceš aby malo nejaké alergie,tak nepokúšaj.Veľa mamičiek si povie,že veď mu nič nie je,ale alergia sa môže objaviť keď bude v puberte..veď to je základ a keď to pokazíš teraz tak sa to s ním môže ťahať celý život.na všetko je čas a duplom na sladkosti..a aj soliť som začala až keď mala skoro rok.
a navyše,v pôrodnici sme dostávali od všeob.zdravotnej box s knižkou kde je všetko..

katuska169
23. okt 2012

prikrmovat sa ma od 4.mesiaca,vyzivy su od 4.mesiaca 🙂

kibuk1
24. okt 2012

ja tiez som zacala s vyzivami po troske to papa a mrkvicku jablcko. skor by som uvitala dake rady a tipy na jedla . Tu som nasla http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat... este mate nejake tipy co mozeme robit do 1 roka? Mame aj parny hrniec tak tam by som rada robila.

melpomene
24. okt 2012

ja som začala malú prikrmovať od 4tého mesiaca...treba pozerať aj na váhu dieťatka...v tom čase moja malá vážila 7,5 kg a doktorka mi povedala, že môžme pomaly začať s príkrmami...prvé tri dni som dávala len lyžičku nemliečnej ryžovej kaše zaliatej vodou, ďalšie tri dni som dávala uvarené jabĺčko, ďalšie tri dni mrkvu, potom zemiak atď. všetko len tak po lyžičke a až vtedy keď vypila mlieko...nerobila som to tak, že najskôr jedlo a potom dokŕmiť mliekom...to až potom, keď tá porcia bola podstatne väčšia...pomohla mi v tom kniha od Giny Ford Baby book of weaning. O týždeň má malá 10 mesiacov a nemáme problém so žiadnou zeleninkou, či ovocím. 😉