Kedy a ako začať prikrmovať?

nikusiknika
13. aug 2014

Ahojte mamičky 🙂 2.9 bude mať malý 4 mesiačiky...možem už začať pomaličky prikrmovať ako mrkvičku a tak?? Budem rada ak my poradíte ako na to ...skusenosti nemám kedže je to moje prvé mimi ..vopred dakujem za rady 🙂 ps: nekojím

kakika007
13. aug 2014

@nikusiknika závisí od apetítu bábätka, ak máš pocit, že mu to mliečko už nestačí, tak niekedy v polovici piateho mesiaca môžeš. Koľko mliečka vypije ako často? pije aj niečo iné okrem mlieka? moju prvú babu som začala prikrmovať až po pol roku a to som nekojila ani týždeň. Najlepšie je začať mladou mrkvou (ideálne zo záhradky), po jednej-dvoch lyžičkách, po pár dňoch vyskúšať zemiak, potom dať spolu a tak postupne pridávať rôzne druhy zeleniny, potom môžeš aj kúsok mäska a postupne na desiatu aj ovocie. Zelenina sa odporúča kvôli neutrálnej chuti, ak by ti stále zeleninku na začiatku odmietal, skús prejsť na ovocie, prevarené jabĺčko....a do toho pridať neskôr mrkvu... Tém na prikrmovanie je tu veľa, len sa v tom treba zorientovať, nie je to nič ťažké, ja som tiež mala zo začiatku z toho riadny chaos, ale nie je to žiadna veľká veda. Držím 😉 palčeky nech pekne papká a nech mu chutí čo mamička pripraví

evittam
14. aug 2014

@nikusiknika Ahojček, tak ja som prikrmovala obidve deti od cca 4,5-5.mesiaca. Môžeš začať len mrkvičkou, alebo postupne kombinovať cca 3 druhy zeleniny a po týždni-dvoch pridávať mäsko alebo raz týždenne vaječný žĺtok, 😉 Mne teda našťastie spapali všetko. Teraz mám 8 mesačnú dcérku a od cca 6 mesiaca jej už kombinujem napr.cuketa+tekvica+sladký zemiak+mäsko-to má najradšej, potom napr. brokolica, karfiol,mrkva,....špenát,petržlen,mrkva,zemiak,....Ono kombinácii je dosť len sa ti po čase môže zdať že varíš stále to isté 😀 . Tak držím pršteky aj ja.

nikusiknika
autor
14. aug 2014

@kakika007
@evittam baby dakujem Vám za rady 🙂 Ja som kojila len tri mesiace potom stále tahal a tahal a mal málo a stále len plakal...no a teraz pije tak 150 ml naraz tolko vypije len v noci aj to len raz za noc 🙂 cez den ma tak 4 až 5 krát 150 ml ale to pije po častiach...narodil sa ako 4140 kg a ted ma 6500 g cca....takže je to papkáč ale tak v normále si myslím 🙂