Keď už mlieko nestačí

muriel21
7. nov 2015

Ahojte mamicky chcem vas poprosit o radu maly ma 5,5 mesiaca a uz sme zacali papat na obed mrkvicku,zemiacik.. a normal pije Nutrilon 210ml pocas celeho dna len ide o to ze v poslednej dobe mu to asi nestaci..vzdy vydrzal 4 hodiny bez mlieka a teraz horko tazko 2,5-3 hodiny..viete mi doporucit ci mu mam dat neaku kasu alebo nieco ine aby ho to zasytilo??vobec nemam predstavu co by mohol uz papat a hlavne aj v noci pred spanim aby bol nasyteny..Mat dake typy?dakujem .. 🙂 🙂 🙂 🙂

sardinka335
7. nov 2015

@muriel21 A prečo chceš aby vydržal 4 hodiny bez mlieka? To je podla mna dost dlho, možno teraz potrebuje jesť viac. Moja bude nať 5 mesiacov - prikrmy zatial nedavam, nechce sa mi ešte, pije len Nutrilon. Ja jej davam aj čo 2 hodiny alebo podla toho ako sa mi ,zda,, ze potrebuje. Aj krmenie flašou ma byť ,,na poziadanie,, a nie v nejakych intervaloch, samozrejme je fajn ak vydrží aspon tie 2 - 3 hodiny ale nie je to ,,zákon,,. Ak nedavaš samostatne čaj, vodu tak to mlieko služi nielen ako jedenie ale aj ako pitie. Nehovorim ze su ,,hice,, ale tak aj piť tie deti potrebuju. Ja osobne by som kašu nedavala, načo - len si dieťa vykrmiš zbytočne. Cez den davaj mlieko kedy si pyta, kedy ma hlad, potom prikrm a na večeru davaj kašu aby bolo dieťa syte.
Hypotalamus riadiace centrum (aj) pocitu hladu vydava signal každe 3 - 4 hodiny u dospeleho! Pride mi normalne ze dieťa vo vyvoji pyta aj častejšie.

mia265
7. nov 2015

No asi je viac hladný. Ja mojho kojím každé 2, má 5 mesiacov, ani ma nenapadlo ho prikrmovať, dám mu častejšie mlieko a problém je vyriešený

safranca15
7. nov 2015

Mojej nestacilo tiez ale od 5mes moje mlieko cez den este ano ale vecer nie budila sa aj 3-4x tak som jej zacala vzdy tesne pred spanim robit kasicky bud od hame alebo sunarka a potom to zapila mojim mliekom a odvtedy sa budila len raz to som s prikrmami zacala ked mala 4mes a kojila som ju kazde 2-3hod

slnecnica174
7. nov 2015

Styri hodiny bez mliecka je dost dlho. Na vecer by som mu urcite skusila davat kasu.

muriel21
autor
8. nov 2015

@sardinka335 vzdy mal taky limit kedy som vedela ze 4 hodky je najedeny a teraz kazde dve pyta a to mu robim ten maximum 210ml...ja sa len informujem co a ako...

muriel21
autor
8. nov 2015

@safranca15 presne aj ja tak planujem mlieko davat castejsie na obed zelenina a vecer pred spanim skusim daku kasu..vies poradit aku kasu??ja co som pozerala je tolko druhov ze neviem kde zacat a aku dat :(
Dakujem

muriel21
autor
8. nov 2015

@mia265 ja prikrmujem len tyzden to sme zacali na obed zo zeleninkou ako nam pediater povedal 🙂

vedorka
8. nov 2015

naozaj 3 hodky su tak max. zalezi hodne od vahy, nie veku dietata, je ine, ked ma skoro 10 kil v polroku alebo iba 7. hlavne ked uz prikrmujes, davaj dlho iba zeleninu a kase, aspon dva mesiacov cisto, lebo ak zacnes skoro s ovocim, moze ti neskor preferovat skor to a zeleninu nebude chciet. taka je moja osobna skusenost.

slnecnica174
8. nov 2015

@muriel21 Hocijaku kasu primeranu jeho veku mu mozes dat. Skusila by som najprv klasicku a potom nejaku ovocnu, keksikovu a co ja viem este ake existuju 😉

katka88171
26. nov 2015

Ahojte mamicky.kolko papajú vaše bábätka?my sme veční hladosi a preto sme na UM.Mala ma 3m a 20dni.na obed som jej už začala dávať aj nemliecnu kasu😖

vedorka
27. nov 2015

@katka88171 ked nema ukonceny 4 mesiac, okrem mlieka by nic ine este nemala.... aj ten 4 je hodne hodne zavcasu...