Kde zoženiem Nestlé sušienky bez lepku?

ngeliksk
26. sep 2011

Ahojte, mala ma 6 mesiacov a je strasny papkac. Doktorka mi doporucila Nestle susienky detske bez lepku do mliecka rozdrvit. Neviete mi poradit kde by som ich zohnala? Existuju vobec take? alebo aspon podobne?

cicimon
26. sep 2011

@ngeliksk preco jej chces davat susienky do mlieka? to ma pit ci jest lyzickou? je na UM ci kojena? ak je kojena je na take skoro a ak na UM tak jej sprav riadnu kasu na ranajky alebo veceru ale to ma aj tak cas na kase...
a prave veci typu Nestle...
a ked ma 6mes mozes zaviest lepok a na to mozes pouzit ovsene vlocky do jedla, bezvajecne cestoviny prip rozok dat zuzlat.

desszi
26. sep 2011

@ngeliksk neviem o tom, zeby nestle malo bezlepkove susienky, ale pokial chces bezlepkove susienky alebo piskoty, tak tie je dostat v lepsie zasobenych supermarketoch alebo v obchodoch so zdravou vyzivou 🙂

desszi
26. sep 2011
ngeliksk
autor
26. sep 2011

Ahoj @cicimon , je na UM asi od 2 mesiaca. Rano mliecko, doobeda ovocie, obed zeleninka a potom za chvilku mlieko a vecer kasa. Prespi vzdy celu noc krasne akurat uz mesiac a pol pijeme 240vody, teda nejakych 270ml mlieka a stane sa, ze ani to jej nestaci vycuca vsetko a rikoty strasne. Dr. mi zakazala uz viac davat, ze uz aj tolkoto mlieka uz je moc na zaludok. Lepok mi este zakazala.

ngeliksk
autor
26. sep 2011

Ahoj @desszi, jeeminkote tam je ale ecok. Ale dakujem velmi pekne. Myslis, ze to mozu aj 6 mesacne babatka? a hlavne je tam aj sol.

cicimon
26. sep 2011

@ngeliksk a prikrmujes ju? kolko zje? lepok je uz najvyssi cas zaviest, kedze je na UM... a radsej by som dala nejaku bezlepkovu kasu - napr v kauflande maju rozne obilninove.
vramci akeho chodu jej to chces dat?

ngeliksk
autor
26. sep 2011

preco si myslis, ze je najvyssi cas zavies lepok??? vsak pisem, ze prikrmujem ovocim a zeleninkou + vyvar z maska. A to mliecko so susienkami na olovrant

ngeliksk
autor
26. sep 2011

preco si myslis, ze je najvyssi cas zavies lepok??? vsak pisem, ze prikrmujem ovocim a zeleninkou + vyvar z maska. A to mliecko so susienkami na olovrant
@cicimon

cicimon
26. sep 2011

@ngeliksk lepok sa ma zaviest do 7mes, takze mozes zacat... a 2 prikrmy na 6mes dieta su akurat

anjelicek26
26. sep 2011

My sme davali ryzovy chlebik - ziadne susienky, velmi mu chutil - a dodnes chuti🙂

desszi
26. sep 2011

@ngeliksk no tie ecka najdes vsade len mozno rozpisane ako kys citronova a estery mastnych kyselin 😉 vobec vseobecne najdes E-cok v detskych vyrobkoch vela a takmer v kazdom ver mi - ja ti to viem velmi dobre potvrdit, nas maly ma totiz potravinovu alergiu a je citlivy aj na kopec E-cok, takze ked chces nieco zdrave, tak najlepsie je piect susienky doma 🙂

desszi
26. sep 2011

@ngeliksk a osobne si myslim, ze tiez mozes kludne zaviest lepok, ked ma mat problemy tak ich bude mat aj po prvom rocku, ked nema mat problemy, tak by ich nemala ani keby si lepok uz davno zaviedla 🙂

cicimon
26. sep 2011

@ngeliksk nikde nie je napisane ze musis davat kase. A ak uz nieco chces dat, tak daj kukuricne chrumky alebo burizny alebo nieco ine ryzova, amarantove gulicky ,,,

ngeliksk
autor
26. sep 2011

@desszi Docitala som sa,ze nie skor ako v 8. mesiaci z viacerych zdrojov. A hlavne v rodine mame celiakiju, tak nechcem moc provokovat.A s tymi eckami mas pravdu, no , ale aj tak asi kuknem nejaky ten recept na susienky. Mas nejaky vyskusany?

bamb27
26. sep 2011

@ngeliksk ja si tiez myslim ze pomalicky mozes dat lepok, ale my sme tiez naprv davali chrumky kukuricne, ryzove, pohankove, tiez amarantove gulicky su super a existuju aj bezlepkove piskotky kukuricne, je to cesky vyrobok v coop jednote zvyknu mat

luciferkax
26. sep 2011

Lepok už môže, opatrná by si mala byť, len ak máte v rodine celiakiu, ináč sa majú deťom podávať lepok už od štvrteého, najneskor do ukončeného siedmeho mesiaca, vtedy je imunologické okno, takže sa môžu podávať aj alergény, aj lepok 🙂 Lne tie sušienky sa mi zdajú blbosť, nestrlé ich má, ale nie sú bezlepkové.nechápem, načo z njich robiť kašu, kašu urob normálnu 🙂

cicimon
26. sep 2011

@ngeliksk preco si sa rozhodla prave pre susienky? su aj ine - ryzove, kukuricne veci co mozes dat a ich zhananie nie je take narocne, ani priprava a ani nestoja tolko ako robit bezlepkove susienky

jana776
26. sep 2011

ja by som tiez odporucala radsej nesolene kukuricne, ryzove alebo pohankove chrumky, to je cista bezlepkova obilnina bez pridanych latok. A nesladene burizony.

anjelicek26
26. sep 2011

@ngeliksk - ak ma byt dieta celiaklik, tak nim bude, rodi sa s tym a skore/neskore zavadzanie nic neporiesi. Lepok sa ma zavadzat neskor preto, lebo prilis skore zavadzanie sposobuje atrofiu a nedovyvinutie crevnych klkov a tie potom nie su cely zivot schopne spracovavat ziviny zo stravy tak ako by mali a telo ich bez uzitku vyluci. Je to potom vecna skoda.

ngeliksk
autor
26. sep 2011

@cicimon Doktorka mi to odporucila.

ngeliksk
autor
26. sep 2011

@cicimon Doktorka mi to odporucila. @jana776 Mam ich rozdrvit do mliecka, aby bolo hutnejsie.

bumbuska
26. sep 2011

http://www.detskastrava.sk/product/hipp-detske-...
pozri detske ryzove oblatky od HIPP

bumbuska
26. sep 2011

teraz je na www.wallet.sk aj zlava na nakup detskej vyzivy na www.detskastrava.sk

zuzikkaa
27. sep 2011

@ngeliksk doktorka nemusi mat vzdy pravdu... 😒 myslim ze uz mozes pomaly zavies aj lepok,,uvidis ako mala zareaguje...
ja mam celiakiu a tiez sme lepok zaviedli okolo pol roka a doktorka mi to sama navrhla,,akurat mu castejsie zobrala krv na protilatky...ak ma dieta dostat celiakiu tak ju dostane a tym ze mu nedas lepok tomu nezabranis,,je to v tele...
ale ak uz chces davat bezlepkove tak piskoty najdes v bile alebo v Dmke 😉