Kde kupujete mäsko do príkrmov?

pimpulienka
3. jún 2011

Maminky prosím vás, kde kupujete mäsko do príkrmov pre vaše bábenká? Nejaky dobrý zdroj na kvalitné kuracie, morčacie, telacie a pod. Zeleninu a ovocie kupujem bio, len neviem kde môžen kúpiť aj také mäsko. Ďakujem moc 🙂

riska
3. jún 2011

pimpulienka, ked ma nezasobí svokra, tak kupujem v tescu hovadzie organic, čiže bio...kuracie som nevidela, ale v kauflande a v tescu maju královské a sedliacke kura, a to je fajn 😉

happy8051
3. jún 2011

kupuem z domaceho chovu.. raz som chcela kupit malej v obchode kralicie stehno... aj som teda kupila mrazene. 1kg stalo 8,30€ a ked som ho odbalila, docitala som sa, ze: vyrobca: CINA, dodavatel CR 🙂))))))))))) takze sme ho zjedli my 🙂))

jonki
3. jún 2011

zatial len z domacich zdrojov...napr voci sedliackemu kuratu som skepticka...otec robi v hydine a pytala som sa ho ako to teda je...ci je to fakt ine maso...a povedal, ze sa stalo uz aj to ze mali malo sedliackych tak dobalili z obycajnych 😒

anjelicek26
3. jún 2011

Kedze nemame domaci zdroj, tak sa hydine vyhybame ako sa len da...predsalen hydina je najviac rychlena a ak dostane kurca antibiotika za tych 45 dni, co je mu dovolene zit sa z jeho tela urcite neodburaju... ostatne sa da zohnat bio aj tu u nas priamo v obchode.

stanislavao
3. jún 2011

preco vsetci tak velmi si zakladaju na tych BIO produktoch? a ten uhorkovy crevny bacil je prave z BIO uhoriek. ved je to blbost cele to BIO. nema nikto predstavu, co tam davaju, cim to hnoja. pokial nemate svoje domace, tak je podla mna uplne jedno, ci BIO, ci NEBIO. najlepsie je domace, mozno od nejakej tetky, babky z dediny, co chova doma kurence, zajace a pod.

azarijka
3. jún 2011

kupujem u dobreho overeneho masiara.... maso je neporovnatelne chutnejsie ako napr. z tesca, kaufu a pod.....

co sa tyka tych Bio Nebio - tiez uplne neverim ze vsetko s bio nalepkou je naozaj take zdrave.... ☹

najlepsie je ked mate moznost doma si vypestovat a odchovat,ale to v sucasnosti ma malokto 😒

adrianai
3. jún 2011

s mäsom je trošku problém...v obchodoch nič, ja sa snažím zohnať domáce, ale je to ťažké a občas, tak sa musím uspokojiť so "sedliackym" obchodným 😒 ale v bratislave je možnosť - http://www.webareal.sk/www-biodomov-sk/eshop/12...
ja som donedávna tiež trvala iba na bio strave, ale keď som počula od jednej pediatričky,že v nemecku robili výskum, kde deti jedli bio a nebio, vraj žiaden veľký rozdiel nezistili 😝 je to určite zdravšie, ale dokonalé zdravie nám nezaručí 😉

lucka1987
3. jún 2011

ja mam problem kupit masko pre seba v obchode... nie to este pre nasho drobca (este nie je ba svete), zeleninu a ovocie bio nekupujem, kedze som robila v tom odbore a viem ze bio je v 90% iba nazov 😠 sama si dopestujem rajcinky (nepostrekujem) a ine veci, alebo kupujem u dodavatelov co ich pestuju na juznej morave a poznam ich (pretoze som tam sama daavno brigadovala)
a to masko.. bud mame svoje zo zabijacky, alebo mam overeneho masiara jedneho a som s nim spokojna. vzdy cerstve a chutne

martinka1981
4. jún 2011

My kupujeme väčšinou v Rakusku v Haiburgu 🙂 Kura odtial je fantasticke a nemusi byť ani bio,ale kupujeme tam aj vela bio potravin,oplati sa to a ja osobne tomu verim 😀 ved niečomu treba veriť nie???

aero
4. jún 2011

v tescu a najlepšie mleté a po záruke ...... 😀 😀 😀
sorry , sranda - dúfam ,,že máte zmysel pre humor ...

luciferova
4. jún 2011

Ja sa snazim kupovat bio. Ale nie preto, ze verim, ze je na 100% v poriadku, ale preto, ze dufam, ze je o nieco zdravsie ako z tesca. A chutovo ani nehovorim. Aj od dedinskej babky je fajn, no mnohe podlahnu modernej dobe a svoju milu hydinu ci kraliky krmia "vitaminovymi" granulami. A som tam, kde som nechcela byt, akurat ma to zviera mozno viac pohybu. Navyse neviem ako ini, ale ja mam problem zohnat hlavne kuracie 😒 z domaceho chovu...

jespera
4. jún 2011

prepac ale neprehnas to? predsa hocikde kde to maso dobre vyzera.. myslis ze ked pride do skolky - do skoly tak co budu tiez takto vyberat..moj nazor je nech deti zvykaju na vsetko - pokial su samozrejme zdrave a nemaju vazne problemy... Zober si deti zo socialne slabsich rodin - kde tito pozeraju ci bio a ci nebio, naco maju to jedia a velmi casto sa stava ze maju lepsiu imunitu a odolnost ako deti, kde sa maminy len snazia aby bolo vsetko typ top......moj nazor.

lenocka23
4. jún 2011

my chodime na zeleninu, ovocie a masko do FreshMarket-u (byvala Ikea) maso ale nie U Ach.. ale je tam aj take male masiarstvo a som maximalne spokojna... bio-nebio velmi neriesim, skor podla vzhladu a "celkoveho dojmu" a co sa da v zahrade u rodicov 😉

sofia2008
4. jún 2011

my chodime do Madarska na bio masko a zeleninu 🙂

suhajda70
6. feb 2022

Ja som tiez hladala na prikrmy a fakt som spokojna so slovenskym telacim masom a sumcekom africkym od www.farmove.sk to su ludia z byvalej svetbedniciek, vyskusajte, ale aj v rakusku fajn, len teraz v tejto dobe sa tam dostat a cestovat hore dole...