Jogurtovač

kms
12. dec 2015

Tí, čo robievate domáci jogurt. Chcem sa spýtať na čo slúži jogurtovač? Čo som sa dočítala, tak či tak musím zohriať mlieko pridať jogurtové baktérie a až potom príde na rad jogurtovač, alebo rúra. Je to tak, či mi niekto vie vysvetliť ten rozdiel, prosím?

fem1
12. dec 2015

Ja mám jogurtovač, slúži vlastne na to , aby udržal utvárajúci sa jogurt v konštantnej teplote predpísaný časový limit...boli k tomu aj recepty...

anita26
12. dec 2015

V jogurtovaci nemusis mlieko zohrievat, ak nepouzivas z automatov resp. domace... My kupujeme 3,5% cerstve, nie trvanlive. Postup je takyto: 1 biely jogurt 150 ml a zvysok dolejes bud ciste mlieko alebo ak chces urobit viac smotanovy jogurt, tak pripas k jogurtu jednu slahackovu smotanu a zvysok mlieko, aby si mala cely objem 1 liter..zavisi od jogurtovaca. Vsetko davam studene rovno z chladnicky, neprevarane....Zamiesas, zapnes do zastrcky a o 8 hodin mas uzasny jogurt. Ja mam jogurtovac, ktory nema pohariky, ale robi cely objem naraz. Nemenila by som za nic na svete...a k tomu domaci dzemik...

martina646
12. dec 2015

ja mam jogurtovac od firmy essens a pouzivam kulturu rovnakej znacky s obsahom kolostra a probiotik. na takyto jogurt treba konstatnu teplou 43 stupnov, pri vyssej by sa cenne latky znicili. Jogurt je uzasny, husty, chutny, chuti mne aj detom a zaroven posilnujeme imunitu. pre blizsie info mi kludne napiste spravu. nevenujem sa predaju essens produktov, som registrovana ako samospotrebitel a v pripade zaujmu vam poradim ako nakupovat za clenske ceny uplne bez zavazkov, tak ako ja.

kms
autor
13. dec 2015

@anita26 ako sá vola značka toho jogurtovača, prosím?

kms
autor
13. dec 2015

@martina646 čiže tam môže ísť mlieko rovno z chladničky?

anita26
13. dec 2015

@kms mame tento z mallu..https://www.mall.sk/jogurtovace/ceramicblade-pe...
V pripade, ze pouzivate mlieko z mliekomatu, to sa musi najprv prevarit a potom vychladit na izbovu teplotu a az potom zmiesat s jogurtom a dat do jogurtovacu..kupne mliecko staci pridat rovno bez prevarania, este sa nestalo, aby nam nevysiel jogurt, alebo bol riedky....po cca 8-10 hodinach staci dat celu vnutornu plastovu nadobu do chladnicky zachladit, jogurt este viac zhustne a je pripraveny na jedenie.

martina646
14. dec 2015

@kms v podstate asi ano, ale odporuca sa aspon izbova teplota. ja ho trosku ohrievam, aby som ho nemusela nechavat robit dlhsie nez 12hodin, kym bude dost husty.

kms
autor
15. dec 2015

@martina646 to je v pohode a v tom jogurtovači, musia byť iba tie bakterie od firmy, či spraví jogurt aj z obyč. jogurtu?

fem1
15. dec 2015

spraví jogurt aj z obyčajného bieleho kupovaného jogurtu... len nie light, poctivý hustý treba... a ak budeš mať hotový jogurt z jogurtovača, pokojne si nechaj jeden pohárik z neho na ďalšiu várku... 😉

martina646
16. dec 2015

@kms @kms tak som to nikdy neskusala a pravdepodobne nebudem, ide mi prave o cerstve probiotika, takze nechcem kupovat na vyrobu jogurty z obchodu, ktore maju mesiac zaruku. a takisto mam v tej kulture kolostrum, ktore davam takto detom prostrednictvom jogurtu radsej ako z kapsuli. je to velmi dobre na imunitu a aj pri chorobe pomoze telu viac zabojovat. my sme tak nedavno uspesne odignorovali predpisane ATB. ale viem, co kamosky skusali, tak spravit sa to da aj z kupeneho jogurtu, najlepsie z hollandie. A teda zatial co viem, nikomu sa neosvedcilo vyrabat dalsiu varku z toho domaceho. myslim, odlozit si jeden a ten potom pouzit. to uz je ako 2x vymachany caj. Najlepsi jogurt mi vysiel, ked som dala jednu 33% smotanu a do litra doliala mliekom a az v tom zarobila kulturu. My mame radi huste smotanove.

fem1
16. dec 2015

sto ľudí, sto názorov... 😎 , ja mám jogurtovač už 20 rokov a priamo od výrobcu bolo doporučenie odkladať si jeden jogurt na ďalšiu várku... a vôbec to nie je podradnejšie...dokonca ak sledujete Láďu Hrušku z Čiech, ten vyrábal jogurt bez jogurtovača a bez kadejakých pridaných " kultúr"... 😉
http://hruskovyrecepty.cz/domaci-jogurt-325/
Odporúčam popozerať jeho recepty, sú to fakt vychytávky a v Čechách je mimoriadne populárny .
A to mu nerobím reklamu... 😀

lucny_konik
16. dec 2015

@fem1 áno, to je ten, čo varí pomaly už aj z odpadkov.

fem1
16. dec 2015

@lucny_konik proti gustu žiaden dišputát... 😀 neviem či z odpadkov, ale asi nie keď je taký obľúbený... ja som vyskúšala niekoľko receptov a sú fajn... a to rozhodne nevyberám popolnice 😎

fem1
16. dec 2015

@fem1 probiotické kultúry sú už v pridanom kupovanom jogurte, len treba kúpiť taký , ktorý deklaruje že ich obsahuje... ja používam " gazdovský " ale i zvolenský smotanový...

fem1
16. dec 2015

@fem1 : " KDO JE LÁĎA HRUŠKA? Ladislav Hruška byl reportér a moderátor na TV NOVA. Populární především pro svou roli Potravinového inspektora a také pro rubriku Levně a chutně, kde ukazoval jednoduché, zdravé a levné recepty. Krátce působil na bulvárním magazínu eXtra.cz, kde měl vlastní rubriku eXperimentální kuchyně Ládi Hrušky. Nyní má vlastní pořad Vychytávky Ládi Hrušky na TV Prima, kde nejen vaří, ale také ukazuje nejrůznější vychytávky pro domácnost i zahradu. "