Jedenie štvorročnej

monika191019
5. mar 2022

Ahojte mamičky idem si po radu čo robiť .ide o to že moja 4 ročná dcéra už nejaky čas odmieta jesť normálne jedlo..na raňajky do nej dostať nejaký chlebík alebo rožok je takmer nemožné smazorejme cukríky sladkostí by ladovala do seba celý deň..má len vybraté jedla čo zje z ovocia len jablká zeleninovú polievku a zemiaky s mäsom .to je všetko čo slečna ráči spapat..už sa mi sťažuje aj učiteľka v škôlke že tak ako kedysi jedavala pekne teraz extrémne vymýšľa a že sa stane že niekedy nechce zjesť nič .neviem čo robiť

erickatt
5. mar 2022

@monika191019 v prvom rade, hned teraz uplne vsetky sladkosti vyhodit, darovat. Natvdro dat prec z domu. Skusit ovocie co ľúbi, mat po ruke, jejna ociach. Chlebik nakrajat na koníkov sat jej 4-5 nech ju neubija mnozstvo.. ked tak pridat. Chvilu nenútit, jest akoze len tak. Skys nakrajat mrkvu karelab a ďobat. Ale úplne uplne základ NEMAT DOMA ANI JEDEN CUKRIK

pribinak
5. mar 2022

Ja by som dala aj sladkosť, zas nemám rada extrémy že žiadne sladkosti, ale najskôr spapas čo je na taniery a až potom dostaneš sladkosť

Má železo v poriadku? Chodíte veľa von?

marianarem
5. mar 2022

@monika191019 A ako to zacalo? Zo dna na den, alebo nejako postupne vypustala jedla? Ziadny iny problem nema, nezmenilo sa aj jej spravanie, alebo nie je nejaka zmena doma? A predtym bola normalne dobra jedacka alebo boli mensie problemy vzdy?

mamina0078
5. mar 2022

Skus jej dat nieco ine na ranajky nie pecivo ja pecivo od skolky odmietam a neskor cuduj sa svete mi bola zistena aj intolerancia na lepok a nikto nechapal preco ho jest nechcem a len tlacili do mna a niekedy po no mi bolo/je zle aj cely den a posledne co chcem je jest dalsie jedla... Skus jej urobit niekedy nejaku kasu alebo ovsene vlocly s jogurtom a uvidis, ci to zje alebo nie. Alebo mozno bude stacit uplne z jedalnica vylucit vsetky sladkosti a dostane ich len prilezitostne

mariaveronikag
5. mar 2022

zistiť, či má dosť železa najskôr