Jedálniček 8,5 mesačného dieťaťa

26. aug 2021

Dobrý večer, dnes bola u mňa švagriná a cely deň som počúvala, načo malej mixujem to mäso a zeleninu ved jej mala už jedla segedinsky guláš, alebo prečo ma na raňajky iba ovocie ved jej mala zjedla na raňajky praženicu z troch vajec,chleba a horalku.
Tak vás ženy prosím, aké majú vaše 8,5 mesačné deti denný jedálniček?

janai1
26. aug 2021

Preboha... Ja nezjem na ranajky praženicu z 3 vajec a ešte aj s chlebom... A co ešte take malé dieťa 🤦‍♀️🤦‍♀️ švagriná trepe

autor
26. aug 2021

@janai1 no ale tak všeobecne, že malá mi malo papa a ze by mala už aj iné jest a bla bla preto ma zaujíma jedálniček aj iných deti. Ja by som to tiež na raňajky nedala, som rada keď zjem banán 😀

alzbeta311
26. aug 2021

Ja mam 8mesacnu, nas jedalnicek vyzera takto
Rano o 7 kaša, o pol 12 obed, o pol 4 ovocie, o pol 7 mlieko, vnoci mlieko. Stačí jej to za celý deň. Ked jej spravim kašu z 180ml mlieka, zje ju celu, ale vygrcka z nej, tak jej robim len zo 150ml. Na obed zje okolo 200g masovo zeleninoveho obeda. Ovocie o pol 4 taktiez okolo 200g a staci jej to na cely den. Neplace hladom, ked ideme spolu do obchodu, pichnem jej do ruky rozok, aby obsedela v kociku, sem tam nehaku chrumku minimalne to je vsetko, niekedy korku z chleba.

fifina75
26. aug 2021

Ahoj, dcéra v tomto období mala na raňajky mlieko zo 150ml vody, desiata ovocie, obed masovo zeleninový príkrm mixovaný keďže nemala ešte zuby, olovrant mlieko, večera cca 70ml kaše a mlieko z 90ml vody.

evica17
26. aug 2021

Omg. Milujem take reci co vsetko uz ich deti jedli. A vsak nech ich tlacia cim chcu. Ale my mame jedalnicek: rano 7 pol krajcchlebik s maslom, o 8 mlieko, o 11 kasa s ovocim, o 14 zelenina a o 18 jogurt a vecer a v noci mlieko
Ale my mame uz 9,5 mesiaca ale tie porcie nie su extra velke, ale.nevazim to. Len mame chlapca 🙂

evica17
26. aug 2021

A by som chcela vidiet ako to dieta kapustu tlaci do seba. Ja som raz malemu spravila kalerabovy privarok so nahruba struhaneho kalerabu , a nemixla to, lebo kusky uz nerobia problem, ale toto mi nevedel spracovat a pozut a prehltnutl. Cize vstko povypluval lebo sa.mu to nedalo prehltnut take

eternity24
26. aug 2021

Vobec by som sa nás tým nepozastavila. A iba sa pousmiala a pochválila dieťa švagrinej, ze je dobry jedák teda a ze z neho byde valibuk. Každé dieťa je predsa ine a ma iný apetít, Rado ine potraviny presne ako dospeláci. Hlavne je, ze dcérka papa rada. Ak nezje praženicu, tak nezje… zje nieco, co ma rada. banalna téma.

egnivia
26. aug 2021

Moja 19 měsíšní dokáže být celej den jen na mateřském mléku... a nic ji nechybí 😂 Není to papkačka jsem ráda když někdy něco sní... Každé dítě sní tolko co může 🙂
Taky slyším z každého roho no Jiříček už s 2 zoubky kousal řízek... Adelka už papa od roka co my... i alá kecy dokedy ji chcem kojit :D Neměň malé jídelníček jen proto že maj kecy ostatní... řiď se podle sebe 🙂

eternity24
26. aug 2021

@evica17 prečo by nemohlo jesť kapustu? Každé dieťa je ine a ak vy dieťaťu jedlo mixujete, to neznamená, ze ine dieťa by nezjedlo kapustu. Švagriná si vymýšľať nemusela.kade dieťa ma iný apetít a aj ine potraviny kt ma rado. Moze byt aj veľký papkac a sj sa s jedlom trápit. Moja dcéra napríklad mixované nikdy nejedla. Ani teraz (2r) nema rada ani kasu ani krémovú polievku napr, lebo tam nema kusky. - to na margo nemixovaneho privarku. Netreba si vsetko brat osobne, jednoducho dieťa švagrinej zje viac, treba švagrinej polichotit, ze ma doma dobrého jedáka a vec je vybavená. Dieťa autorky ma asi menší apetít. Nikto netvrdí, ze to nieje OK. Svagrinu by som vibec neriešila.

juliet86
26. aug 2021

tvoja svagrina je mimo. a ty to vies. rob podla seba
ziadne siet nedostane medailu za pozutie masa v 9tich mesiacoch. radsej mixuj nez by sa dusilo. ty si mama. ty budes pri nom keby nieco nie ona. ty ako dospela prednymi zubmi odhryznes ale hryzies zadnymi zubami. nie inak. kazde dieta je ine. kasli na nu naco je dobre toto porovnavanie? aby si pphladkala ego??

nikpa
26. aug 2021

Segedínsky v takom veku je extrém a švagriná by si mala uvedomiť, že je to tvoja vec. Ale za pravdu jej dávam, že mixovať netreba, ja od prvého príkrmu len pučim vidličkou a malý sa mi nikdy nedrhol. No aj keď mixujes, myslím že je to ešte vekovo v norme. Čo tu čítam tak niektoré mixuju aj do 2 rokov lebo sa im deti inak drhnu.

leuska15leuska15
26. aug 2021

Na podobné primitívne rady odpovedám : ''A v Južnej Amerike dávajú bezne deťom od narodenia piť kávu a neznamená to, že budem aj ja!'' alebo ''Pár desiatok rokov dozadu dávali rodičia deťom aj cigarety, neznamená to ze budem aj ja''

nevenka
27. aug 2021

Diera do 1 roka je DOJCA! Ja sa drzim toho. Moje dve deti zacali poriadnejaie papat okolo 9 mesiaca a rozhodne to neboli kusky masa a segedin! Bielko z vajca je silny alergen a kedze ich otec je atopik a alergik, na bielok bol citlivy, tak som bola opatrna s akoukllvek prazenicou. Z 3 vajec mi zjedia teraz, okolo 8 a 6 rokov veku. Jedia mi rad radom vsetko, co nezje ich, nemaju ziadne alergie, surovu zeleninu mi bastia ako pochutku, do nicoho ich nemusim nutit. Mame aj 8 mesacne a bolieva ho stale brusko, takze zaklad jeho stravy je moje mlieko a niekedy ma dni, ked je len ciste dojceny a prosperuje. Svagrina ma 6,5 mesacne a je o hodne vacsie od nasho, aj basti lepsie, ale segedin to nie je, moje nervy.
Takze este raz klud, chod podla svojho a respektuj to, ako sa sprava Tvoje dieta. Netlac mu nasilu, lebo svagrina povedala. Bude ho boliet brusko a vytvoris mu odpor k jedlu. Takze klud, do roka je dojca, teda zaklad jeho stravy ma byt MLIEKO a ostatne sa vola PRIKRM, nie VYKRM! 🤪

henka123123
27. aug 2021

Moj v tom veku teraz ma 11 m rano 150 mlieka potom jogurt poton obed maso zelenina priloha potom ovocie potom chleba s maslom syrom atd vecer kasa a caj...a nic nemuxujeme od 6 m a jo ochutnal aj segedin...ale kazdy po svojom..trraz ma 11m a ma to rovnako az na to ze uz mu vobex nevarim zvlast ale ma to co my

chatte007
27. aug 2021

Svagrina je vtipna 🙂 Absolutne vobec sa nou nenechaj vystresovat 🙂 Moj v tom veku pil este dost vela materskeho mlieka a rano/doobeda som mu tiez zvykla davat len ovocie. Na obed masovo-zeleninovy prikrm (mixovala som), na veceru kasu. Niekedy aj na olovrant trochu ovocia. Neponahlala som sa, kedze som kojila kedy potreboval. Myslim, ze asi v tom veku zacinal na ranajky jedavat niekedy biely jogurt. A tiez som si vypocula od inych, ako oni uz detom nevarili zvlast a bla bla. Neboj, chod na to pekne postupne. P.S. moj ma 14 mesiacov a prazenicu este nejedol.

horwi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz