Je nutné v noci budiť novorodenca na kŕmenie?

30. dec 2021

Ahojte, treba v noci budiť novorodenca na kŕmenie? Či kŕmiť v presných intervaloch a dávať si budík, alebo čakať kedy sa zobudi a vtedy dať?

gelifil
30. dec 2021

Určite nebudit!

petamich
30. dec 2021

ak nema zltacku a pediatricka ti kazala budit, tak nebudit

basska23
30. dec 2021

Určite nie.

danyelia
30. dec 2021

Nie

simsalabim
30. dec 2021

Nie!

sirka9
30. dec 2021

Pokiaľ normálne prospieva tak netreba budiť. Spánok je pre dieťa veľmi dôležitý.

patka06
30. dec 2021

nebudiť, na hlad sa zobudí
Dieťa potrebuje pokojný nerušený spánok

pribinak
30. dec 2021

Nie! Budiť spiace dieťa je hriech. Ono sa potom napapa koľko bude potrebovať. Ak spinka, nechaj ho nech spinka

zuzkaa1991
30. dec 2021

Ak nema silnu zltacku urcite netreba budit (.mne bolo povedané aj ked.mala zltacku nemusim ju budit v noci cez den kazde 3 hodiny kedze ani po 4hod. Som ju nevedela zobudit....)

jana005
30. dec 2021

Určite nebudiť. Moja prvá dcéra prvé dva mesiace prespala od ôsmej večera do piatej rána. Lekárka mi ju kázala budiť,že málo priberá, ale nebudila som ju. Keby chudla,tak to je už o inom.
Potom sa to však zmenilo, budila sa každé dve hodiny. Tak si užívaj, že spí,pokiaľ môžeš.

maminkadeticiek
30. dec 2021

Ak pribera urcite nebudit.Ak by nepriberal tak by som budila kazde 3 hodiny.Ale naozaj iba v pripade ze by nahodou nepriberal.Predpokladam ze prevazujes.

elizabet173
30. dec 2021

ak nie je dieťa predčasne narodené s veľmi nízkou pôrodnou hmotnosťou, určite nebudiť, ale na to by ťa upozornili, ak by dieťa bolo maličké alebo neprospievalo

autor
30. dec 2021

Ja práveže len akurát pôjdem z pôrodnici, a tu sa chodí po mlieko každé 3 hodiny aj v noci, tak som nevedela či to mám tak robiť aj doma, predpokladám že oni by povedali že áno ..

siska53
30. dec 2021

Nie!

gvenduska
30. dec 2021

Určite nie
Ani cez deň som malého nebudila na jedenie

evica17
30. dec 2021

Tak ja som budila, a bolo my povedane, ze treba budit, kvoli tomu aby babatko nedostalo hypoglykemicky sok , kedze ma maly zaludok, napapa sa a pri traveni mu stupne cukor a potom zas klesne a aby neupadlo do soku z nizkej hladiny cukru. Tak ja osobnw z tohto dovodu by som budila kazde 3-4 hodiny. Predsa len tie male babatka su ospale a este nie pripravene spat tak dlho, toboz nie prespat celu noc

euka210
30. dec 2021

V niektorych nemocniciach zastali v socializme s tymi 3h...neviem preco nemas dieta pri sebe, Resp...ked ides po mlieko...teda nedojcis a davas UM?
Dieta sa bude budit ked bude hladne. Len pri zltacke byva ospale, tak sa budi.

dadulamamula
30. dec 2021

Určite nebudit, dieťa sa zobudí samo keď je hladné. Ak máš plne napäté prsia, odsaj si, aj keby si ho priložila k prsníku ti niečo potaha. Ale nie je nutné ho budiť.

bubik6x
30. dec 2021

Ja som budila tak mi to aj hovorili, prvý mesiac len a potom už som nechávala kedy sa zobudí

bubik6x
30. dec 2021

Ale aj tak sa nezobudil len som ho vzala, nakrmila, odgrgol a spal ďalej

elizabet173
30. dec 2021

@evica17 to je nezmysel, nikdy som nebudila, od štyroch týždňov prespal celú noc

marianna_peskova
31. dec 2021

Zaujímavé. Mne v Ružinove kázali budiť syna každé tri hodiny. 🤷🏻‍♀️

evica17
31. dec 2021

@bubik6x my tiez tak, len prve dva tyzdne a potom sam sa uz privykol a budil sa a postupne predlzil intervaly.
@elizabet173 no to mi doktorka povedala. Podla mna pravdy na to bude. Mne by mali prespal uz ako novorodenec asi aj celu noc, on bol hrozny spachtos.

petamich
31. dec 2021

@marianna_peskova ano Ruzinov je jedna z tych, kde niektorymi radami zostali v tazkom socializme 🤷‍♀️ mne tiez kazali ale kvoli zltacke, akonahle zltacka ustupila pediatricka povedala nebudit

dmk_1
31. dec 2021

Mne pedi vravela budit, lebo malo pribera, vseobecne nechce jest,na prsniku place. Skusila som zobudit, to nema zmysel. Pol hodiny, kym sa prebudila, cucla 2x a odpadla spat, nasilu nechcela. Druhykrat uz plakala. Nebudim, rano a cez den dobieha hlad. Nebud ani ty, radsej si pospi a nechaj pospat aj dieta, hladne brusko zobudi samo.

elizabet173
31. dec 2021

@evica17 nie všetko, čo povie lekár, musí byť aj rozumné, niektorí sa zaseklo v minulom storočí, napr, kŕmenie každé tri hodiny a pod. nezmysly. Budia sa len deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, alebo tie, ktoré neprospievajú

marianna_peskova
31. dec 2021

@petamich Dobre, ďakujem za radu. Syn mal v pôrodnici žltačku, ale budiť dieťa povedali aj žene v mojej nemocničnej izbe, ktorej dcéra žltačku nemala.

lienka.7
31. dec 2021

Moja mala žltačku, čiže ja som budiť musela... ak nemáte, urcite nebudit. Ked bude hladne vypyta si same

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lululucy
31. dec 2021

Mne tiez povedali v porodnici ze musi jest kazde 2 hodiny,najviac 2,5. Z porodnice som prisla ako jedna nevyspata troska 😁 este mozno tyzden sme budili, lebo v porodnici tak povedali a potom nam svagor hovori, ze preco ju budime. Prestali sme, vstavala sama 1x v noci asi mesiac a potom uz prespala celu noc. Ale ako prvorodicka som to nemohla vediet, co povedali v porodnici bolo svate 😄