Je nejaká kniha o príkrmoch?

tatranka4
8. jan 2019

Ahojte mamičky, chcem sa opytat nejako uz neviem co mam malej uvarit chcelo by to nejake nove recepty nechcem jej stale tie iste dookola, viem ze je kniha hned to bude anjelik od bukovskeho je dobra odporúčate ďakujem

komplikovana
8. jan 2019

Mama, mňam - je nova kucharska kniha ponúka recepty pre deti od 0 do 3 rokov.

ak si zadas nazov do googlu, vyhodi ti hned prvu stranku s knihou kde sa docitas viac.

lula313
8. jan 2019

Môj otec je Vs profesor a vedec potravinar a mysli si o Bukovskom, že je chorý a trulo, takze asi tá kniha nebude naj😂 skus Tinkine recepty, alebo skupinu o príkrmoch, alebo na fb skupinu Čo jedia zdrave deti

pininka
8. jan 2019

Inak ja som skoro odpadla keď som išla do kníhkupectva po 10 rokoch od narodenia prvého syna a chcela som knihu na prikrmy,aby som mala nejakú inšpiráciu a okrem šialeného Bukovskeho nič, ale že vôbec nič. Nechápem to. Dá sa nájsť cez net, nehovorím, ale nechápem prečo aspoň zopár ucelených rád a receptov podľa mesiacov by nemohlo byť v jednom

ink
8. jan 2019

@zuzik307 ona je aj na koníku a má tu album a dáva recepty. Je úžasná!
Na Fb je skupna Čo jedia zdravé deti a ich lektorka vydala knihu s receptami Monika Koristeková. Plus má aj stránku zdravedieta.com , ale je aj cojediazdravedeti.sk a aj tu sú recepty.

diusk
8. jan 2019

My máme doma od Dagmar Von Cramm "Vaříme pro miminko" je v češtine ale som a ňou spokojná 🤗

diusk
8. jan 2019

Neviem teda ako staré máš dieťa, táto je pre 5.mesacné až ročné deti 😊

mirka17
9. jan 2019

@tatranka4 za mna bukovsky nie, človek ktorý tak komplikovane pristupuje k strave, že by som potrebovala 3 vysoké školy aby som to pochopila, dakujem neprosím. Podla mna je mimo. Ja mam takuto knižku, 222 receptov, a nie len to, jasne a stručne popisane čo kedy a ako zavadzať ako prikrm, vhodne a nevhodne potraviny a kopec inych veci, ktoré by mala ovladať každá maminka

jankastof
10. mar 2019

@diusk mozem sa opytaz, co ste spokojna s tou knihou? Tiez uvazujem, ze si nejaku zadovazim, len neviem sa rozhodnúť. Ďakujem

jankastof
10. mar 2019

@mirka17 mozem sa opytaz, co ste spokojna s tou knihou? Tiez uvazujem, ze si nejaku zadovazim, len neviem sa rozhodnúť. Ďakujem

mirka17
10. mar 2019

@jankastof som 3 nasobna mamina takže sa veľmi neriadim knihami, ale občas nazriem kvôli inšpirácii, a vždy niečo najdem čo ma zaujme. Určite tam najdete aj niečo pre vas

jankastof
10. mar 2019

@mirka17 jasne, rozumiem 🙂 a co sa tyka uplne tych prvych prikrmov, tak ju uzitocna?

pralinka86
10. mar 2019

https://www.martinus.sk/?uItem=450007
Ešte tato sa nespomínala

jankastof
10. mar 2019

@pralinka86 ano, tu som tiez videla, len neviem aka je, lebo pozerala som este jednu, a ta sa mi nepáčila, boki tam 3 recepty pre prvy mesiac... Vy ju mate?

pralinka86
10. mar 2019

@jankastof ešte nie, rozmýšľam nad nou alebo Mama mnam

jankastof
10. mar 2019

@pralinka86 ja som pozerala tu mama, mnam, ale nejak ma nezaujala. V prvom mesiaci tam boli tri recepty,...

mirka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankastof
10. mar 2019

@mirka17 dakujem, ste zlata 🙂

malaga
14. aug 2020

@jankastof v knihe sú pre detičky od 4. ukončeného mesiaca sú 4 tipy na recepty, od ukončeného 5. mesiaca 5 receptov, od 6. ukončeného mesiaca 7 receptov... Pričom v teoretickej časti v úvode knihy (písala Silvia Horecká) sú spomínané aj ďalšie suroviny, ktoré sa môžu zavádzať v daných mesiacoch, takže na zákalde týchto odporúčaní sa viete inšpirovať a variť aj ďalšie recepty. Keď má dieťa 7 mesiacov, môžete mu variť aj to čo pre detičky v nižsom veku, obmieňať vhodné suroviny, ktoré ste už zaviedli a bábätko ich znáša dobre, kombinovať podľa sezónnosti.
Je tam aj recept ako pripraviť prvú rybu, ale v teoretickej časti je spomínané ktorých 7 druhov rýb je vhodných pre detičky od 7.- 8. mesiaca, takže ako by ste mali razom 7 receptov z jedného 🙂
Pre deti vo veku do roka je tam základných 50 receptov. Celý obsah knihy na martinuse ci panta rhei nie je, ale na webe mama mnam je. Mozete okuknut.