Je lepší sypaný alebo sáčkový čaj pre 4 mesačné deti?

janka1janka
12. apr 2012

ahojte maminy,chcem sa opytat aky je lepsi caj pre deti(4.mesiace).Ci sypany alebo sackovy?Ja pouzivam sypany (Hipp)ale i ine mamicky tvrdia ze sackovy je lepsi (Leros).

katka3012
12. apr 2012

Tak ja mozem len odporucit sypane cajiky od znacky hipp.Malej velmi chutia a hlavne jablkovo-medovkovy a feniklovy.... 😵

janka_pn
12. apr 2012

ja ti neodporucam ziaden caj 😉 , ked tak, tak nechaj vyluhovat par feniklovych zrniecok.... ale inak by som tak malemu babu nedala ziaden 🙂

kaja73
12. apr 2012

osobne by som davala nesladeny caj-teda isto nie sypane instatne caje plne cukru--nenicis nim zubky a dieta si nenavykne na sladke-tazko sa od toho potom oduca a vodu ti bude odmietat.
jednoznacne najlepsia je cista voda-hned od zaciatku.

marcela91
12. apr 2012

u nas tiez ide HIPP medovkovy , ten ma dcerka najradsej, myslim ze je rovnako dobry sypany aj sackovy, u sypaneho Hippu je vyhoda, ze sa neluhuje, je to pre mna pohodlnejsie, ale striedam to tiez..

kvetinka211
12. apr 2012

@janka1janka Sypany myslis granulovany (lebo sypane mozu byt aj bylinky, to je ina vec)? Jednoznacne lepsi je normalny caj (ci uz v sacku alebo volne bylinky) nez granulovany, to je sladka chemia ... preitaj si zlozenie, myslim ze vsetky su sladene a to tvoje dietatko rozhodne nepotrebuje. A ak ho kojis, este mu ine tekutiny ani nemusis davat .. a neskor po 6 mesiaci cistu vodicku, nemusi byt cajik ... a ak jej ho chces uvarit, tak slabucky detsky cajik kratko vyluhovany ... ked si zvykne na tie sladke brecky, tak bude neskor stale pit sladene napoje a bude mat nabeh na pokazene zuby, cukrovku, obezitu ...

miskaatinka
12. apr 2012

nám chutí harmančekový Hipp, pijeme ho od cca 4 mes. 🙂

6mia6
12. apr 2012

kamarátka sypaným (granulovaným) hippom zničila synovi zuby 😠 teda aspoň ona tvrdí že to bolo ním, preto ho ja nekupujem

jedinecna
12. apr 2012

granulovany caj sa velmi rychlo spravi, ale podla mna je sladky ... radsej vrecuskove alebo sypane-bylinky.... vcera som bola v lekarni a pytala som si caj - a na magistru som sa tiez obratila s touto otazkou - ale rozdiel medzi sackovym a bylinky volne - ze je to jedno.

barustek
12. apr 2012

ja odporučam sačkovy detsky feniklovy ..skusala som aj granulovany hipp aj fenikel aj harmanček ale mala mi zneho grckala dost . So sačkovym som velmi spokojná 😉

anjelik2509
12. apr 2012

Ahoj, podľa mňa sú lepšie sáčkové čajíky, nielen pre detičky, ale aj pre dospelých, tie granulované obsahujú nejaké sladidlo, čo nie je práve vhodné pre deti...Najlepšia je čistá voda, alebo nejaká minerálka pre deti...Lucka, alebo Drobček 😉

li_la
12. apr 2012

Dávala by som sáčkový, bylinkový a v žiadnom prípade necukriť. Lebo ak si na to také malé bábo zvykne, nebude mať problém neskôr do seba dostať iné, než sladké tekutiny.

katy1979
12. apr 2012

moj nazor je tiez ze najlepsia je cista voda a ak teda caj tak jednoznacne sackovy. ked sypany tak jedine v tom pripade ak chces aby bola naucena na sladke a mala pokazene zubky. precitaj si zlozenie sypanych cajov hipp
toto je zlozenie napr. hami caju: Dextróza, bylinný extrakt (1,4 %) (fenikel, rumanček, medovka, mäta, aníz, tymian), maltodextrín.
Myslim ze je jedno aky to je vyrobca. Ale ak z toho mnozstva je len 1,4 percenta byliniek tak co je asi tak zbytok? 98% dextrozy. to je naozaj vyhra

zahara
12. apr 2012

ja som dlho kojila a do minimalne pol roka maly nepil nic, potom som zacala davat tekutiny, prevazne cistu vodu, obcas nesladeny sackovy caj... Urcite je lepsie zvykat na cistu vodu a nesladene napoje. U nas neskor do vody tatino zacal pridavat sirup, do caju cukor hoci som si to nepriala..a zrazu nebolo take jednoduche malemu podat pohar s vodou na uhasenie smadu, zacal si uz vyberat, co chce a co nie... jednoznacne si myslim, ze nesladene tekutiny su najlepsou volbou 😉

hajanka
12. apr 2012

Tiez by som nedala ziaden, detom najlepsie davat od smadu pit cistu vodicku. Neucit na caje ci uz sypane alebo granulovane - hlavne bylinkove (pozor - aj ovocne caje obsahuju byliny) ktore ochudobnuju babetko o mineralne latky a zvysuju riziko alergie, Hipp a ine granulovane caje zase obsahuju cukor, su sladene a zvysuju riziko tvorby zubneho kazu. Fenikel a rasca moze zase sposobit traviace tazkosti, naduvat a sposobovat velke bolesti bruska babetka.
(inak, rozdiel medzi sypanym a sackovym je iba ten, ze v ten sypany je v sacku, inak je to ten isty sypany caj. Asi si sa chcela opytat na rozdiel medzi sypanym (sackovym) a granulovanym cajom, ci?)
Este som nepocula o nikom, kto by mal problemy z cistej vody.

lianka2
12. apr 2012

prosím vás a tú obyčajnú čistú vodu podávate ako? normálne prevariť a dať piť v takej teplote ako mlieko? nebude ho z toho bolieť bruško alebo ho nepreženie?

kerynka87
12. apr 2012

@lianka2 ja dávam od narodenia malému iba čistú vodu. skúšala som aj rôzne čaje ale nechcel to. a dávam prevarenú dojčenskú vodu ( Lucka al.Drobček) a približne takej teploty ako mlieko. a to mi v pohode vypije. aj lieky ňou zapíjame aj od smädu. a nikdy sme žiadne problémy z vody nemali a náš lekár sa vyjadril že pre deti je voda zdravšia ako čaje.

lucka1987
12. apr 2012

ked uz .. tak urcite sypany, pripadne sackovy / ved to ej ako sypany ale v nalevovych vrecuskach/ ale nepouzivala by som instantne granulovane

koniarova
12. apr 2012

Ženy, čo máte stále s tými čajmi? 😠 😠 Neviem prečo majú všetci zaužívanú predstavu, že k dieťaťu patrí čaj. 😠 😠
Čistá voda je naj...

katka226
12. apr 2012

čistá voda... Alebo aj nesladený sypaný čaj /nemám na mysli granulované/ - bylinkové, v malých množstvách

aduskatt
12. apr 2012

ak kojis, tak tekutiny netreba doplnat v 4och mesiaoch..a ak je velmi teplo a treba doplnit, tak čistou vodou....v stvrtom mesiaci urcite nie granulovane cajiky a uz vobec nie harmancekovy

moniciak
12. apr 2012

@koniarova ja by som sa skôr opýtala: Ženy, čo máte stále problémy odpovedať na danú otázku??? Ved msa nepýtala či je lepšia voda než čaj pýtala sa ktorý ČAJ ešte aj do otázky ktoré umelé mlieko je vhodnejšie napíšte že materské mlieko 🙂 Veď sa už povzneste na to že aj čaje existujú a niektoré ich chcú podávať svojim deťom 🙂 Samozrejme nie všetky a pototýkam nemienim nikoho uraziť 🙂
Ja dávam ten granulkovaný ale tiež som počula pozitívne ohlasy na sáčkový ale oba sú pre detičky vhodné tak bez obáv 🙂

janinah
12. apr 2012

celé generácie vyrástli na fenyklovo-rascových /slabých/ čajíkoch a o nejakých kvapkách proti nadúvaniu sa nechyrovalo a dobre bolo 😉 používala som detský sypaný čajík z lekárne,nesladený,taký v modrej krabičke,neviem, či teraz ešte existuje....asi ho biznis prevalcoval

alicia28
12. apr 2012

caj Hipp moze byt fajn ale obsahuje vela cukru a dieta nema co prijimat cukor v takom skorom veru, a iny caj nie je tiez vhodny
lebo caje su samy alergen a preto ziadny z nich nevyhovuje dietatu,
ja by som davala cistu vodu napr. lucku a mlieko,,nic ine dieta nepotrebuje.
moje dieta ma 3 roky a ani nevie co je to caj, nemyslim si ze je preto nejak ukratene ked caj nepije,,,nevidim v tom ziadne pozitiva ani zmysle aby sa tym dieta nalievalo
moj nazor je ze davaj caj dietatu je velka hlupost.... ale kazdy to vidi samozrejme po svojom

dankadina
12. apr 2012

už je dostať aj hipp bio sáčkový je bez cukru a je super

katusskaa
12. apr 2012

nas kozna vyslovene varovala pred granulovanymi cajmi - alergie, exemy, plus cukor. ja zatial len kojim, mame styri mesiace, a na caj si este pockame, v lete mozno budem sem tam davat cistu vodu - tak som to robila pri starsom, ten vlastne asi ani vobec nepil to, co sa oznacuje ako "detsky caj".

anieli_1
12. apr 2012

najlepsia je cista voda ale ked chces dopriat trosku zmeny tak urcite sackovy...........granulovany okrem toho ze sposobuje alergie tak mojmu tak znicil zubky ze mu z prednych zacala vypadavat sklovina nastastie sme to zadrzali.................. a neboj tu cistu vodu ti bude pit ked ine nepozna tak ani nepyta a hlavne ked je smadne 😉

daliana
12. apr 2012

Jedine ak je na UM, množstvo nepreháňať - samozrejme, ak sa dobre pamätám ja som dávala 100 či 150 ml v tomto veku 1x do dňa. Aj preto, že mali riadne koliky a zápchy už od mala. Tam by mal bylinkový čaj pomôcť. Len podľa mňa sypaný čaj znamená posekané a vysušené jednodruhové bylinky, ktoré kúpiš v lekárni, sáčkový čiže porciovaný poznáme všetci a ten Hipp, ktorý si spomínala by sa mal nazývať instantný - také granulky. Robila som v obchode a pod takými názvami to chodilo 🙂 , len preto, aby to niekto zle nepochopil. Podľa mňa najlepšie sypané, potom porciované, granulované sú najrýchlejšie na prípravu, ale vieš aký sajrajt v tom je?

lady511
12. apr 2012

Ahoj moja je už teraz na UM,,a to mi pediater výrazne podotkol že mam davat čajiky ked som mu povedala teda ukazala aký...mala som ho vtedy pri sebe,,,tak povedal že možem,,,davam sunarek granuloví to je s prichutou hrušiek ale nie vela ližičiek aby nebol sladký,ale aj HIPP feniklovy,moja mala nemala problem s čajikmi ,,,,zo žiadneho nemala zapchy ani nič podobne,,davam aj 5x denne 😉

grettka
12. apr 2012

granulovane caje maju v sebe vela cukru, a to neozaj nerobi dobre na rozvoj detskych zubkov

zebra41
12. apr 2012

ak uz chces davat caj,tak radsej sackovy,kedze v granulovanych je cukor. my caj nepijeme - maly je nauceny na vodu a nema s nou ziaden problem