Hydratačná mánia

drzubok
29. feb 2012

čo je to za maniu liat vodu do deti, do dojčených dojčiat dolievat čaje, do batoliat liat vody čajíky stresovat že dieta nechce... a hlavne teraz v zime, na jar,, dosladzovat len aby za každu cenu dieta pilo litre vody???

dadous
29. feb 2012

@drzubok a o co ti jde? moc nechapu tvuj příspěvek 😕

koniarova
29. feb 2012

@dadous O zdravý chrup detí, predpokladám. 😉 😉 😉 😉 Ale podľa názvu som myslela, že nejaký špeciálny spôsob starostlivosti o pokožku.

dadous
29. feb 2012

@koniarova to jako že voda kazí chrup ? 😅

estterka
29. feb 2012

@drzubok a co oblicky?? tie su menej dolezite ako zuby? a voda skodi zubom? dojcene deti nepotrebuju doplnat vodu dost dlho ale raz pride moment,ze zacnu pit tiez

anjelicek26
29. feb 2012

@drzubok - no litre nie, ale tych 100ml/kilo vahy su fakt povinnost, aby sa nepretazovali oblicky a pecen... ked maly nepije, vidim to na cikani, ze je to fakt tmave. A maly pije len vodu a mlieko.

drzubok
autor
29. feb 2012

@dadous iste voda kazí chrup... čítaj MK sk. uvidíš čo trápi mamky....ale skoro si trafila

bambi2
29. feb 2012

@drzubok ja nechapem tvoj problem.. ved to nie su tvoje deti... zi a nechaj zit sa hovori... 😉

dadous
29. feb 2012

@drzubok no nesmyslnejch temat tu je hafo, ale abych kvuli tomu zakladala další? 😀

drzubok
autor
29. feb 2012

@estterka ako bezne detom obličky zlyhaajvaju ??? obličky vylučuju kde čo v roznej koncentracii...takze ako to riešia kravičky?? kačičky sučky ovečky??? flašami a dolievaju??? žiadnu irononiu.iste 100ml nakg liter na 10kg dieta ale rozumej abs. všetku vodu

maca_p
29. feb 2012

@drzubok pocuj, moj mladsi 11 mesacny pije iba MM dostanem medajlu?

uz davno sa ta chcem spytat, ci neplanujes na MK robit zubnu poradnu 😀 . hodilo by sa mi to...

drzubok
autor
29. feb 2012

@bambi2 sme sa našli bludite s @estterka po nete??? p.s nie je to genetika

anjelicek26
29. feb 2012

@drzubok - lenze kravicka ma k dispozicii stale miesto, z ktoreho pije, maly, pokial mu nepodam pohar vody, sam si nenaleje... to je trosku rozdiel v tom "dodrzovani pitneho rezimu". Mne maly len malokedy povie, ze by pil a potom vylocha aj 150ml na ex, ked mu dam, takze...

estterka
29. feb 2012

@drzubok myslim,ze tieto zvieratka co spominas su dojcene tak dlho,ako je to pre nich prirodzene co sa o detoch povedat neda.rovnako jedia im prirodzenu potravu. surovu,netepelne upravenu,tym,ze jedia potravu surovu-maju z nej dostatok tekutin. clovek je suche veci,peciva,cestoviny,varenu tazku stravu,co ma zaludok problem spracovat...

drzubok
autor
29. feb 2012

@maca_p je tu zubna poradne... ale vieš na sk.sa to nenosí.. tu sa nosí ak tri litre vody vypije čo tam zuby...

bambi2
29. feb 2012

@drzubok si uplne trapny.. a cudujem, ze ta tu bavi vypisovat taketo kraviny.. v tv dnes nic nedavaju???

estterka
29. feb 2012

@drzubok ja si tu len tak kecam s kamoskami a inymi mamickami,ty tu co robis takto vecer,ze zakladas temy o ktorych vies,ze budu len zdrojom hadok a nikoho o nicom nepresvedcis?

bambi2
29. feb 2012

@drzubok temu ti zamknu.. takze je to zbytocna diskusia...

drzubok
autor
29. feb 2012

@estterka
@bambi2 aktivistky... este ze ta genetika...

drzubok
autor
29. feb 2012

@bambi2 zbytočna... no s tebou určite...

bambi2
29. feb 2012

@drzubok boze ty si fakt chory clovek..

estterka
29. feb 2012

@drzubok jediny kto tu spomenul genetiku si ty..ja som len ozrejmila problematiku zvieratok a pitneho rezimu...

bambi2
29. feb 2012

idem ja nema to zmysel stracat tu cas so zubkom.. 😀 😀 😀

maca_p
29. feb 2012

@drzubok moc ta nesledujem, ale veru nemas pozitivne reakcie? cim to je?
ale este pred tym, ako zamknu tuto temu, tak mi objasni, akym sposobom a preco vlastne to pitie skodi zubom. nemusis hovorit o sladkych brcach na noc, ale tak nadmerne pitie vseobecne.

poradnu som nasla.

drzubok
autor
29. feb 2012

@estterka ozrejmila... už vidim družstevníka ako tela presviedča aby pilo z flaše vodu ked jedokrmované.... napije sa ked ma smad...ja sa pisem o tom ako za každu cenu -dodeti leju vodu-- hlavne sladku--- lebo to dieta vypije... ale niepreto že je smadne ale že je sladka ta voda.... toto riešim v ambulancii každý den a matka si može hlavu buchat ked príde s opuchnutých dietatom s dent.absesom a dieta reve raty pri chir. evak.hnisu

oranzada
29. feb 2012

no neviem no... podla toho do akeho veku, moj maly nepil nic ine okrem mojho mliecka tak do hadam 9.-10. mesiaca a prislo mi to normalne, potom som mu ale uz dala aj poharik s vodou, ked sme zacali jest aj tazsie prikrmy. Dokonca tak prezil aj cele leto v Spanielsku, akurat som sa nemohla hanbit kojit ho hocikedy hocikde 😀

drzubok
autor
29. feb 2012

@maca_p negat.- vid ester. bambi abby... šampionky... sladka voda na cenu vody... poviem ti každý den to na stomchir. vidim.... mudre mamicky

stardust
29. feb 2012

bud rad, aspon mas klientelu.

drzubok
autor
29. feb 2012

@oranzada nehovor a nezlyhlali mu obličky??? objasni to ako.................
@bambi2
@estterka hlavne im

@maca_p a ked si precitas zo z.por.viac... myslim že tam najdes skor plus

drzubok
autor
29. feb 2012

@stardust matky musia pochopit ine

koniarova
29. feb 2012

@drzubok Ako s lekárom s tebou súhlasím. 😉 Vidno, že máš skúsenosti a ide ti o dobrú veci. Ale komunikáciu máš teda otrasnú 😝 😝 😝 😝 . Popracuj na tom a tvoje témy môžu byť naozaj osožné. 😉 😉 😉 😉

estterka
29. feb 2012

@oranzada nasa zacala pit cca az od roka,zijem pri afrike,dovtedy sa len dojcila.

@drzubok no ja som hovorila o tom,ako sa maju zvieratka v prirode-ako je to prirodzene. treba formulovat aj otazku alebo uvodny prispevok diskusie jasnejsie. ak dieta pije cistu vodu kolko potrebuje,nevidim v tom nic zle. ja osobne ako matka by som nedala nic sladene(ani pit ani jest) dcere,ale svet nezmenis ani ty ani ja..caj nedavam vobec,ak by som dala,nesladeny nicim..dnes som kupila odstavnovac a budem robit stavy-ale z nutricneho hladiska,nie na smad. v com suhlasim,nic do dietata nepcham nasilu,podla mna ked nechce nieco,tak nechce a ked nieco telo potrebuje,vypyta si. ja tiez nevidim dovod davat detom sladene napoje. vseobecne sladit.