Hrozno pre 8-mesačné dieťatko

2. okt 2023

Mame domace sladke hrozno. Myslite že ho môžem dať babatku? Ako ho spracovať? Tú dužinu rozmixovať?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. okt 2023

@jj298 normalne uvariť pár bobuliek? A ako dlho ich variť?

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
2. okt 2023

Jasné, že môžeš
JNevarila by som, dala by som dužinu bez šupky a zrniečok.
Neskôr pokrájať na malé kúsky, vybrať zrniečka a šupku nechať.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzy2508
2. okt 2023

Normálne surové mu môžeš dať. Bobuľku ošúp, treba vybrať aj zrniečka, nakrájať na drobnejšie, nakoľko každé bobuľové ovocie predstavuje väčšie riziko dusenia. Čiže aj keď by si náhodou dávala čučoriedky, prekrojiť na polku a znova ešte. Osobne inak nechápem túto úchylku slovenského tabuľkovania potravín, nikde v zahraničí toto neexistuje, nie sú na to štúdie a pekne to je vidno v slovenskej literatúre, že pomaly každá kniha odporúča niečo iné v inom mesiaci. Deti môžu od 6m (áno, od 6 a je jedno, či je kojené alebo na umelom) skoro všetko s výnimkou niektorých potravín, hoci gro stravy je v prvom roku stále mlieko.

matkahelka
2. okt 2023

jasne, ze by som dala. aj som davala. surove, bez supky a jadierok. najprv 2-3 bobulky kvoli reakcii, o par dni aj viac. domace ovocie/zelenina je plna vitaminov. a urcite nevarit, varom sa vitaminy stracaju. nikde v tabulke o prikrmoch nie je uvedene, ze hrozno az po roku. pokojne daj.

hiro
2. okt 2023

My sme detom tie bobulky krajali na stvrtinky, strasne im to chutilo.

beata_k
2. okt 2023

Varit hrozno? Normalne daj surove.

vkatush
2. okt 2023

Ošúpať, vybrať kôstky ak sú a nakrájať na polovicu alebo štvrtinky, aby nebolo okrúhle (riziko zabehnutia/zadusenia)

Normálne čerstvé, netreba variť pariť.
A najprv daj len trošku a ak bude bez reakcie, tak v pohode potom bude môcť jesť.