Dvojročný syn nechce papkať. Pomôžete?

milka1978
2. okt 2014

Ahoj maminky. Mám doma skoro 2 ročného synčeka, ktorý minulý týždeň prekonal, citujem lekárku: "Červené hrdielko, kašeľ." Lekárka mu nasadila ATB, pretože homeopatiká nám nezaberajú a doma som už mala staršieho syna chorého. Pri ATB dostal 2 ročný synček hnačku a takto nám hnačkoval skoro 3 dni, kedy to bolo tak, že stačilo aby si iba prdkol a išlo mu aj z riťky. Takže hnačka ako voda. Tieto dni nám pil iba čajík s mliečkom a to bolo všetko. Lekárka nám potom ATB vysadila a dávali sme Hilak kvapky aby hnačka vymyzla. Tá sa stratila a cca od nedele je, čo sa týka zdravia, všetko O. K. No odvtedy mi pije iba mliečko a čajík. Mlieko vypije aj 5-6 fliaš denne a asi 2-3 fľaše čajíku. No v noci, keďže cez deň nie je poriadne najedený, vymýšľa a chce jesť, no zase len mliečko. Pokiaľ nám neochorel, tak jedol všetko rad, radom ako som mu dávala a v noci mi krásne spinkal od večera cca od 20.00 hod do tej 6.00 - 7.00 hod. sem-tam si cucol trocha čajíku a hneď zaspal ako dúdok. Preto som teraz zúfalá a neviem si rady. Ústa mi na jedlo neotvorí a stále si pýta iba mliečko. Aj keď ho nechám vyhladovať a nechcem mu dať mliečko tak sa začne tak nervačiť, že už niekedy nemám to srdce a predsa mu to mliečko dám aby mal aspoň niečo v žalúdku. Neviem či je to z tej choroby čo sme mali a liekoch s ňoou súvisiacich ale už ma to hnevá a preto Vás prosím o radu. Ako ho donútiť niečo normálne zjesť. Ďakujem

katarinamarkova
2. okt 2014

no ved to, ze ked sa zacne hnevat tak mu ho das.....
ja ho chapem chudacika ze bol chorucky :( ....zvykol si, ocividne mu nove stravovanie zachutilo 🙂
treba si len odvyknut.....rano - ranajky - mliecko s cajom? nemam :( musime kupit :( mame len toto. ochutnaj, ked nechces nemusis papat, ked budes hladny necham to na stole daj si....nechaj to tam hodinku mozno, ked nezje odloz, ze ranajky skoncili, ak bude do obeda hladny moze si dat ovocie napr. co bude mat nakrajane na miske niekde kde ho bude vidiet a dociahne ho 🙂
mliecko s cajom mu kludne daj vecer ako ritual pred spanim 🙂 pocas dna bohuzial nic ine ako jedlo na jedenie nemame.
samozrejme ze si poplace, lebo si za tych par dni zvykol, ze ked si poplace maminka donesie mliecko, cajik.
zalezi len na tebe ako sa k tomu postavis a ci ti viac bude materinske srdiecko trhat jeho dobre premysleny plac, alebo jeho ,,zdrava strava,,.

sviezost
2. okt 2014

Treba trpezlivost a ponuknut mu aj jedlo napriklad piskoty alebo co ma rad . Boji sa ze sa mu to vrati ( hnacka ) Drzim palce 🙂

siska53
2. okt 2014

Hlavne,nech ta to nehneva a teda..trpzlivost..ponukaj..ale nedaj mu vediet,ze ti na tom zalezi. A treba byt neustupny.
Moja je teraz nachladnuta,rastu jej zuby (6!),no a teraz mi prple jedlo. Dost zle je a tiez si radsej da mliecko. Rano,na olovrant ci vecer s tym nemam problem. Alebo si vypyta daky jogurt ci ten sladky dezert- na sposob milacika. Na ranajky spapala,no pytala to aj po obede,z ktoreho zjedla fakt malo (hoci vcera to iste spapala kupodivu velmi dobre). Nedala som jej. Povedala som jej,ze tu ma nedojedeny obed. A jogurt moze mat na olovrant. Chvilku sa pohnevala a sla spat. Po vyspinkani a pobyte vonku spapala asi len polovicu jogurtu a na veceru par lyzic polievky.

Neriesim,lebo to prejde,ked bude ok.
Tvoj sa mozno este boji,ked mu bolo zle,zle sa citil.chut atb - to tiez moze znizit chut do jedla. Mozno ta uz zajtra prekvapi.🙂

lauricka
2. okt 2014

pocas brania ATB je treba davat probiotika, davali ste? Hnacka moze byt. Ak je hnacka, je dobre nedavat mlieko. Radsej ho nemal pit ani s tym cajom. A co sa tyka toho, ze po chorobe este nechce jest, nuz, asi potrebuje viac casu, aby sa zregeneroval a dostal chut do jedla. Je to len par dni, nic sa nedeje. Mozno sa da dat mu nieco na podporu chuti do jedla. V lekarni alebo DMke urcite nieco najdes.

leeenka26
4. okt 2014

Urcite zatrhni to mlieko. Alebo kup bezlaktozove. To aj moj tak zvykne vymyslat ze mlieko. Stale by ho pil nonstop ale vzdy mu vysvetlim ze teraz nie, ze mliecko az na spanok.

cica869
17. okt 2014

a brali mu vytery zo stolice ci nema virozu? my sme tiez mali take podobne mali sme nejaku virozu a hned sme mali drzat bezlaktozovu dietu tak mu daj bezlaktozove mlieko ziadne jogurty iba sojove alebo ine bez mlieka a ked sa nervaci tak nech sa nervaci ja viem ze to je tazke my sme si tym tiez presli snad pochopi ze ked sa normalne nenaje bude hladny za 2dni nejedenia neumrie ale needaj mu mlieko aj moja by ho pila stale ale davam iba rano a vecer az teraz sa to ako tak upravilo po pol roku