Dvojročný chlapec vypije 3 litre mlieka za týždeň. Je to veľa?

gloglo77
29. mar 2021

Koľko mlieka vypijú vaše 2 ročné deti za týždeň. 🍼
My máme kravu, ovce aj kozy takže si vyrábame aj iné výrobky (jogurty, maslo, syry, smotanu, korbáčiky....). Nikdy som neriešila, koľko deti vypijú alebo zjedia mliečnych výrobkov..... ale viackrát mi už bolo povedané, že je to veľmi veľa, že mlieko/ mliečne výrobky treba obmedziť na minimum.
Tak len pre zaujímavosť sa pýtam: Koľko domáceho mlieka vypili vaše deti, keď mali 2-3 roky?

Ďakujem. 🙂

bona69
29. mar 2021

Náš má dva roky, ráno vypije 250ml mlieka a večer skoro každý deň krupicu tiež cca 200-250ml, takže cca 500ml za deň, x7 dní to je tiež zhruba 3 az 3,5l.
Nepríde mi to vôbec veľa, a to je tiež okrem toho ešte tvaroh, jogurty a mliečne výrobky, malé deti by mali mať dostatok mliečnych výrobkov aj mlieka, veď potrebujú vápnik, ešte stále rastú. Riadila by som sa na tvojom mieste podľa seba a keď máš možnosť dať mu normálne mlieko nie kúpne, určite by som mu ho neodopierala. A také dačo že nedať mlieko a obmedziť ho pre tak malé deti to som ešte nepočula, veď koľko detí v tomto veku je ešte kojenych.

ildiko36
30. mar 2021

@gloglo77 môj syn bude mať 3r. v máji a každú noc vypije 1L mlieka (ale Rajo bezlaktozove, má lakt.intoleranciu)

ivangeline
30. mar 2021

Menej ako 3l. Ale nie ovela. Je to rozne. Niekedy len 150 za den. Inokedy 2x150 a ak sa pocita kasa.. ktora uz vsak tiez nie je kazdy den. ;) A jogurty.. Tak medzi 2 az 2 a pol litra za tyzden. No je to fakt len priemer.

jaskolka
30. mar 2021

Nezdá sa mi to vôbec veľa, a prečo by mal obmedziť na minimum mlieko a výrobky? Veď to je somarina, ak nemá nejakú intoleranciu a problémy, kľudne nech pije mlieko aj papa syry, jogurty.

lenkakravcova
30. mar 2021

@gloglo77 Syn pil denne 500-700ml.

barboritta
30. mar 2021

Dva,tri litre mlieka taky drobec nemá veľa.Nech pije keď mu chutí.Kto povedal že ho má vypiť minimum?

jahodka11
30. mar 2021

Podla mna mliečne vyrobky treba obmedzovať,ale vo vyššom veku.. podla mna je to zdroj rôznych alergii,ci skor ,ci neskor, ale tvoje dieta je este male, moji pili tiez vela mliečka atd a dnes normalne jedia,cize ziadne strachy a este ked mas domáce mliecko 🙂 urcite by som ponúkala pomedzito aj ine jedlo,ale to urcite aj robis, cize podla mna, neries 🙂 nemate ziadny problem 🙂

maggie1978
30. mar 2021

Môj malý (2,5) má tiež rád mlieko, ráno aj večer vypije cca 200 ml. Má to aj taký svoj rituál, neodopieram mu. Takže podľa mňa nemaj obavy, je to v poriadku.

helcanw
30. mar 2021

@gloglo77 mam neter ktorá v takom veku dokázala vypiť 1,5l za deň. Keďže nic iné okrem mlieka sme do nej nevedeli dostať 🙈 teraz má 15 a nic jej nieje. Akurát že mlieko teraz nepije vôbec 😂