Dvojročná dcérka nechce papať mäsko

tinka2000
12. jan 2015

Poraďte prosím ako mám naučiť 2. ročnú dcérku papať tuhú nekašovitú stravu, napríklad masko alebo kúsky suroveho ovocia či zeleniny. Už som zúfalá ☹ ☹ ☹

lutsine
12. jan 2015

ani moj 4 rocny nepapa,,,ale chce zeleninu,aj ovocie,tak nenutim.

mm5278
12. jan 2015

ahoj...skus postupne zmes co najmenej mixovat. cize nechavaj jej tam najskor malicke kusky a potom vacsie.

monicm
12. jan 2015

@tinka2000 od určitého veku ani starší mäso nejedol,až do momentu,ked mal ísť na výber mandlí a na krvnom obraze mal hrooooooooozný stav železa,musel začať brať lieky,vtedy som mu vysvetlila,že to preto,lebo nechce mäsko,strukoviny a pod.a tak začal jesť mäsko,síce len hovädzie,ale začal.nenúť,ponúkaj,vysvetľuj.ani ovocie a zeleninu dlho nechcel,nenútila som,ponúkala,videl jedávať mňa a iné deti a postupne si začal pýtať.najskôr len jablčko,potom melon a pod.prípadne skús trik,ktorý mi hovorila jedna pani,daj na stôl ovocie a povedz,že to nesmie zjesť,že je to pre návštevu,u nich to vraj zaberalo ako zázrak 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀

ivetlo
12. jan 2015

Ahoj, teraz nechápem či nechce jesť len mäso alebo celkovo tuhú stravu.
Veď a potom ako sa stravovala do teraz? Ako moja malá má tiež 2r a 4mes, a mäso nechce jesť, no nenútim ju. Papá mi rada maslo, syry, mlieko, tak to dobehne na tom. Treba ponúkať, dať jemnučko na jazyk okoštovať a raz sa určite chytí.
A keď nechcela naša kúsať, tak som jej dala aj mesiačik uvareného zemiaku do ruky a postupne začala. A hlavne treba jedávať tak, že si všetci aj s manželom sadnete pekne za stôl a jete naraz kedy aj ona. Nech vidí aj Vás. V týždni sa to nedá, ale cez víkend aspoň.

domak2
12. jan 2015

S ovocim len ponukat a hlavne ist prikladom. Moja mala tiez nechcela nakrajane ovocie, tak som si ho vzdy spravila len pre seba a ked videla, ze jej neponukam tak sa ulakomila a teraz chrusta denne jablka, aj ked supu vypluva a bez nej ich zas nechce 😅 Inak este ked bola v kociku tak som jej mohla dat do ruky krajane ovocie a vtedy jej to nevadilo, lebo sa na to tak nesustredila. 🙂

tinka2000
autor
21. jan 2015

no zeleninu maso, aj chlebík s masielkom toto nechce. Trápim sa s ňou aj 3 hodiny aby aspon nieco zjedla. no keď som raz robila šúľance so stúhankou tak ich pučila akokeby nejedla týždeň 🙂 🙂 🙂 Doteraz papala mixovanú stravu