Dvojročná dcérka nechce jesť ovocie

leito115577
31. júl 2015

ahojky kto poradi, mam skoro 2 rocnu dcerku a ta vobec nechce ovocie, skusame to hrou, vselijako no nic ani pusu neotvori, inak papa vsetko kompoty, masko cestoviny,...................., skusam jej ovocie mixovat tak ako tak sa nam sem tam podari to spapat,.mate nejake napady rady? dakujem

tinqua
31. júl 2015

ahoj, teraz v lete môžeš skúsiť kúpiť v tescome formičky na nanuky a spraviť jej z čerstvého ovocia dreň, na to sa chytí každé dieťa 🙂 ja mojej robím tak podomácky smoothie (nemám špeci mixér), kúpila som jej mimoňovský pohár s viečkom a slamkou a cez to vypije všetko...a to je moja malá ozaj prípad čo zje kdesi-čosi max banán raz za týždeň....

lilimoni
31. júl 2015

Skus odstavovat 🙂

ivonka133
31. júl 2015

Ja som ich na začiatku mixovala celý čas...

timea7
31. júl 2015

@leito115577 nechcela ho jesť nikdy, alebo len teraz má také obdobie?

zuzkanik
31. júl 2015

@leito115577 ahoj, mám rovnaký problém. Do 1,5 roku som dcére ovocie mixovala, potom sa zrazu zo dňa na deň rozhodla, že nechce ani to. Už má takmer 6 rokov a ovocie so zeleninou nedá do úst, ani keby som sa postavila na hlavu. Keď poviem, že nefunguje nič, tak naozaj nič nefunguje. Teraz, keď už je dosť veľká, aby vedela povedať, že prečo to nechce, tak mi povedala, že jej to páchne. Keď my ostatní jeme ovocie alebo zeleninu, ani nás nepostíska a už vôbec nedá pusu. Musíme si vždy umyť zuby a ruky. Zje iba banány, občas olivy a detskú výživu tiež občas, keď má dobrý deň. Snáď to vekom prejde. Žiaľ, potrebné vitamíny, hlavne v zime, nahrádzam v tabletkovej forme. Moja na rozdiel od vašej nechce ani kompót, ani lekvár. vlastne nič, čo sa šuchlo okolo nejakého plodu. 🙂 Aj strúhané jablko v koláči zacíti a nechce ho.

timea7
31. júl 2015

@zuzkanik dlho si mixovala, to je celé....

siska53
31. júl 2015

@timea7 nemusi to btt tym..ja som starsiemu mixovala skor 20m. (mal tak 4zuby totiz) a mmadsej omnoho kratsie a kazdy ma svoje ovocie,ktore zjedia a ktore im nechuti. Ale jedia a aj zeleninu..
@leito115577 ani asi nie..sesternica deti ma 20r.a mali a vseobecne problem do nej dostat zeleninu a ovocie. Az po 18tke sa to trochu zlepsilo a vraj teraz jedava aj to..kedze ma minimalnz kontakty s rodinou,neviem ci to este plati,ale naposledy to tak bolo..
Asi jedine neponukat nasilu,obcas nechat len tak na stole..moji mi tak chodia na nakrajanu zeleninu a mamy sa mi tak pustit do ribezli.
Mozno pomoze skolka..

leito115577
autor
31. júl 2015

@zuzkanik
no moja jablcko v kolaciku miluje, hlavne strudlu alebo kysnuty ale okrem toho ani dzem, ani nic kde sa nachadza dzem lekvar, no nic asi mi zostava len mixer a cakat 🙂

nicolle21
31. júl 2015

u nas uplne to iste.. predtym na olovrant ovocie kazdy den a cca v 22.mes. ani za toho pana.. nukame mu kazdy den,my ovocia jeme fakt vela,ale vobec ho to nelaka.. zatial nenutim,ak sa to nezmeni,budem to riesit

sense
31. júl 2015

@leito115577 a zeleninu je? ak je zeleninu tak jejovocie nenut...moja sice ovocie zje ale dzem a obdobne veci nezje, nezje ani ovocie v kolaci ale to je kvoli kolacu...

leito115577
autor
1. aug 2015

@sense
no prave , ze ani zeleninku , pokial je v polievke tak ano nema problem ale v surovom stave nie, no snad nas to prejde a bude to lepsie

sense
1. aug 2015

@leito115577 skus ponukat nadalej a neviem ako ste vy rodicia na to s ovocim a zeleniou ale velakrat aspon u nas pomaha ked vidi ze to jeme my tak je aj ona

lulabelka
1. aug 2015

@zuzkanik ako keby som o našej dcérke čítala - z ovocia jedine banán a jablko (aj to bez šupky), výživu a zeleninu jedine uvarenu napr. v polievke, inak nic, aj keby sme neviem co urobili, skratka nic. Naopak synček ma 10 mesiacov a jeho top jedlom je napareny karfiol, zje bez problémov paradajku, salatovu uhorku, skúšal aj papriku, ma rad mrkvu, ovocie akékolvek. Toľko ovocia a zeleniny, co on pojedol za tých pár mesiacov dcérka nejedla za skoro 5 rokov. Čiže podľa mna strašne zavisí aj od dieťaťa, nase dve deti žijú v rovnakej domácnosti, mame rovnaké stravovacie návyky a sú úplne rozdielni.
@leito115577

niktoska
1. aug 2015

@leito115577 mne malá robila presne to isté. S výživkami nemala problém horšie to bolo s ovocím a zeleninou. Deti v jej veku cez vianoce pučili mandarínky, pomaranče, banány... a ona nič. Každý mal kopec rečí, ale ja som sa zaťala, že ona musí najskôr sama prísť na to že je to dobré a tak sa aj stalo. Keď mala "dobrý deň" tak vyskúšala a zachutilo a tak to máme doteraz. Zeleninu má najradšej rovno zo záhradky - uhorky, hrášok, mrkvičku a tam sme skončili 🙂 nič iné nezje zo zeleniny a ovocie tak to najradšej papá ríbezle - rovno z kríčka sem tam jabĺčko, banán, slivku... ale len vtedy keď si vypýta, príp. je to nakrájané na stole. Keď ju nenútim tak zje akonáhle začnem že je to zdravé, že by si mala dať... tak STOP a nedostanem do nej nič. Proste sa snažím aby mala ovocie a zeleninu stále na očiach a keď vidí, že ostatní papkajú tak vyskúša aj ona. Nie vždy s úspechom, ale aspoň vyskúša.

leito115577
autor
1. aug 2015

@sense
no ved prave , ze my sme vsetci ovocno zeleninovy, skor zeleninovy, od mrkvy, cvikla, paradajky no vsetko.a starsia dcera tak isto ribezle rovno z kricka, černice, paradajky, jablcka slivky a vsetko domace nase zo zahrady .tak ma aj u koho vidiet ze to všetko papame no nezabera.No ale ani sladke zas nechce, tak aspon to ma tesiiii

sense
1. aug 2015

@leito115577 tak mozno ma len take obdobie a spusti sa do toho hlavne ked vas bude vidiet...a co sa tyka sladkosti bud rada ze nechce ani nasa nechce ...ovocie ma vzdy na stole a ked si vezme tak ano, u nas fungovalo nenutenie, len aby to mala na ociach a ponukanie...my sme tiez taky zeleninovo ovocny...