Dvojročná dcéra odmieta mäso

tehulka2016
12. feb 2022

Ahojte, vyse polroka mi dcera odmieta maso. za polrok ho zjedla asi 6x. Akýkoľvek kúsok vyplúva. nezjde ani šunku. Doplňujem jej stravu brokolicou, cviklou, špenátom. Viem, že môže byť chudokrvná a treba s ňou ísť na krv. len ma zujíma, či mal niekto podobný problém s odmietaním masa a prešlo to...prípadne, čo ešte vyskúšať. Inak je zdravá, živá a človek by povedal, že zje všetko čo nezje ju.. len to maso

pribinak
12. feb 2022

@tehulka2016 je to len obdobie, to prejde.

sam2
12. feb 2022

Jasne, starsi syn prestal jest maso ked mal dva roky. Doteraz maso nezje okrem par vynimiek (fasirka, domaci hamburger-to zacal az teraz v osmich rokoch, rezen, kare na spodob ciganskej-tiez su teraz). Krvny obraz vzdy v poriadku. Moje obe deti ziju na cistych cestovinach a ryzi 😂🙈

vitriolka
12. feb 2022

@tehulka2016 ahoj. moj syn odmieta maso, zeleninu, mliecne veci, vajce uz asi od augusta min.roku. zje iba suchy chlieb, ovocie. ani kase nechce.

sense
12. feb 2022

Moja tiež nebola mäso zrut à aj to málo čo zjedla čím ďalej je menej... Teraz bude mať 9 rokov a teda s mäsom a mäsovým výrobkami dá nekamarati. Nie je chudokrvna tak som to nechala tak, raz do týždňa niečo málo z mäsa al rýb zje... Železo obsahuju aj iné potraviny ako mäso... Čiže ja som de facto rezignovala, ponúknem ale nenútim... Je zdravá a nič jej nechýba....

Úprimne ani ja nie som masová, mäso zjem ale nemusí byť denne

milivanilka
12. feb 2022

@tehulka2016 môj syn má 4 roky a okrem mlieka, chleba s maslom a slaných blbosti nezje NIČ takže ešte buď rada 😀

w123
12. feb 2022

dcera tiez neje maso skus pomixovat a upiect nejake pecivko alebo kasu a len malicko masa aby nebolo citit tym ju mozno oklames, inak osobne si myslim ze z nejedenia masa nebude chudokrvna ani sa jej nic nestane

marianarem
12. feb 2022

@tehulka2016 Ja poznam viacero takych ludi, co nikdy nemali v oblube maso a nepreslo ich to nikdy. Ale nemusi to vobec vadit. Dala by som malej pri najblizsej prilezitosti skontrolovat zelezo a ak ho ma dobre, tak to netreba ani riesit. Ja ked som bola este na zakladnej skole, tak sme cela rodina presli na vegetarianstvo na moj popud (mala som nejake zdravotne problemy). No mne taka strava nesedela, zostala som anemicka, hoci sme mali pestru stravu, vela strukovin, spenat, vsetko mozne. Musela som sa vratit k masu. Sestra a mama ale pri tej istej strave nemali problem ziadny. Mama je vegetarianka doteraz, uz pomaly 30 rokov a velmi jej to vyhovuje.

gabika128
12. feb 2022

@tehulka2016 deti majú také obdobia. 3 ročný teraz už občas zje, keď úplne odmietal pomixovala som mu vždy trosku do omáčky na cestoviny, ryžu.

heidy222
12. feb 2022

Vobec Si za to nerob starosti. Ja poznam dospelych ludi, ktori od Babatka vyrastali vegetariansky. Ja mam tiez 2 rocneho a maso jeme Len 1krat tyzdenne. Urcite netreba Robit krvny obraz Len kvoli tomu, ze neje maso 😊. Treba ponukat rozmanitu stravu: zelezo je v zelenine a napr aj v ovsenych vlockach, vit B12 je aj vo vajickach

tani777
12. feb 2022

Deti vedia,co je pre ne dobre..telo si vypyta..len my ich od malicka k niecomu ucime,a potom rokmi telo strati svoj instinkt alebo ako to nazvat..ak ma pestru stravu a nema zdravotne problemy,neries to..maso k zivotu naozaj nepotrebuje..nie som vegetarianka,maso lubim,ale ak ho odmieta,nenut ju..moja 4rocna zje akurat tak vyvar,obcas rezen alebo sote,inak ziadne maso..a 17m maso ochutnala raz a stacilo jej 🙈😁

mummy01
12. feb 2022

Bielkoviny z masa nenahradis brokolicou,cviklou a spenatom...zarad do jedalnicka strukoviny,vajcia a mozes skusit jej maso do niecoho mixnut.

mpg
12. feb 2022

@tehulka2016 Ani syn nemal rád mäso a potom sa mu začala páčiť fašírka, som mu robila také malé, rybie filé, tiež také malé a neskôr sa mu páčil aj rezeň, aj z karé a z kuracích prs. Ale doteraz nemá rád mäso v omáčke a už vôbec nie hovädzie.

kvecinka321
12. feb 2022

U nás u oboch detí nemam úspech s mäsom, nenútim. Bielkoviny majú zo strukoviny a pod., jedia kooopec zeleniny rôznorodej, stravujeme sa veľmi pestro, nemám dôvod ich nútiť keď im to takto vyhovuje 🤷🏻‍♀️ Dcéra je dokonca aj bezmliečna aj ja takže ja varím 6/7 dni vegansky ale dávam si pozor na všetky zložky aby mali dostatok.

mima172
12. feb 2022

@tehulka2016 Hlavne, žiadny strach 🙂 Moja z mäsa je len ryby (sme vegetariánska domácnosť, no dcére som sa rozhodla dávať 1x do týždňa rybu). Pokiaľ dieťa papá vajíčka, syry, strukoviny, obilniny, tak bude všetko v poriadku. Ja dávam sem-tam aj fortifikované kaše, pripadne mam železo od Mullera - Ferro fruit (nie je to terapeutické železo, je to len volne predajný doplnok). Ak si chceš byť istá, tak daj urobiť dieťaťu krvný obraz, to ti dá odpovede 🙂

miadi
12. feb 2022

Ja som nejedla maso od 3r do 24 potom len obcas a hlavne seafood cervene maso nie blee. A anemicka som nikdy nebola. Dcera od roku a pol neje maso ( najprv mala kralika v prikrmoch) Maximalne ryby.. Je uplne zdrava chora bola 2x v zivote (6.5r) ked je vsetko ostatne nemas problem.

ankare
12. feb 2022

@tehulka2016 netráp sa,aj tak s tým nič neurobis. Možno je to len obdobie. Ponúkaj jej to, ale nenut. Držím palce!

luna379
12. feb 2022

Tak jej ho nedávaj. Proste to neľúbi. Asi bude vegetariánka.

sszuzu8
12. feb 2022

Nenut ju. Keď si predstavím mäso tiež ma nadrapuje. Jej telo vie prečo to. Nechce

moniq3131
15. feb 2022

@milivanilka jaj to aj moja 2 ročná, len same slane somarinky, mlieko a kysle uhorky 😉, niekedy jej dam parok, ale inak vôbec nič

luciatt
24. feb 2022

Maminky prosím vás čo ľúbia vaše detičky. Čo im varíte? Ja som už zúfalá. Neviem čo variť lebo to nechce. Mäso, ryby, už odmieta aj cestovinu, ryžu, knedlu 🙈. Má 3 roky. Aspoň že polievku zje občas.

luciatt
24. feb 2022

@milivanilka My sme na tom podobne 🤦🏻‍♀️ len suchý rožok a jogurty, by jedol. Občas ovocie.

tarvika
24. feb 2022

moja dcera ma skoro 9r, asi od dvoch rokov prestala jest maso, obcas si da vyvar, inak nic, ani tuk, ziadna sunka, parky salama nic. z krvi ma vsetky vysledky ok, na svoj vek je vysoka a celkom statna 🙂 cize za mna ak nie je problem v neprospievani, neriesila by som, max doplnit vitamin b12.

gabika128
24. feb 2022

Ja neviem žienky, keď dieťa v takom malom veku odmieta niečo jest, pre mňa to neznamená že mu to už nebudem variť a ponúkať. Nenútim ho nič jest nasilu ale na tanier mu vždy trochu dám aj toho čo odmieta. Napríklad mal obdobie kedy nechcel zeleninu, potom obdobie kedy nechcel mäso, obdobie kedy nechcel jogurt atď....

szzuzka
5. mar 2022

@mima172 ferrofruit ma vysoky obsah zeleza, alebo nizsi ako napr. maltofer? mozu deti uzivat aj ako doplnok vyzivy? raz pocujem, ze je zle ked je hodnota zeleza nizka, raz vyssia hodnota je horsia. som z toho jelen. my sme mali nizsiu hodnotu tak sok kupila ten sirup, brali sme nejaku dobu po 1ml 🙈 teraz mam strach co som nespravila skor zle…

mima172
6. mar 2022

@szzuzka Ahoj 🙂 Ferro fruit nie je terapeutické železo ako napr Maltofer, čiže nim nemáš ako uškodiť. Ja dávam malej, keď mi napadne a dávam 5-7ml podľa odporúčania detskej lekárky tu na MK.

szzuzka
6. mar 2022

@mima172 dakujem pekne za odpoved 🙂