Dojčenská voda z Lídla

tinksa
18. okt 2016

Maminky máte skúsenosti s dojčenskou vodou saguaro z lidla??? Pijú ju vaše detičky???

ivkaaa25
18. okt 2016

@tinksa ahoj, my sme na zaciatku pouzivali Lucku ale zdala sa mi moc draha. Tak sme riskli saguaro z lidla a mozem len doporucit. Ziadne bolesti bruska nic... Spokojne babetko 🙂 podotykam na uplnom zaciatku sme prevarali obycajnu vodu z vodovodu a to bol cirkus :( vracanie, bolesti bruska..
Treba Vyskusat. Skor by som dala rano a nie na vecer. Predsa rano rychlo stravi ako na vecer pred spankom.

tinksa
autor
20. okt 2016

@ivkaaa25 ďakujem za odpoveď. My dávame drobčeka len svokra ju kúpila tak že sa spýtam.

evittam
20. okt 2016

Stačí voda z vodovodu, dievčatá. 😉 Netreba platiť za to isté 2x.

majtanka222
20. okt 2016

V iných krajinách dojcenska voda ani neexistuje to je zaujímavé

evittam
20. okt 2016

@majtanka222 No veď nič zaujímavé na tom nie je - neexistuje lebo ju ľudia nekupujú - a nemajú ani prečo - teda v krajinách kde tečie normálna voda z vodovodu. Ono sa ľudia dajú "nachytať" na všeličo - stačí obrázok bábätka a nápis "dojčenská voda" a už kupujú... 😀 A pritom kupujú to čo im doma tečie z vodovodu stočené do PET fľiaš, ktoré (nikto nevie ako dlho) stáli najskôr pri parádnej teplote niekde v kamióne a potom v sklade. No ale nekúp to. 😅 😉

majtanka222
20. okt 2016

@evittam no presne rovnaký názor mam.. ved každý nech si robí ako uzná za vhodne ale asi to nebude taký zázrak keď v iných krajinách to nepotrebujú... reklama

gabona1
7. nov 2016

Ja som dávala dojčenskú vodu deťom krátko, len keď boli úplne maličké. Ale pitná voda je podľa mňa to isté, nemá sa dieťatku čo stať. Ide len o taký lepší pocit, že je to zdravšie. Ktovie či to nie je len reklamný ťah🙂?

slavka1811
6. jan 2017

pokial ma aj Saguaro dojcenska znizeny obsah mineralov, hlavne Sodíka, neobsahuje dusitany ani dusicnany, je bez chlóru a Fluóru ,tak mozes,ak neobsahuje oxid uhlicity nemusi sa prevarat,ale zo zaciatku odporucam,len prejst varom a odstavit.voda z vodovodu je samozrejme nezavadna ale je tam ovela vacsie mnozstvo mineralov ako v dojcenskej vode,je chlorovana a ktovie akymi potrubiami je voda privadzana,plus mikroorganizmy.pre dospeleho su to nepatrne zlozky,ktore by mohli byt neziaduce ale pre male telicko to moze mat negativne ucinky.jeho oblicky nedokazu este prefiltrovat take velke mnozstvo latok,mineralov ako u nas dospelych.ked bude baby vacsie urcite budes moct pouzivat normal.vodu ale teraz by som to neriskovala.preco zbytocne riskovat jeho zdravie...