Dieťa zjedlo pohnojené jahody

24. máj 2022

Dobry ddn, chcem sa informovat. Boli sme u deda na dedine a 2 rocna zjedla zo zahrady 2 dni po sebe- vcera a dnes jahody. Tked som dnes odchadzala, som zbadala prazdnu flasku od hnojiva na jahody. Tak som sa spytala, ci to nebodaj teraz hnojil.. a povedal ze ano, minuly piatok. Skoro ma porazilo, no dieta uz tie jahody zjedlo. Mozem sa spytat, co jej moze byt? Ci je to velky problem?

lindusss2016
24. máj 2022

Ak mate flasku s hnojivom, skuste zavolat na toxikologiu, povedia vam, co mozte ocakavat, ale asi nic, ked to uz jedlo aj vcera

pribinak
24. máj 2022

Nič. Dnes sa hnoji už všetko. A ak by jej niečo bolo, už by sa to prejavilo

diamond007
24. máj 2022

Nieco pohnojene sa dá zbierať a jesť 7dni, niečo až 14dni po hnojenie. Ak to bolo minulý piatok tak to bolo 11dni a to by ozaj nič neurobili. Neriešila by som uz

autor
24. máj 2022

@diamond007 minuly piatok, cize 4 dni. Bola to zlta flaska hosticke hnojivo na jahody.

rikarika
24. máj 2022

Ale to hnojivo zrejme rozpustil vo vode a polial ku korenom zem, nie ze postrek priamo na plody a listy...alebo?

jaskolka
24. máj 2022

Veď hnojivo sa dava ku koreňom, či? To nie je postrek, hádam nepolieval celé kríky?

jaskolka
24. máj 2022

@rikarika aj ja tak chápem hnojenie, že nariedim a nalejem ku koreňom.

autor
24. máj 2022

@rikarika ano tak to ma byt. Len ide o 80 rocneho dedka, ktory uz nieje taky hybny. Teda silno pochybujem, ze to lial iba ku korenom a zohybal sa ku kazdemu kricku. Podla mna zobral, zriedil a s krhlou polieval. No nic, ostava mi asi iba cakat. Snad jej nic nebude. Dakujem

aromilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
24. máj 2022

Nerob paniku, keď použili to hnojivo podľa návodu sú jahody úplne bezpečné. Ak prehnojili, tiež sa nič nedeje. Zvýšené množstvo dusičnanov je len v listoch a nie plodoch. A zjedla 4 jahody, to nie je také množstvo dusičnanov, ktoré by ju ohrozovali na zdraví.

autor
24. máj 2022

Dakujem Vam vsetkym. Ste ma upokojili. Nemam s tyk popravde zoadne skusenosti a prvotny sok uz presiel, mala je ok, tak snad je vsetko ok. Ale radsej tam s nou na jahody pojdem az po 14 dnoch od hnojenia- podla pokynov. Vdaka za ukludnenie. 🤍

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hviera81
24. máj 2022

pripadne zavolaj na pohotovost, vysvetlia ti, co mas sledovat.
dedkovi povedz, ze ked uz su plody, nema sa hnojit, iba kym su kvety 🙂