Dieta - veľkosť porcie

18. nov 2023

Prosím o radu. Keď mám pri diéte pisanú hmotnosť dajme tomu 250g zelených fazulí a 120g ryby , mám to vážiť ešte v surovom stave alebo až po tepelnom upravení?

deti95060810
18. nov 2023

po tepelnej úprave...
120 g ryby v surovom stave je nie moc veľká porcia a po úprave by si nemala takmer nič....

rebrambora
18. nov 2023

V tabulkach a stravovacich planoch je Standart uvadzat vsetko v surovom stave.
Tiez mi to pride zalostne malo.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
18. nov 2023

teraz som si uvedomila, ez to je dieta, nie dieťa 😀

aka dieta to ma byt?

lucia13022023
18. nov 2023

Ja som vážila všetko vždy v surovom stave.

klementinka58
18. nov 2023

mne trenerka kazala vazit varene

autor
18. nov 2023

@majamat snažím sa schudnúť pár kíl. Mám vyskladaný stravovací plán na 60 dní.

lienka.7
18. nov 2023

@autorka je to v surovom stave (pokiaľ nie je napísané inak)

hortenziaj
18. nov 2023

V surovom to je, lebo rybu môžeš viac alebo menej spuect, čiže sa vypari voda inak a už tam máš rozdiel na kaloriach.

majamat
18. nov 2023

tak drzim palce. aj ja by som potrebovala, ale nejak sa mi neda. flakam to. mne sa to podari raz za par rokov.

autor
18. nov 2023

@majamat ako, už teraz som hladná a to som len začala , 😂 ale trápim sa prvý krát v živote, chcem ísť po pôrode späť na 45 kg čo je len 9 kíl, ale nejak sa mi to nedarí aj keď som porcie zmenšila už pred tým + pridala pohyb . Tak to skúsim takto formou poriadnej diéty a potom ak sa mi podarí dosiahnuť cieľ tak to budem už len udržiavať.

zuzanockamt
18. nov 2023

Určite vždy v surovom stave.

majamat
18. nov 2023

jaj, to som mala naposledy asi na zakladke. ja som po porode este priberala a psotupne soms a vykrmila na 95kg. zle mi travilo a zhrozila soms a, tak som zacala chudnut. chudla som 2r po sebe s prestavkami.
ked zacal u ans kovid, vtedy od januara som zacala. pocas karanteny som polavila, potom soms a opat rozbehla, na jesen som skor udrziavala, alen malinko chudla a cez sviatky som neico pribrala. dalsi rok to bolo podobne,s amylmi obmenami. schudla som na takych 73-74kg. no terza som mala opat 80kg. som po operacii, tak som 2dni nejedla skoro vobec, potom len malinko, tak mi tp slo dole na 78kg, ale teraz sa ani radsej nevazim. co je horsie, ze pocas ms som vzdy isla na vahe hore koli zadrzanej vode a ja teraz neviem akosi zistit, kedy by som mala ms. podla povodneho terminu mi to nevychadza, resp nepasuje mi to na priznaky. priznaky kolisu, tiahnu sa dlho, neviem ci su to hormony,a lebo som znovu "rozozrana"

autor
18. nov 2023

@majamat počas ms som aj ja taká naliata , že mám aj 4 kg hore 🙆 vtedy sa na seba ani pozrieť neviem, neuveriteľné koľko vody dokáže telo zadržať

majamat
18. nov 2023

no veru, len ja teraz neviem kedy to bude, lebo uz nebudem mat ms. tak mozem len hadat, ci som pribrala,a lebo je to voda. to je dost blbe