Dieťa odmieta jesť v škôlke (nechce použiť príbor)

shawlin
31. máj 2024

Baby prosim poradte mi lebo som.uz zufala 😐 mam doma skoro 6 rocneho nejedaka...doma papa svoje jedlá v skolke nic a ked aj nieco zje nechce jest priborom no doma s tym nema problem ... Natoci spagety aj tarhonu lyzicou zje ..polievky odmieta preto tou lyzicou malo papa ale nema problem nabrat na lyzicu ...ucitelky sa stazuju ze nevie a nevie a naucte ho.... rukami je ryzu aj zemiakovu kasu 🤦🏻‍♀️ nerozumiem preco to robi ...v skolke si z toho kvoli tomu deti robia z neho srandu onalepkovali ho podla mna aj ucitelky 🥺 moje dohovaranie nech papa priborom absolutne nepomaha...co mam akoze robit?

pribinak
31. máj 2024

@shawlin a keď sa opýtaš že prečo to robí? Tak co odpovie?

suzitok
31. máj 2024

Mne môj raz povedal, že nebola dobre umytá lyžička. Niečo na nej bolo nalepené, a jemu sa od toho momentu hnusilo úplne jesť. Ani nejedol a nepomohlo nič.

simsalabim
31. máj 2024

A keby si mohol doniest pribor z domu, nepomohlo by to?

ivana3111
31. máj 2024

@shawlin skúste ísť kúpiť do obchodu spoločne pribor podľa jeho výberu len do škôlky a 6rocne dieťatko by teda malo okrem lyžice určite používať správne aj vidličku a príborový nôž - na základnej škole už ho to nikto učiť nebude ...

shawlin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzitok
31. máj 2024

@shawlin môj má teraz 8 rokov a neje nikde, iba doma...nezje žiadne cudzie jedlo...v reštaurácii alebo na dovolenke len presne určené jedlá, nič iné..ja to neriešim už vôbec, predtým som mala hlavu v smútku...akurát je problém v škole, nechodí na žiadne výlety kvôli tomu, jeho to vôbec netrápi...

januska12323
31. máj 2024

Aj doma drží lyžicu ako bager. Nemohli mu to v škôlke naprávať tak odmieta radšej úplne?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
31. máj 2024

To ho neviete naučiť normálne držať lyžicu? To je otras ako sorry, je to 6 ročné dieťa nie 2 ročne či má dáku diagnózu?, netreba ho v perinke držať, aj zvýšenie hlasu pomôže

maminkadeticiek
31. máj 2024

Co znamena ked pises,ze "doma je SVOJE jedla"?

ivec16
31. máj 2024

po prve nemusis nikomu nic dokazovat, zjavne je problem niekde inde ako to zeby nevedel…

januska12323
31. máj 2024

@zuzubb007 neverila by si aké staré deti nevedia normálne držať príbor, podotýkam zdravé. Rodičom je to je jedno hlavne, že sa naje čo na tom, že v spoločnosti vyzerá ako nepoviem čo.

shawlin
autor
31. máj 2024

@maminkadeticiek noo cestoviny s niecim co ma rad ..spagety ...tarhona bravcove maso kuracie maso zje...kolienka .. sisky fasirky holubky ..langose...maso na smotane na prírodno.. lokše napr ale ine nove jedla ani nahodou... Zje jogurt jednej znacky suche cerealie sunky salamku ..ale napr halušky pirohy omacky polievky nechce proste ..ryzu zemiaky tiez moc nie ale moju zemiakovu kasu zie

shawlin
autor
31. máj 2024

@shawlin keby to podavali v skolke tam to nezje a aj ked tarhonu doma papa v skolke ju bude jest rukami 😒 hoc doma normalne

suzitok
31. máj 2024

@januska12323 presne...ja som videla uz aj dospeleho tak jest, no skoda reci

shawlin
autor
31. máj 2024

@shawlin doplnim este ze ovocia mi zje vela kazdy den ma nieco

simca06022011
31. máj 2024

6r dieta nevie poriadne drzat pribor? nehnevej sa, ale teda to je podla mna dost zle...
A nosila by som ho jest von, a naschval, a bude jest ako poviem...
SKusila by som si s nim pohovorit, pojde do skoly, co bude robit? Ak mu vadi pribor, nech si vezme svoj z domu.

shawlin
autor
31. máj 2024

@januska12323 napravali sme ho aj my on sa chyti papa normalne a potom ze hentak sa mu lepsie je 🤦🏻‍♀️ ale dnes mi druha pani ucitelka povedala ze.mu vravela ze ked nechce jest priborom tak aspon nech je rukami len nech nieco zje tak nechapem potom ze mne kaze jedno a oni mu tam dovolia rukami jest a potom sa stazuju ze.je rukami ...takze toto asi budem riesit ...vraj tam tiez deti kadeako drzia pribor ale ze jedia 🤷‍♀️

shawlin
autor
31. máj 2024

@simca06022011 skusim takto mozno pomoze

shawlin
autor
31. máj 2024

@ivec16 no vybrala som ho dnes skor zo skolky obe ucitelky povedali ze dnes mali tortu mali tam nejakeho šaša ..a že zazrakom dnes obe ruky zdrave lyzica fungovala zrazu 🤦🏻‍♀️🤷‍♀️

sense
31. máj 2024

Spýtala si dá ho prečo to robí? Ak doma je príborom prečo tam nechce?

shawlin
autor
31. máj 2024

@sense ze on tam nechce jest preto ani pribor nevezme

mamina7070
31. máj 2024

@shawlin a on ma nejaku diagnozu ? lebo sestrocny jest rukami to je no go
u psychologa ste boli?

sense
31. máj 2024

@shawlin a prečo tam nechce jest?

shawlin
autor
31. máj 2024

@mamina7070 ale on mi neje nikde inde rukami ja som ho tak jest nevidela mozno to spravil preto lebo mu ucitelka vravela ze ked nic nechce tak aspon rukami nech je tak zrejme kvoli tomu to spravil doma je priborom ... Vybrala som.ho zo skolky skor a ucitelka vravela ze po tom co sme dnes mali rec rano dnes lyzica fungovala u neho ... vraj vymysla a zreme chce uputat pozornost alebo co ..u psychologicky sme boli ked posudzovala detsku zrelost akurat a mala par vyhrad inak ok ..doplnim to jedenie rukami je ze nie ze cely tanier nalozeny takto zje ale par zrniecok ryze zopar zemiakov nie ze obeduje takto ..a nie stale to zas.nech mi ucitelka nerozprava lebo sa triedaju a ta druha ho aj chvali ze dnes trochu jedol ze vcera jedol par lyzic polievky ...inokedy povie ze aspon maso ppjedol riadne nie rukami ..mozno to jedenie rukami je z trucu ale rozhodne to nebude preboha ziadnou diagnozou..to by som riesila keby ze to robi vsade ..pytala som sa ho preco tam neje a preco dakedy je rukami a.on ze lebo on nechce jest tam a tlacia na neho

shawlin
autor
31. máj 2024

@mamina7070 a deti co jedia v skolke parene buchty rukami su ok? Nie su na diagnozu? Buchty namocene v poleve

shawlin
autor
31. máj 2024

@sense jemu chuti len moje 🤷‍♀️
Ze skusal a nechuti mu tam

mamina7070
31. máj 2024

@shawlin pises ze je rukami ryzu a zemiakovu kasu, buchty jedia rukami aj dospely
a on nevie pouzivat vidlicku s nozikom?
proste jedenie priborom je zakladna vec ved co bude robit v skole ? mu nebvadi ze sa z neho deti smeju ?

luccija
31. máj 2024

@shawlin celé zvláštne a to som už zažila s deťmi v škôlke všeličo
Úplná hlúposť je, aby mu učiteľka povedala nech je rukami len, aby niečo zjedol.Ako jedával doteraz veď už asi chodí do škôlky dlhšie.Samozrejme, že deťom v škôlke väčšinou nechuti, ale jesť niečo musí.Parene buchty sme nakrajali a deti si ich napichovali na vidličku prečo si myslíš, že ich jedia deti rukami??Nerobila by som žiadne ústupky neviem koľko zje, keď polievku odmieta, ale zase by som poprosila učiteľku nech ho nenutia s jedlom.

mamina7070
31. máj 2024

@shawlin aha cize doma ti normalne je vidlicka a nozik a v skolke odmieta?

ako ak ide od septembra do skoly tak by som mu akurat dohovorila ze toto trucovanie je nespravne a ze ta mrzi ako sa sprava a ak sa bude takto spravat nepojde na a dopln si co chces

a v skolke by som povedala ze nech ho nenutia jest a ak zacne jest rukami nech mu vezmu tanier a skoncil