Dieťa nepriberá

marlenkac
11. jún 2018

Mamicky prosim vas mate aj vy taku skusenost ze vam dietatko nepriberalo.mam 15 mesacnu dcerku a dnes ju na poradni vazili ma 8200 g.ked mala 12 mesiacov na poradni vazila tolko isto.je mozne aby dietatko nepribralo?je pravda ze nechce mi papat.doktor povedal ze to je v poriadku.no ja mam z toho nervy.aby dieta za tri mesiace nepribralo ani gram?

meandbaby
11. jún 2018

Neboj.Ono, dieta bude menej priberat aj stat na vahe, viac sa hybe a vsetko.Kazde dieta je ine.Moja ma 3 roky a 11 a pol kg. Ak je cule tak mu nic nie je.

meandbaby
11. jún 2018

@marlenkac este dodam.Ja som sa tolko trapila kvoli prikrmom.Nic skoro nejedla a stale slabo papa, ale ak ma tvoje mliecko ci mm al um, vyzivu ma.Mne sa osvedcilo nedavat klasicky prikrm ale do rucky kedykolvek ci uz kus jablcka alebo plat maska a inej zeleninky.Sice musis dat pozor aby nezabehlo ale ked si hryzkala, pojedla.A naucila sa aj skoro sama papat a nemusela som mixovat.

lubisvecko
11. jún 2018

Moze sa to stat ak ma nejako viac pohybu alebo ma dobre rychle spalovanie tak kludne nemusi za mesiac pribrat a hlavne uz to nepojde uz tak rychlo to priberanie a rast do vysky ako na zaciatku

ardaxela
11. jún 2018

Ahoj, ja mam 18 mesacnu dcerku, v 7 mesiacoch mala 7,5 kg a teraz vazi 8,3 kg. Do toho polroka priberala krasne a odvtedy sa to takto vlecie. Jedak je strasne slaby, niekedy mam pocit, ze zije zo vzduchu, ale ocividne jej to staci. Ziva je az moc 🙂

lily_89
11. jún 2018

Myslím, že sa nemusíš báť, každé dieťa má iný metabolizmus. Ja som napríklad odjakživa štíhla, aj keď zjem toľko sladkého, že sa ľuďom nad tým pozastavuje rozum. 🙂 Skôr by si mohla do stravy svojho dieťatka zakomponovať výživné veci - čiže nesústrediť sa na to, aby bola strava kalorická a dieťatko priberalo, ale sústrediť sa na nutričné hodnoty, nech je chudučké, ale nech mu nič nechýba. Tak som si zvykla varievať v MioMate, lebo je to taký hrnček var. Vieš, nahádžeš tam všetko a venuješ sa deťom a on to za teba uvarí a rýchlejšie ako v bežnom hrnci. Majú fajn blogy na stránke, aj o jedálničku pre deti, takže možno skús skôr sledovať takéto vychytávky pre mamičky a uvidíš, že tvoje malé začne čoskoro priberať. 🙂