Dieťa nechce jesť pomazánky

ewisam
28. jan 2015

Mate nejake grify, typy ako na to? Syn mal do roka malo zubov, tak sme nedavali a samozrejme nemohol vsetky. Po roku odmietal jest. Dnes mi povie ze si da radsej suchy chlebik, ale pomazanku nechce za ten svet.... Kamuflujem, zdobim zeleninou ale za ten svet ani len okostovat. Poradite?

petrasto
28. jan 2015

u nas je ten isty problem, radsej zje suchy chlieb ako pomazanku

hori
28. jan 2015

casto mame na veceru avokadovu natierku, a na tom mi vemi zalezi, aby ju deti zjedli, (ved predsa nebudu vecerat suchy chlebik ze ano). Na chlebe by mi to nezjedli, ale osvedcilo sa mi dat trochu natierky na tanierik a poviem, ze to je kasa. suchy chlebik zajedaju k tomu.

katrinka8
28. jan 2015

Tak to by aj mňa zaujímalo 😉 Na trik @hori mi dcérka neskočí, bohužiaľ ☹

brrrrrciatko
28. jan 2015

Nic ti nepomoze.. u nas potraviny co nechce,tak nasilu nedavam a vzdy ich skusim dat neskor tak o mesiac - tak mi zacal jest napr ryzu, banan... Ale pomazanky doteraz nezje a to uz bude mat 4 roky... mozni skus maslovy chleba s dzemom,aby si zvykol na to,ze je nieco na chlebuku..pripaddne spolu natierajte a najprv mu daj okostovat samotne,aby sa nebal

bonaqa2013
28. jan 2015

@ewisam určite mu nedávaj nasilu. Neskôr nato príde že je to dobré....

pribinak
28. jan 2015

My sne zas robili fintu, ze my sme si pečivo natreli a ked krpec pozeral, ze co mame, tak sme povedali, ze to deti nemôžu a nedáme mu ani ovoňať, ja som si akože musela odskočiť a muz mu dal ochutnať, ale mame ani muk
Ked Zachutila a vačšinou Zachutila, tak sa musel akože schovať a ked som ho objavila tak dom sa akože hnevala
Ale súhlasím z názorom, ze nedávaj na silu nic, ono take suché obdobie prejde a časom si sám rozšíri jedálniček

prasiatko30
28. jan 2015

A to je problem - nechuti nedavaj a hotovo prestan kamuflovat ponukat, natri maslom alebo mu daj len suchy chlieb a vymyslaj iny typ vecere. Moje deti pomazanky tiez moc nemusoa a teda ich skoro ani nerobim a nekonzumujeme, skorej bazirujem na tom aby jedli ovocie a zeleninu ako natierky. A napr minule ma mladsia videla ako vyjedam humus a nikoho neponukam - vsak naco aj tak by to nikomu nechutilo a pride mladsia so skumavym pohladom na tvari - mama co jes? Humus. A mozem aj ja - tak som jej dala a teraz je humus dobrotka - kebyze som sa bola snazila jej ho ponukat tak by povedala ze to jej nechuti

motovidlo
28. jan 2015

@ewisam Vitaj v klube 🙂 Netuším, čo bude môj syn jesť v škôlke, na chlieb znesie iba maslo, maximálne plátkový syr, nič iné. Margarín ani náhodou, ani natierkové maslo, Lučinu, pomazánky, šunku, nič z toho nechce.

Ale v podstate mi to nevadí - keď to tak vezmeš, výživová hodnota pomazánok nie je bohviečo (ak teda nie je sú zeleninové). A čím viac mu ich budeš núkať, tým väčší odpor bude mať.

tenerifka
28. jan 2015

@ewisam mam dceru v puberte a natierky neje doteraz, ani maslo-protivi sa jej to, takze na chlieb davam olivovy olej a ako prilohu syr, vajicko+cerstvu zeleninu, prip.tuniaka ci sunku....je to vlastne to iste ako v pomazanke, ale nie je to pomiesane dokopy

slozika
28. jan 2015

Moj syn ma 8 a dodnes mi ju nezje. V skolke mal stale suchy chlieb. Teraz do skoly mam problem, nechce syry ani maslo. Cudne, lebo dcerky zjedia vsetko

stellamaris
28. jan 2015

@ewisam moj syn chce suchy chlieb,tak mu dam a nenutim nic ine.....ani sunku,ani syr,ani marmeladu.....nechce nic.Chlieb si namoci do jogurtu,tak ho necham.Vzdy sa dietata pytaj,ci chce toto alebo toto,ale nenut.Bud spokojna,ze nieco zje...........ja poznam dost deti,co skoro nic zjest nechcu,to maju rodicia väcsie trapenie ako tvoje a natierky. 😉

siska53
28. jan 2015

@ewisam spisovne je natierky 🙂)
Ale k veci - vacsinou si u nas natierky popapam ja sama. Maximalne sa prida dcera.. Muz zje este tak bryndzovu..preto ich robim malokedy. My sme tak trochu konzervativni - muz a syn chlieb/pecivo s maslom a lekvarom,obcas nutela ci med..a ja zas syry.. Dcerka ako kedy. Ale dakedy tiez zje len suche pecivo alebo chce len syr, ci len mlieko.
Takze to nesil,len ponukaj.. Mozno tomu casom pride na chut.
Inak zaujimave je,ze v skolke syn spapa aj natierky. No zas u neho nehrozi surova paradajka,paprika ci cibula.

danielita18
28. jan 2015

Deti maju svoju delenu stravu ja uz toneriesim lebo sa trapim len ja, ja nasmu natriem pecivo nakrajam zeleninu a jasne ze on zje len zeleninu a potomsi ide zobrat samotny roztek ale spolu to nikdy nepapa

loliki
28. jan 2015

@ewisam aj moje deti jedia radsej samotne pecivo- chlieb, rohlik, zemlu, varene cestoviny- bez vsetkeho, .. Potom dalsi extrem : cistu klobasku... 🙂

ewisam
autor
29. jan 2015

@brrrrrciatko aj to uz som skusala ?🙂 samozrejme pokial je tam med, lekvar tak supeeeeeer mnaaaaaaaaam /sladke/ akonahle dam cosi ine a teda ryby by som velmi ocenila keby jedol tak mi to ani nedavaj fuj

nyusika
29. jan 2015

a musi ich jest ? nemusi 🙂

ewisam
autor
29. jan 2015

@motovidlo prave to, ze moj uz do skolky chodi a zazraky to niesu, prave to, ze by som chcela aby sa to naucil aj tie zeleninove... ono je to celkovo zlozite, nezje vajice, nezje struhanu mrkvu, zeleninu v polievke maximalne asi tak
@stellamaris ja som jedna z nich, ale sak nechajme to... Mna len mrzi, ze by zul suchy chlieb od rana do vecera...

ewisam
autor
29. jan 2015

@nyusika nemusi, ale mal by 😉

ewisam
autor
29. jan 2015

@stellamaris a este jedna vec mi napadla, byt spokojna mozem len ujo, ci teta na zdravu vyzivu by zalomil rukami

nyusika
29. jan 2015

@ewisam natierky ? vobec nie, vsetky zlozky natierok sa daju konzumovat v akejkolvek inej forme. ja tiez nezjem ziadnu natierku, mne to pride vsetko ako maglajz. tak nebudem nutit niekoho jest to, co mu proste nechuti,. jasne, ze pokial by dietatu chutili len hluposti, tak zakrocime, ale ked mu jednoducho nechutia natierky, nemusi ich jest. no kto uz by dobrovolner zjedol taku drozdovu natierku ? 😀

ewisam
autor
29. jan 2015

@siska53 dakujem za upozornenie. Slovencina ma vela peknych vyrazov napr. hovnik a pouziva ich malo kto...dolezite, ze si rozumieme 😉 Ja som naopak na natierkach vyrastla, preto by som to rada naucila aj svoje deti a uprimne teorie o tom nech je co chce a na co ma chut sa mi dost nezdaju, ale chapem ich...Totiz predstav si, ze deti mas viac a kazde chce nieco ine, by som skoncila v Bycici, mysliac si, ze som interhotel 😎

ewisam
autor
29. jan 2015

@nyusika ja a bez problemov, je super... Na silu nie, ja mam ale problem, ze ju ani neokostuje a teda logicky nevie ani ako chuti 🙂 len je hned fuj

nyusika
29. jan 2015

ja osobne nevidim ziadne pozitívum v tom, ze sa zmiesa (klasicky natiekrovy zaklad) maslo so syrom, horcicou a k tomu este x dalsich ingrediencii

u nas sa ale vela jedia take veci, ze mrkva so smotanou (koniec, ziadna ina ingrediencia), tuniak zjemneny smotanou, bryndza zjemnena smotanou a pazitka...toto su vlastne tiez natierky, ale zlozenim sa priblizuju k tym "cistym"potravinam.
a nic sa neje nasilu. nenutim,nepresviedcam. ked sa velmi vymysla, neje sa nic 😀
v nasej oblasti az tak vela deti od hladu neumiera a kym dieta rastie, pravidelne kaka a je zdrave, nevidim dovod na nutnost tyrani stravou, lebo toto sa patri a takto to ma byt.

rakywanda
29. jan 2015

moja má 5,5 roka a doteraz mi zje max. maslový chlebík, v škôlke nedesiatuje ani neolovrantuje, doma robené nátierky ani neochutná, len na to pozrie, že fuj. od septembra nastupuje do školy a ja mám problém, čo jej budem dávať na desiatu.

rakywanda
29. jan 2015

ani ja som neľúbila nátierky, prišla som im na chuť až neskoro v dospelosti 😀

jasminet
29. jan 2015

ponukni, nenut, ked nechce tak nechce - dcera doteraz domace nezje, este ako tak v skolke, syn vsetky aspon ochutna

siska53
29. jan 2015

@ewisam to netvrdim,len tym,ze ani muz ich nevyhladava,nerobim ich nejak casto. Ja skor tak,ze ponukam.. Na ochutnanie.. Ale to skor mala chce ochutnat,co jeme my. Rozhodne nemienim varit ci pripravovat 4rozne veci. Maly si rano natiera aj tak sam,muz sa tiez rano obsluzi..a malej davam ja to, co chcem. U nas by to chcelo spolupracu tatina,lebo vacsinou chcu ochutnat to co jedava tato. Aj moje ale viac tatove.

brrrrrciatko
29. jan 2015

Tak skus natierku na mesiac vysadit a potom skus utobit taku fintu, ze chlebik nakrajaj na kocky,posad ho k rozpravke a zacni ho krmit... mne vtedy zje vsetko.. a ked to 3krat zopakujem potom uz to pokne papka bez rozpravok

ewisam
autor
29. jan 2015

@nyusika sme sa asi nepochopili... ani ja deti neplanujem tyrat stravou a ani tie natierky typu vsade horcica, tatarka a rastlinny tuk neuznavam. Ja mam skor na mysli klasiku ako pises, bryndza s pazitkou napr. trescia pecen na maslovom chlebe a pod. ale co z toho ked to ani neda do ust aby ochutnal? A takych veci je viac, co odmieta ochutnat a ja uz som unavena z varenia toho isteho dokola... a o tom ci pravidelne papa a kaka sa nebavme, lebo sama vies, ze rast a kakat bude aj zo sucheho chleba a vody, len tazko sa to da nazvat zdrava vyvazena strava

ewisam
autor
29. jan 2015

@rakywanda ale nemrzi ta to, ked urobis cosi a hned ze fuj, ani nos do toho nestrci?