Dieťa nechce jesť pečivo a ani iné potraviny

aschkimka
30. dec 2021

Ahojte, dopredu by som chcela napísať že dcéra pekne je, skôr mi ide o to, pochopiť, prečo nechce nejaké potraviny jesť a či ste sa s tým stretli a ako to riešili.

keď mala 8m rožok pekne zjedla,nikdy nie celý, pár koliesok ... teraz má 11m a keď vidí rozok, len ho chytí a hodí to na zem (toto trvá asi mesiac a pol), ani do úst to nedá a to isté aj chlebík. natieram masielko aj nenatieram, proste pečivo totálne odmieta a tak jej na raňajky dávam dokola len kaše a jogurty... neviete mi poradiť nejaký Figeľ? ako ste vaše deti naučili na pečivo? ďakujem za odpoveď a to isté máme aj s vianočkou ale aj s ryžou a zemiakmi, pokiaľ to nie je pomixovane tak to nezje (myslím ryžu a zemiaky, ani keď je to na kocecky, tie zemiaky)...má už 8 zubov a ostatné potraviny pekne zje, aj jabĺčko keď jej držím pekne kuse a spapa...

alanko20
30. dec 2021

Ťažko, ma 2 roky a pokiaľ ju nenakŕmim ja, prípadne nejeme spolu to isté, len oblíže, ožužle, chlieb musí byť extra makký, jemný, kôrky sú smrť. Skúšala som asi 10p druhov chlebov, rožky, bagety, rôzne druhy pečiva. Nezje ani kôrku z bábovky. Tiež mäso. Požužle, vypluje

im709vf
30. dec 2021

@aschkimka ja v tom nevidím problém, je to celkom normálne. Aj deťom sa menia chute, nenutte ju a nehľadajte spôsob ako ju okabatit. Varte jej to, čo ma rada 🙂 možno o mesiac bude odmietať kaše a bude chcieť len pečivo

deti95060810
30. dec 2021

ani autisti nejedia niektoré potraviny...aj celé roky.

ivik4
30. dec 2021

Ani ty nejes asi vsetko. Moj syn ma 6 a nenavidi jest, cokolvek. Kazdy den mi povie ze on chce byt hladny.. co uz , zblaznila by som sa keby to mam stale tak dramaticky riesit

jance333
30. dec 2021

nemyslim, ze pecivo je take potrebne pre dieta. nasa jedla pecivo,ked bola malicka, teraz ma 4 roky a zje len v skolke, lebo tam nema nic ine na vyber. doma si da skor omeletu, kopec zeleniny, syry a pod. pecivo jej nenutim, skor si myslim, ze je dobre, ze sa nim nenapchava. kase a jogurty su z vyzivoveho hladiska pre dietatko urcite lepsia volba 🙂

martina1201
30. dec 2021

@aschkimka moja malá tiež moc pečivo nemusí. Ale má dva roky už. Keď bola menšia jedla len odo mňa keď som ja jedla. Pred rokom sa naučila na cibiky a tie jej chutia, takže s nimi horko ťažko zjedla možno štvrtku rožku, alebo skôr celozrnného pečiva s ľanovými semiačkami. Dnes iné ako také pečivo nezje aj to len málokedy. Ešte jej chuti acidko s pečivom. Ale musím namáčať pečivo do acidka. Obyčajné raňajkujeme iné ako pečivo. Ak už ale iné odmieta tak acidko a pečivo prípadne cibiky a pečivo istotne zaberú 🙂

marianarem
30. dec 2021

@aschkimka Moj dlho odmietal pecivo a chlieb, bola mu nesympaticka struktura. Mal problem to aj zobrat do ruky, tak sme sa s tym najprv iba hrali, bez zmienky o tom, ze by to mal jest. Aj potom, ked to uz prijal, tak to jedol iba nastipkane na male kusky, mozno centimetrove. Velmi postupne sa jeho tolerancia zvysovala, teraz to ma uz velmi rad. No ja som sa takto namahala preto, lebo mal problem s mnohymi potravinami, vlastne skoro so vsetkymi. Keby odmietal len nieco a inak pekne jedol, tak sa s tym nemordujem. Detom sa chute menia, tak u vas mozno bude stacit urobit prestavku a ponuknut znova o 2 tyzdne alebo o mesiac.

bubik6x
31. dec 2021

Ja som natierala s sunkovou pastetou alebo s džemom ináč mi ho nechcela jesť to mala tuším do 1,5 roka, a dodnes nemá rada maslo radšej zje suchý ako keby tam bolo maslo a má už 5 rokov, tiež jedla ryby, syry, zeleninu....a teraz okrem spagiet, kuracej polievky, palaciniek a rezňa zo zemiakmi nezje nič iné, chute sa menia s vekom, a kaše mi už od mala odmietala, radšej bola hladná ako ju zjesť

jamidea
23. jan 2024

@aschkimka k tomuto aj po 2 rokoch pridam svoju skusenost. Dcera odmietala rozky, chleba a ine podobne vyribky. Jej rovesnicka schmatla rozok aj dva, bola tlstucka, moja zjedla za ten cas 2 hryzy. A cuduj sa svete, v 5rokoch jej diagnostkovali celiakiu. Takze odvtedy radim vsimat si co dieta odmieta. Vacsinou nie su deti hlupe a vedia co im skodi. Aj obycajne jablko napriklad, to je zas pre mna najvacsi alergen

aschkimka
autor
23. jan 2024

@jamidea ahoj, tak po 2 rokoch sa aj ja vyjadrím 🙂 stále odmieta rožky aj chleba. Ci ho natrieme, nenatriem, nezje. Ale čuduj sa svete chleba vo vajíčku by jedla vkuse. Odkedy chodí do škôlky, nemá problém s polievkami, zje všetky. S druhým niekedy bojujeme, ale už to akosi neriešim, robím to tak ze zješ? Nezjes? Keď nie, bude hladná a isto niečo zje. Ale všimla som si ze je viacero deti v jej veku co akosi nechcú vôbec nič jesť... Neviem čím to je...

mamkalentedkova
23. jan 2024

Tiež som to riešila..jedlá volské oko bez pečiva,zeleninu sonsunklu bez pečiva, lebo nezje animované kašu.. jogurt si sem tam dá. Dávam jej ,čo jej chuti .Ma dva a pol.roka..nechce mäso, nezje varené ani pečene zemiaky...ale ma rada cestoviny a ryžu, tak sa jej snažím variť to ,čo ma rada .
Polievky zje ,ale tiež nechce varený hrášok,niekedy ani mrkvu..proste jej dávam len to.,čo chce .
Už teraz zje aj nejaké pečivo.. koláč, vianočnú, chlebík.Rozky nechce.Sem tam jahodový croissant ..ale dlho nejedla.ziadne pečivo.

jamidea
24. jan 2024

@mamkalentedkova zasa povedzme si, kto chce rozok, fuj, ja by som to nezjedla asi tiez, no dobre m9zno zjedla. Ale nerozumiem rozkozrutom proste to je cudne jedlo. A to bagetku ci zemlu si dam 🙂.

mamkalentedkova
26. jan 2024

@jamidea no ,to je pravda ..vacsina rozkov je nejedlych uz čerstvých a na druhý deň ani nevravím..ale tak moj pubertiak na nich žije.

zuzinka888
26. jan 2024

Ani moj neje chlieb, zni pecivo ani kolace, piskoty nic. Lekarka povedala - nedavat ak nechce, ponuknut mozeme. Mame v rodine celiakiu takze mohol podedit. Deti nie su hlupe, vedia co im robi zle.