Dcérka nechce príkrmy

20. jún 2024

Ahojte, ako ste to mali na začiatku s prikrmami..
Dcerku som začala prikrmovat, ale príkrmy nejak nechce..vsetko mi vypluje.. uz som z toho niekedy zúfalá že kde robím chybu...

viestta
20. jún 2024

Nerobis ziadnu chybu. Potrebuje si na nove chute a konzistencie zvyknut. Takze ak na zaciatok zje jednu lyzicky, bohate staci. Je to prikrm, teda stale je hlavne na mlieku. Casom si zvykne. Niektore deti skor, niektore neskor, dolezite je kazdy den ponukat

cookie29
20. jún 2024

A ake stare je dietatko? Je na prikrmy pripravene? Ma zaujem? Ja som pri BB1 skusila ponuknut v 7.m a totalna ignorancia, nezaujeem. Zacali sme o mesiac neskor... a slo to pomalicky

rurutiax
20. jún 2024

Však to je normálne. Nám trvalo pár mesiacov kým si zvykla na nové chute. Teraz má 10 mesiacov a stále niekedy štrajkuje s jedením.🤷🏻‍♀️

autor
20. jún 2024

Dcérka bude mat 7 mesiacov a je plne kojena... a niekedy mi ani lyžičku nespapa... najviac jej chutili bataty s mrkvou ale tie jej nemôžem každý deň zase dávať... ale ak jej dám napríklad čistú mrkvu tak trosku zje a potom ju začne vypluvat... ak jej dám aj inu zeleninu tak robi to isté... myslíte že môžem jej skúsiť kombináciu aj s maskom? Ci ešte radšej počkať kým začne zeleninku viacej papať...
Je to moje prvé dieťa čiže preto sa pýtam...

rurutiax
20. jún 2024

A ako dlho je na príkrmoch? Lebo po 3 týždňoch sa už môže zavádzať mäso, žĺtko, ovocie a iné veci

autor
20. jún 2024

@rurutiax už 3 týždeň...

stanislavicenka
20. jún 2024

Al ti mozem poradit, bud v tazkej pohodicke, dojcis, mas to cim zastresit. Dieta musi niektore veci ochutnat viac ako desatkrat, kym sa to zmeni. A mozno sa to nezmeni. Hovorim ti to ako Matka dvoch nejedakov, Este jedno take dieta, neriesim to vobec. Hlavne nesklzni do toho, ze nechce, co jej davas, tak jej das vzdy nieco, co jej chuti, len aby jedla. Je to dlazdena cesta do pekla, co sa tyka stravovania, navykov🙂

rurutiax
20. jún 2024

Tak pomaličky už aj mäsko môžeš dávať. Najlepšie chudé zajac, teľacie, morka, kura. Treba skúšať kombinácie aj keď jej to nechutí, o tom to je. Hlavne sa nefixuj len na jedlo, ktoré má ona rada.

autor
20. jún 2024

@stanislavicenka no snažím sa jej nukat viac krát to isté čo už mala len fakt niekedy zje iba kúsok niekedy vôbec nič... preto som myslela ci nerobím niekde chybu ze nechce papať...

rurutiax
20. jún 2024

Však to nevadí, že ešte nepapá tak ako by si si priala. Do 1 roka je to len experimentovanie s jedlom a chuťami, hlavnú zložku majú stále mlieko.

autor
20. jún 2024

@rurutiax ďakujem.... skúsim teda aj masko pridať zajaca mame v mraznicke ci jej nebude chutiť... a máš aj nejaký overený typ ako jej ho uvariť.. ci klasika na vode so zemiakom?

rurutiax
20. jún 2024

Ja som robila v naparovači na príkrmy, ale ak nemáš, tak stačí vo vode.

autor
20. jún 2024

@rurutiax mam aj naparovac... ďakujem

lienka.7
20. jún 2024

Mojej druhej absolútne nechutili mnou pripravené prikrmy. Na pare? Uplne zabudni 🙈 S "priemyselnymi" nemala absolútne žiadny problém. Neriešila som. Za telacim so zeleninou od hami sa išla doslova "zabit" 🤣 predtým horko ťažko zjedla pár lyziciek. Potom? Celú fľašku! musíš len jednoducho zistiť, čo jej chuti. To je všetko.

stanislavicenka
20. jún 2024

Ziadnu chybu nerobis. Este je to male dietatko. Proste, jeho najvacsia zivotna zmena v doterajsom zivote 🤷

autor
20. jún 2024

@lienka.7 no od hami mam kúpené príkrmy... akurát som ju nechcela učiť na hotové, že rada jej aj uvarím a tie budem mat po ruje v prípade núdze, ale teda myslím, že vyskúšam tie ci jej nebudu lepšie chutiť 😃

autor
20. jún 2024

@stanislavicenka ďakujem asi som to potrebovala počuť že dcérka si musí na to proste zvyknúť a chce to iba čas 🙂

lienka.7
20. jún 2024

@autorka určite, skus, nic za to nedáš. 👍 moja z hami jedla len to teľacie a hovädzie. Ine absolútne. 🙅‍♀️ Špagety plula snáď na pol metra, nemala rada ani tie ich ryby (to som jej zase robila iba cerstve) ešte mala rada tu bio tekvicu od hipp. To spapa aj teraz v 2 rokoch😄 boli tie male fľaštičky.
Este mi spapala tiež hovädzie z DM značky a tam aj nejaký karfiol.

autor
20. jún 2024

@lienka.7 áno tie malé fľaštičky mam tak zajtra vyskúšam niečo z toho a uvidím nič za skúšku nedám....
ďakujem za rady dievčatá

cookie29
21. jún 2024

autorka nestresuj. Mam dieta, co chodi na specialne vysetrenie a vysvetlili nam, ze dieta musi prist do stretu s potravinou/chutou asi 60krat, aby si zvyklo. 60 krat. A dalsia vec je, to mam od druheho dietatka, ze anorexia sa moze vyvinut aj u malych babatiek, zo stresu, natlaku a podobne.
Ja by som maso a pod nedavala, nemas sa kam ponahlat. Do roka je pre dieta dolezite mlieko a vsetko ostatne ma menej kalorii ako mlieko. A proste pri jedle je potrebna pohoda a klud. Drzim palce a hlavne sa uvolni. Su deti jedaci a ini nejedaci.

bubuzu
21. jún 2024

Moja tak mala tiež zo začiatku a teraz, má 9 mesiacov a rozjedla sa. A pritom prvé týždne nezjedla často ani pol lyžičky. Tiež jej napr.mrkva moc nechutila. Chce to čas.

autor
21. jún 2024

@cookie29 ďakujem... určite ju nebudem nútiť ak nechce papať
@bubuzu a ako dlho si skúšala aj jeden druh zeleniny? Ďakujem ja len približne...
Ako určite malú nebudem nútiť aby jedla niečo čo nechce... preto som chcela vedieť aj názor iných mamičiek či robím niekde chybu alebo ako mam postupovať a dcérku naučiť aby aspoň kúsok začala niečo papať...
Ale určite to chce čas a trpezlivosť... ešte raz ďakujem za všetky rady 🙏😊