Dcérka má ABKM. Môžem jej dať čokoládovú penu?

25. jan 2024

dobrý deň chcem sa poradiť dcérke u dr vyšla pozit lakt intolerancia ale dr si myslí že má abkm má aj taký sunar na to(allergy care) môžem dať dcérke tento jogurt? lebo v zložení tam je písane🤦‍♀️už som stoho vedľa

amelia89
25. jan 2024

ked su tam tie stopy mlieka tak to znamena ze to bolo vyrabane vo fabrike kde sa pracuje aj s mliekom. Teoreticky by nemal obsahovat nič, ale nebuduce ho radsej nekupuj na minimalizovanie rizika. ale na 99% je to ok

autor
25. jan 2024

@amelia89 aha ďakujem za vysvetlenie a a aký mám teda kúpiť?

amelia89
25. jan 2024

napr alpro myslim neobsahuju ani stopy, podla toho v akom si obchode tak ake maju vegan jogurty. Ale proste ta cierna veta: moze obsahovat stopy mlieka by tam nemala byt. ale hovorim, nemalo by sa nic stat.

autor
25. jan 2024

@amelia89 a prosím vás to alpro kde kúpim? lebo tento som kupovala v tescu

anjelicek26
25. jan 2024

Alpro ma kopu jogurtov, pozri tie... toto je sice "vhodne", ale coko pena pre dietatko, co pije sunar teda 1-2 rocne - to by som asi ako jogurt netitulovala... moj ma rad tieto vo vsetkych prichutiach... v kauflande ich maju plno https://filiale.kaufland.de/angebote/aktuelle-w...

autor
25. jan 2024

@anjelicek26 ďakujem krásne

rivini
25. jan 2024

Pri ABKM nesmie ziadne mliecne vyrobky, kym lekarka opat nedovoli

pribinak
25. jan 2024

@rivini ale toto nie je mliečny výrobok, je to vegan

amelia89
25. jan 2024

tieto alpro zvyknu mat skoro v kazdom obchode. idealne ten biely bez pridaneho cukru ale to uz zváž ty 🙂

millenam
25. jan 2024

Moja dcéra má alergiu na BKM a dávam je výrobky, kde je napísané, že môže obsahovať stopy mlieka. Ak nemá aj alergiu na sóju, tak je to OK.

cookie29
25. jan 2024

kazde dieta je ine, u niekoho stopy prejdu u ineho je reakcia silna. A co sa tyka tohoto jogurty, ABKM ide casto ruka v ruke s alergiou na soju, takze opatrne... Skus pozriet v Kauflande, alebo v Lidl maju radu Vemondo...

autor
29. jan 2024

@cookie29 ďakujem