Dcéra chce jesť iba Jogurty

tatiana234
29. jún 2024

Ahojte dcéram a 9 mesiacov jedla by iba Jogurty nič iné ja naozaj neviem nemýlim msi ze 3x do dňa moze Jogurty jest dokáže zjesť celý hollandia ale nič iné nechce pri telke do nej nacpem trosku polievky to je všetko mali ste niekto podobnu skusenost

markusrasford
29. jún 2024

@tatiana234 do kelimku od jogurtu jej skus dat mixované jedlo ci sa nechytí

viestta
29. jún 2024

@tatiana234 nedaj jogurt, daj polievku. Nezje? Ostane hladna. O hodinu ponukni zas polievku. Ked bude dostatocne hladna, zje aj polievku

egonsk
29. jún 2024

@tatiana234 uz 9 mesacna ide vladnut? uff.. kam ten svet speje. V tomto suhlasim s viestta, treba skusat a neustupovat.

tatiana234
autor
29. jún 2024

@egonsk nepreberá nám vôbec práveže pomaly chudne ale mate pravdu nemala by som ustupovať

3petka
29. jún 2024

@tatiana234 tak keď jej dáš len jogurt tak samozrejme zje len ten. Treba si trosku dupnut
@viestta má pravdu.
A ešte vieš o tom že ti dieťa chudne a aj tak ustupujem. 9 mes potrebuje vyváženú stravu. A nie ti skákať po hlave.

lenkakravcova
29. jún 2024

@tatiana234 9 mesačné bábo je ešte maličké. Také rady že nedať a bude hladné, potom zje.. no je možné že nezje, a bude len plakať. Ešte nemá rok aj niečo aby nad tým nejako úmyselne premýšľalo. Jogurty jej chutia, lebo je tam mlieko (možno by ho chcela denne viac než dostáva). Mne tak syn jedol jogurty a mlieko do 1,5r nič iné. V 9 mes mal prvý zub. V roku aj niečo druhý. Mlieko a jogurty pojedol (tak tri denne), tak som mu dávala tie, čo zvládol pojest a pomedzi to mlieko. Ostatné začal jesť neskôr. Nič sa mu nestalo, keď som mu toho dala dostatok, tak priberal.
Teraz posledná dcéra má rok a pol a zje tak stredom chleba, paradajky, parky, pirohy a mäso, nejakú ryžu. Polievky vôbec, prikrmy ako také tiež nie. Jogurty veľmi nechce. Každé dieťa je iné. Hlavne je, že ti papa. 🙂 len nech mu chutí.

kika193
29. jún 2024

Dieta do roka sa nazyva dojca nie z rozmaru, ale preto, ze sa ma este len dojcit (jeho strava ma byt mlieko). Vsetko ostatne je stale doplnkove na zoznamenie. Nepolavuj, ponukaj, hraj sa s farbami, tvarmi, chutami, niekto ma rad vsetko dokopy ako rizoto, niekto vsetko samostatne (osve ryza, zelenina, maso), niekedy to vyzaduje vela energie, ale nerut sa z toho a nenut dieta do jedenia, len sposobis averziu.
Mozno chudne preto, lebo sa zacina stavat.
Sleduj na instagrame nutricne poradkyne s normalnym vysokoskolskym vzdelanim, napr "nutrimamma" a tam cerpaj info, nie tu na koni. Tu sa dozvies 100 zarucenych protichodnych nazorov, co ti vobec nepomozu. Good luck!

tatiana234
autor
29. jún 2024

@3petka
@lenkakravcova mala ma 7 odmeriek mlieka na dávku 230 ml to je dosť. Mysli msi ze 9 mesačná naozaj nemá ešte premzyslene ze ide so mnou cvičiť ďakujem za názor. Sém tam si dá trosku vývaru. Áno začína sa stavať. 🙂

ivuska027
29. jún 2024

Pred telkou? To fakt? Jesť sa má v kľude, nie pred telkou, tabletom, telefónom 🤦‍♀️
Dieta zje len to, čo mu dáš. Čo mu nedáš, nezje. Jednoduché ako facka.

3petka
29. jún 2024

@tatiana234 tak to si zle myslíš že nemá na to rozum. Nepodcenuj deti.
Ale však len ty si si ju takto naučila, ťažko sa radi keď tebe je pohodlnejšie jej šupnúť jogurt ako normálnu stravu.

pralinka86
29. jún 2024

Uz sa viac hybe, bude pomalsie priberať... A ano, do roka je mlieko zaklad a postupne sa znizuje množstvo, kedze zacina inu stravu jest. Nasi do roka jedli velmi biedne, mixovane len a zabavat popri jedeni, čítať knihu.. mladsie kúsky ze vôbec, fakt do roka .. a potom zrazu cuduj sa svete, preslo to... A za dalsieho pol roka sa zjedlo vsetko mozne co sa dalo
Takze podla mna len trpezlivosť, skusaj, vydrz, ono sa to zmeni. Uz moze jest vela veci, tak sa da vymyslat
A fakt si nemyslim, ze 9 mesacne uz vymysla s jedlom ucelovo. Mozno aj kvoli zubom, dasnam, studensi jogurt chce

mia_von_prag
29. jún 2024

1. Malej nepúšťať telku
2. Deti do roka jedia prevažne mliečnu stravu, je to ok, nepchala by som nasilu to, čo nechce
3. 9 mesačná s tebou nebojuje o moc, len si chce vybrať jedlo, ktoré jej chutí.
4. Je to len obdobie, hlavne v lete u nás deti jedia mlieko, jogurty, ovocie

tatiana234
autor
29. jún 2024

@3petka presne tak nevaríme jej nič nič neskúšam len jej supnem jogurt dennodenne co v avente urobim drahé mäso ale iné vytrepem do kosa presne preto aby som jej ako vy hovoríte supla jogurt kriste pane. Lebo uvariť jest a skúšať 30000000 kombinaci je ais jednoduchého otvoriť kelimok. Keby som bola hnila skúšať jedla nepýtala by som si radu a mala by som na háku ze moje dieta chce len jedno jedlo

beata_k
29. jún 2024

@tatiana234 Zase si povedzme, ze je horuco a zrejme jej dobre padne. Mne deti zjedia vsetko, ale ked je takto horuco su o vode a ovoci. Je to len teraz alebo ti nejedava nikdy?

tatiana234
autor
29. jún 2024

@beata_k papapvala pekne do takého apríla potom jej začali ísť spodné dvojky tie vyšli a od vredy mame už druhý mesiac problém

tatiana234
autor
29. jún 2024

@beata_k zubov ma už 9😀😀

beata_k
29. jún 2024

@tatiana234 Pekne jedla myslis prve prikrmy? Teraz jej nedavas inu konzistenciu? Ten jogurt sa konzistenciou dost podoba na mixovanu stravu.

tatiana234
autor
29. jún 2024

@beata_k dávam jej asi všetko skúšam naozaj všetko dobrovoľne okremtoho jogurtu nezje naozaj nič

tatiana234
autor
29. jún 2024

@beata_k jedla pekne v zmysle obed olovrant plnohodnotne nahradený mlieckom nebol problém s ničím

beata_k
29. jún 2024

@tatiana234 Skusila si mixovanu zeleninovu polievku? Si myslim, ze si zvykla na konzistenciu. Taku co sa nezuje, iba prehlta.

tatiana234
autor
29. jún 2024

@beata_k ponukam každý deň dostala psm aj radu davat z flase ale toto nepodporuje veľmi je t9 Jedlo ma sa jest jie piť z flase podľa mňa. Niekedy so dá 3 lyzicky niekedy 5 dnes som skúsila mäsko zmixnut

beata_k
29. jún 2024

@tatiana234 Tak uz neviem. Asi ti neostava nic ine len ponukat. Chapem, ze je to o nervy. 🫤

lenkakravcova
29. jún 2024

@tatiana234 hranolky si skúšala? 😀 (Viem, že táto rada je asi na ukrižovanie na MK) Ale keď nič, tak aj hranolky raz za čas sú fajn 🤣

beata_k
29. jún 2024

@lenkakravcova Tak teraz niektore riadne po dychu zalapali 🤣

annamivo
29. jún 2024

@tatiana234 ako bolo povedané, do kelimku daj polievku, mixnute ovocie, mäsko kuracie so zemiakom, záleží kedy ste začali s prikrmom... A neustupovat! Nechce teraz skús neskôr, ona pochopí, že nebude jogurt celkom rýchlo. Tu rozhoduješ do veľkej miery ty čo ona zje. Môj syn silný alergik odmietal iba banán, DAL do úst a hneď plul, neskôr sme zistili alergiu naň, tak ten som mu proste nedávala, vymenila som za iné 🍎🍐🍅🥒🥕🥦

tatiana234
autor
30. jún 2024

@lenkakravcova úprimne tie nie ale verejne ubicovana som bola za to ze pustím telku k ked to nejxe papaniu. Joj ruki na srdce ktorá z nás to nikdy neurobila 😀😀😀

dadis
10. júl 2024

@tatiana234 Skus jej dat ciste uvarene cestoviny na tanieriku, uvarenu mrkvicku, rohlik, banan v celku, nech si chyti do rucky, prezuva..ma 9 zubov, uz by mala zacat hryz. Moja dcera zase len kupovane masove prikrmy jedla, nic domace jej nechutilo..potom som to kombinovala..uvarila som ryzu, cestoviny, zemiaky a supla jej tam polku flasticky prikrmu..od roka ale uz jedla to, co my..v podstate som jej vela osobitne nenavarila..

letfenixa
10. júl 2024

Je sama? Alebo ju krmis?

tatiana234
autor
17. júl 2024

@letfenixa aj aj