Dávate piť vodu bábätkám?

moly09
4. okt 2021

Ahojte baby som prvorodička .. bábätko bude mať dva týždne dávam mu umele mliečko ..chcem sa spýtať dávate babetku aj trošku vodičky napiť ?

xxx23
4. okt 2021

@moly09 ja davam…my sme od zaciatku na um…

pribinak
4. okt 2021

Môžeš mu ponúknuť, ale je dosť mozne, že nebude ani chcieť. Ale nedávaj veľa, aby bábätko nepila viac vody ako mlieka

syslik81
4. okt 2021

pokial niesu horucavy netreba.. napije sa z mlieka a voda je zbytocna

gdpr
4. okt 2021

áno alebo aj nejaký čajík môžeš napríklad feniklový (od ukončeného 1.týždňa) je dobrý na prípadné bolesti bruška

moly09
autor
4. okt 2021

@gdpr lebo som mu dala trošku Lucky prevarenej

henka123123
4. okt 2021

@moly09 pokial je na um tak mu daj obcas cucnut z vody alebo caju

danieladugard
4. okt 2021

Nie. Napije sa z mlieka.

pamela_9
4. okt 2021

@moly09 ahoj, áno dávaj bábätku aj vodu, aby ho nebolelo bruško. keď je na UM môže mat problém s tvrdou stolicou a vykakaním sa.. takze áno , dávaj mu cistu prevarenú vodu alebo fenyklový čaj. Mlieko a pár krát do dňa aj vodu.

babajaga
4. okt 2021

Nie ,nedava sa voda ani caj,az od 4 mesiaca ked sa zacnu prikrmy,tekutin ma dost z mliecka.

domiklik
4. okt 2021

@moly09 no toto je dilema, môj syn je plno kojeny, vodu mu nedávam... Až keď sme ako 5 týždňov boli v nemocnici, diagnoza zápal obličky... Kazali mi malému dávať piť 300ml denne... Ani omylom, malý to nechcel, nacucal sa mlieka a vodu už nechcel

elizabet173
4. okt 2021

@moly09 dávala som od narodenia vodu, občas čaj plne dojčenému

ailiba
4. okt 2021

@moly09 stačí za lyzicku

jvasenka
4. okt 2021

@babajaga to neplati nahodou u kojenych deti? Ja viem ze vtedy sa dava iba mlieko ziadne ine tekutiny...pri um sa odporuca aj troska vody ci caju

elizabet173
4. okt 2021

@jvasenka platí to u kojených detí, ale ak je vonku 34 stupňov a tvoje dieťa je oveľa pokojnejšie, lepšie spí, ak mu tú vodu dáš, tak sa vykašleš na to, čo platí a čo nie

moly09
autor
4. okt 2021

Prosím vás a aky je najlepší čajík feniklovy ? Lebo mám s Kauflandu ale ešte som mu ho nedala bojím sa že ho bude bolieť bruško ...

henka123123
4. okt 2021

@moly09 ja som prvemu davala feniklovy sunarek od 1.tyzdna....druhy bol dojceny tak ten az v 4 mesiaxi dostal lucku....

jeliz59
4. okt 2021

Do 4 m mi nechcelo piť vodu ale dr povedala pokiaľ pije UM tak je to ok že tam voda je...potom ma zachranili granulove čaje detske....sunar 😅

petamich
4. okt 2021

tak v prvom rade je rozdiel dieta kojene a dieta na UM -autorka pise, ze su na UM a takym drobcom sa dava voda a nielen v lete a tiez aj cajik napr. feniklovy, dokonca ak je problem so stolicou tak aj UM sa rozraba do fenikloveho caju a deti kojene tie vodu nepotrebuju, lebo sa napiju z MM
(jasne ak su vonku styridsiatky tak okej)

eternity24
4. okt 2021

@domiklik ak máte plne dojčené babatko, tam sa s vodou vobec nemusíte zaoberať. V nenocnici maju stredoveké info.

pamela_9
4. okt 2021

@moly09 hocijaký fenyklový .. kúp v lekárni Dr.Max takú má červenú krabičku,,, ale môžeš aj Fenyklový od HIPP ,, ten je taký lahodnejsi podľa mna.. neboj sa , cajik dieťatku neublíži. Je potreba dávať tekutiny ak je na UM 🙂 ja som sa tiež bála ako prvorodička malemu dávať všelijaké veci,, ale to je prirodzené.. toto ti Radim z vlastnej skúsenosti 🙂

moly09
autor
4. okt 2021

@pamela_9 ďakujem 😊

andreatytler
5. okt 2021

@moly09 Nie. Vodu som davala az ked zacal jest prikrmy a caje vobec ziadne.
Ani kojene, ani deti na umelom mliecku nepotrebuju vodu, kym nejedia prikrmy.
Informacie ze deti na umelom mliecku potrebuju vodu su zastarale a z doby ked tie mliecka neboli take kvalitne ako su dnes.

moly09
autor
5. okt 2021

Prosím vás dávali ste do umelého mliečka aj probiotiká?

elizabet173
5. okt 2021

@eternity24
@andreatytler stredoveké a zastaralé info to možno sú, ale prax často ukáže opak. Písala som vyššie, že keď som plne kojenému dávala aj vodu, bol pokojnejší a oveľa lepšie spal. Možno to je náhoda, poradila mi to teta, ktorá si to všimla u svojich detí, Nemyslím si, že by voda mohla dieťaťu akýmkoľvek spôsobom ublížiť

jvasenka
5. okt 2021

@elizabet173 pri teplotach (v lete) viem ze sa moze aj kojenym

elizabet173
5. okt 2021

@jvasenka dávala som v horúčavách, ako som písala vyššie, ale suchý vzduch a prekúrená miestnosť tiež nie je bohviečo. Samozrejme, nemyslí sa dať pár mesačnému bábätku 3 dcl vody denne

andreatytler
5. okt 2021

@elizabet173 Ano, voda moze babatku ublizit. Jasne ze nie v malom mnozstve ale 2 tyzdnove babatko ma super maly zaludok, a tak aj velmi male mnozstvo moze byt privela.
https://www.healthline.com/health/baby/why-cant...

zuvelyn
5. okt 2021

Ja by som caj nedávala vôbec kým nezacnes s prikrmami a uz vôbec nie granulovany sunarek ako tu niekto odporučil (sajrajt ako oci). Vodu áno, trošku vyskúšať ci vôbec chce, ja som synovi dávala ale zas on sa narodil do leta (a vypil možno 30ml za deň popri UM), teraz dcére asi dávať nebudem prvy mesiac - dva, uvidíme. Cajom by som sa ale fakt vyhla v prvých týždňoch, mnoho deťom spôsobujú bolesti brucha. (Ja mam po feniklovom caji napríklad brutálne kŕče. Pediatricka tiež neodporúčala dávať fenikel prvé 4-5 mesiacov, keď už nutne tak radsej harmanček, ale úplne najideálnejšie čistú vodu)

eternity24
5. okt 2021

@elizabet173 Moja bola pokojná a bez vody, plne dojcena. Samozrejme každé dieťa ma nejaký iny grif kedy je viac v pohode, niektoré chce spat pri matke, niektoré spi pokojnejšie samo atd… ale ze vodu treba davat plne dojcenemu , určite nieje pravda, netreba.

elizabet173
5. okt 2021

@andreatytler viem o tom, preto som dodala, že nie 3 dcl, ale som rada, že si to tu dala - pre ostatné mamičky
@eternity24 môj bol práveže pokojným bábätkom, ktoré spalo od štyroch týždňov celú noc, no ako začali koncom mája horúčavy, bol nepokojný, nespal ani vo dne, ani v noci poriadne, nechcel sa ani kojiť, keď som začala dávať po troške vodu, mala som zase späť pokojné bábätko. Ja som dávala po lyžičkách, až keď bol starší z fľaše, ale môže sa dávať po lyžičkách stále, ak by sa niekto bál, že to naruší dojčenie.