Dávate dieťaťu jesť opakovane jedlo, ktoré mu nechutí?

lubinka9
5. aug 2010

Dnes som skúšala dať synovi prvý krát pyré - cuketa+zemiak. Po pár lyžičkách sa začal krútiť, striaslo ho, sem tam naplo ale pusinu otváral naďalej. No ale tie ksichty pri tom 😝. Po chvíli som to nechala tak, možno by to zjedol ale nechcem mu jedlo znechutiť, len nedávno sme začali.

mimikuku
5. aug 2010

moj robil take ksichty pri vyzive to bolo kupovane z obchodu - bolo tam pyre zmixovane brokolica zemiak a este neviem co - tiez ho naplo a vykrucal sa ale tak nedala som mut o via, potom som to ochutnala aj ja ze vsak to nemoze byt nejake zleeeeeeeeeeeee a aj ja som z toho spravila ksichtik....ked som pyre spravila doma - ci uz cisto zemiaciky alebo zemiaciky s mrkov a neskor a brokolicu aj cuketu zjedol to ale nic na silu som nerobila....dudfam ze ti moj nazor pomoze

mamutka
5. aug 2010

davam, lebo ma 21 mes a vie vymyslat, takemu malemu ako mas ty urcite nie, skus nieco ine, aby si sa naozaj vyhla tomu, ze si zacne jedlo spajat s napinanim a prestane otvarat pusku uplne ☹ skus nabuduce nieco jednozlozkove mozno, snad len nesadla ta kombinacia. nehovorim, ze dat nieco sladke, ovocne a rozmaznat ho aby uz nechcel potom zeleninku, proste len tak opatrne, aby tam nezacinalo to nechutenstvo, potom daco dostat do drovca je umenie...

bubelko
5. aug 2010

no ja by som to urcite skusila viac krat, pretoze deti si len zvykaju na nove chute. mne sa takto tvaril aj pri mrkve a dnes ju miluje (myslim teraz toho starsieho). ked sa to bude opakovat zakazdym, tak potom by som to vyradila a skusila ine. 😉 dodnes takto skusam u toho starsieho raz za cas ci nezmenil nazor na tekvicovy privarok - zial nezmenil. stale mu to nechuti 🙂

burina111
5. aug 2010

možno by si mala skúsiť na začiatok dačo sladučké, ako predsnídavku a potom skôr zemiačik alebo ryžu, mrkvu a trošku prisoliť, nie dačo bez chuti dávať..ale keď nechce alebo ho napína, ja by som nasilu nedávala, to mu môžeš uplne znechutiť jedlo...deti rovnako ako aj my dobre vedia, keď im niečo nechutí

didiana333
5. aug 2010

Zemiak napínal aj mojho,tak som ho na pár týždnov vyradila...sem-tam som vyskušala,ale stále ho napínal....tak ho nedávam do ničoho...všetko ostatné spapká pekne...len zemiak mu vobec nechutí...

brisilda
5. aug 2010

@lubinka9 jednoznacne dietatu treba jedenie nukat stale bez ohladu ci ho chce alebo nechce ono si neskor na tu chut zvykne no pokial vam s nejakeho jedenia zvraca a napina ho tak by ste mu ho nukat nemali resp. vymysliet iny recept kde pouzijete danu surovinu 😉

warholette
5. aug 2010

detom vraj treba novu chut ponuknut minimalne sedemkrat, aby zistili, ci im chuti alebo nie. tak mu to ponukni raz za tyzden a ak to do dvoch mesiacov spapa, tak si vyhrala 😉 maleho som takto ucila na spenat a brokolicu, zacali sme v septembri 09 a zacalo mu to chutit az na jar 10... trochu dlho, ale oplatilo sa 🙂

strapco13
5. aug 2010

s cukety moze napnut..ona ma take vlakna, ked to ostane v krku..stane sa to aj mojmu a to cuketu lubi a kysle ksichtiky robi pri marhulovom hocicom..ale hned otvori pusu, ze ste 😀
skusat ale nenutit..ako tu uz bolo napisane, dieta si na nove chute musi zvyknut

zuza.m
5. aug 2010

podla mna mu to nemuselo nechutit ked otvaral pusinku 😅 .alo pišu baby len si musi zvyknut na nove chute a material.mojho tiež vela krat naplo a nebolo to z toho že mu to nechuti.skor že už bol najedeny a stale otvaral pusku že chce a neišlo to tak lahko dole krkom ..určite nenutit ked sa odvracia a vidiet že to jednoducho nechce..ale ked papa nevidim dovod nerobit mu to. 😉

mirip
6. aug 2010

ano z odstupom času, teda po niekolkých dnoch, nám konkrétne nechutí žltok tak aj dr nám povedala že za čas kašlať na žltok a po pár dnoch skúsiť znova a že nemusíme dodržať že raz do týždna nahradiť maso žltkom

monikapalo
6. aug 2010

Ahojte, mam 6 a pol mes. syna, zacali sme s prikrmami , ked mal 5 mesiacov / nebol kojeny/, papal postupne vsetko, az jedneho dna ho zacalo zo vsetkeho hustejsieho ako mliecko napinat na zvracanie, hrnozne pri jedle plakal, tak som s tym prestala, dali sme si prestavku, bolo mi ho luto, ked som si predstavila, ze by som mala ja nieco jest, z coho mi je na zvracanie ☹ . Teraz sme zacali znova, ale iba s vyvarom z kuraciny, trosicka mrkvy a rezanceky nadrobno. No mam obavy, ked mu znova dam nieco hustejsie , ze to bude odmietat....Poradte mi prosim, z cim mam znova zacat. Dakujem za rady 🙂

vodnarky
6. aug 2010

urcite by som to znova skusala..lebo detom,ako to tu uz spominali,sa chute menia.. 🙂
nasa,ked bola mensia,neznasala ryzu.. 😝 ..a teraz?..ide sa za nou zblaznit.. 😀

maggie2
10. aug 2010

My sme dcére od malička dávali len to čo jej chutilo a asi to nakoniec nebolo dobre, lebo dnes má 5 rokov a prakticky nič poriadne neje.

Je iba varené cestoviny s maslom, trojuholníkové syry, jogurt iba vanilkový, iba rozvarenú ryžu, hranolky, extra salámu a čistý kurací vývar a čisté mlieko a lesné jahody, čipsy Pombär, gumených medveďov Haribo a mliečnu čokoládu.

Všetko ostatné zo zeleniny, ovocia, chlieb, mäso, akékoľvek druhy či kombinácie uvedeného odmieta. Dodnes neviem či je len tvrdohlavá alebo je to výsledok toho, že sme dcéru nikdy nič nenútili zjesť.

zuzkat1
10. aug 2010

@lubinka9 my sme tiez nedavno zacali..ja skusim vzdy este raz ale ked aj na druhykrat vidim ze nechce tak jej uz nedam tu vec minimalne mesiac🙂 my sme takto odsudili kalerab a pastrnak🙂 z kaleraba ju navyse aj prehnalo

zucha
10. aug 2010

moja neznasala zemiaky a teraz sa ich nevie dockat. To, co jej nechutilo, z toho som do jedla dala uplne malilinko, jednu kococku a pomixovala. Len aby si trosku zvykla na tu chut. Ale nikdy som neurobila to, ze by som jej to uz potom nedavala, ked to prvy krat odmietla. Niekdy aj staci pockat par tyzdnov a ponuknut znova. Chute sa menia.

atrami
10. aug 2010

Ja by som vyskúšala neskor, možno inak upravené. Cuketu pluli aj moji, ale teraz milujú cuketové placky.

lucinka1104
10. aug 2010

súhlasím s atrami 🙂

ikulkaaa
11. aug 2010

aj ja sa pripajim...suhlas, ze treba ponuknut znova...kedze nechcem dopadnut tak, ze budeme varit stale to iste jedno alebo dve jedla dokola, ponukam po tyzdni znova to, co mi mala predtym nezjedla...niekedy mam pocit, ze je to len naladou, mozno zubami..proste, raz odmietne a inokedy spapa...

8808
11. aug 2010

no a aky bol velky, lebo mne mala nechcela jest nic ked sme prechadzali na novu stravu, zemiaky az plakala ked mala jest, a teraz ich miluje, a ryzu s omackami ani nevravim.. a mäska vie zjest ako dobry dospelak (: a pritom ma len jeden rok a nie a nie riadne pribrat (: mne napriklad nechcela zjest jemne cesnakou polievku,t ak som ju nenutila.. kapustu tiez, ale to uz musela lebo vymysla, nechce jest niekedy iba hluposti, pokial ju nenapila tak to do nej tlacime.. 😝