Dávate deťom sladkosti?

mara2010
13. nov 2023

Ahojte dávate vašim deťom papať sladkosti jedna sa o deti vo veku 1 rok až 5 napríklad

x_mery_x
13. nov 2023

Ano

anjelicek26
13. nov 2023

Ano normalne mali sladkosti od mala pristupne... bezne na desiatu croisant ci na olovrant kolac ci makovku, sladke ovocne tasticky a aj nejaku inu drobnost, vobec som to neriesila. Vzdy sa stravovali zdravo a vyvazene a toto ich netahalo, lebo to nebolo zakazane...dodnes u nas sladkosti "volne pristupne" lezia a nikoho nezaujimaju, cokoladu nema rad ani jeden, cukriky tiez nie, skor idu po slanom...

hortenziaj
13. nov 2023

Nie, veľmi výnimočné a aj to také lepšie sladkosti

panda21
13. nov 2023

Malý 3,5 nechce, vypľúva keď mu dám skúsiť. Ročná neje vôbec. Ale u nás to nemáme, nejeme to ani my dospelý.. Takže jediné sladké jedla ma v škôlke, aj to moc neje.

jesenzima
13. nov 2023

@mara2010 áno dávame

majlo1234
13. nov 2023

U nas dvojrocny, dlho som drzala bez kupovanych sladkosti, ale od leta sa do u nas uplne odtrhlo z retaze, od rana do vecera vypytuje sladkosti(cokoladu, pripadne dzusik) kazdy den nieco male dostane, napriklad 2 lentilky po jedle, inak ho musim obmedzovat, lebo on by to jedol furt. Nie som extra nadsena, ale rozumiem tomu(ja som rovnaka😀)

zuzanockamt
13. nov 2023

@mara2010 Samozrejme.

patka06
13. nov 2023

Normálne som dávala sladké, aj keď dcéra bola celkom vyberavá
Napr. 2 ročná vymenila narodeninovú tortu za kyslú uhorku
Neobmedzovala som ju, vždy sme mali doma keksíky, čokoládu, cukríky.
Pokiaľ je to rozumné množstvo, nevidím dôvod zakazovať - to má skôr opačný účinok

danyelia
13. nov 2023

Jasné, že dávame...

simca06022011
13. nov 2023

1rocnemu dietatu som cielene nedavala, doma sme nemavali velmi nic. Ani 2rocnemu, na co aj.. starsie, ak sa normalne naje, moze si dat, neriesim. Ale urcite by som ju nenechala zjest kilo cokolady,zase odtial potial = to je co sa tyka sladkosti/polotovarov.
Inak peceny kolac, sladke varene jedla = podla veku, normalka.

lupienokruze
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zorkahorka
13. nov 2023

Ano, za odmenu a nie vela. Ale u starych rodicov ich maju az privela

deniska2706
13. nov 2023

Keď zje aj niečo normálne tak si môže dať sladké

zuzuliatko18
13. nov 2023

Nas lubi ovocie, takze ked obcas dostane kinderko alebo nejaky keksik neriesim, maloco mu chuti. Teda okrem donutov.😃 Takze sladke dostava, ale v primeranej miere. Ovocie Papa viac, to lubi velmi.

banalu
13. nov 2023

Ano

zuzudrnda
13. nov 2023

Nie, klasické sladkosti (keksíky,čokolády,cukríky, termixy) nedávam. Okrem piškót nič podobné nekupujem. Syn do 2r ani to nie. Sladké mal v ovocí. Má takmer 6r a keď sladké, tak ovocné kože, domáce koláče, sem tam zákusok v kvalitnej cukrárni. Sladké má rád,ale ponuku čokolády či cukríka odmietne. Skúsil,nechutilo mu.

lucia13022023
13. nov 2023

Moje dieťa má síce len 9 mesiacov, ale v tomto mam jasno. Chcem nech ma zdravý vzťah k jedlu, u nás nič nebude zakázané alebo za odmenu. Samozrejme nebude mať horu čokolády doma, ale keď si vypýta a bude mať pestrý zdravý jedálniček aký mame aj my, nepoviem mu nie 🙂

ivangeline
13. nov 2023

Ano,

cimage
13. nov 2023

Ano, ale nie vsetko. Samozrejme ked je dieta jedno, tak sa to da vsetko ustriehnut, ale ked je deti viac, tak to je horsie. Starsi ponuknu aj mensie bez nasho dozoru. Takze 1,5r uz jedla cokoladu, keksy, chipsy, atd. Cukriky a lizatka nekupujeme a ostatne sa snazime vyberat rozumne podla zlozenia

vilma7
13. nov 2023

Áno, ale už majú 4 a 6 rokov, ako menšie nedostávali pravidelne.
Teraz majú po polievke TV siestu, tak vtedy dostanú nejakú maličkosť, sladkú alebo slanú. Ale nie veľa.

mclissa
13. nov 2023

Ano davam. Aj ja jem, co sa na mna bude divat? Zje vsetko tak nevidim dovod mu nedat. V primeranom mnozstve. Keby nahradzal stravu sladkostami tak by som mu nedala.

kacenocka2
13. nov 2023

Áno. keď ideme k starým rodičom,sladkostiam sa nevyhneme..

mamusa123456789
14. nov 2023

Dávam, ale samozrejme ich nenechám zjesť kilo sladkosti za deň... Napríklad si otvoríme čokoládu a zjeme ju spolu všetci alebo balík cukríkov a tam isto to mame aj so slabým, jedia väčšinou zdravo, tak sem tam dostanú aj maskrtu

lorin29
16. nov 2023

@mara2010 do roka a 10mesiacov som nedávala ale teraz jej dám tak raz za týždeň napr lízatko ale bo par gumených cukrikov🙂 naša je silná alergicka takže keksíky a také to nemôže

angela85
16. nov 2023

Deťom som sladkosti dávala asi až po 2.-3. roku. Ale domáce sladké navarené či napečené dostali. Syn má 10 a sladké neje vôbec dcéra 5 a má asi jednu malú sladkosť denne,keď ma sladké jedlo tak ani to,možno skôr kakao

ankare
16. nov 2023
maryetta
16. nov 2023

Prvy syn mal najmenej sladkosti ale ako rastli deti tak uzss tomu ani nejako zabranit neda. Ak nedam jada niekto iny 😂 alebo si vezmu sami.
Kazdopadne au nauceni na max jednu sladkost denne.
Takze ci kolacik. Alebo keks. Alebo nejaka tyčinka…