Dávate deťom rybie prsty?

scacchi
13. jan 2021

Maminky, davate detom rybie prsty? Neviem sa rozhodnut ci zaradime do jedalnicka 🙂 dakujem

cookie29
13. jan 2021

nie prilis casto ale ano, predsa len je to vysmazane... ale teda robim domace, kupim rybu a nakrajam a obalim. A zalezi aj od veku dietata

nikpa
13. jan 2021

@scacchi nie

janinah
13. jan 2021

Jedine nemlete

yoxinka
13. jan 2021

@scacchi
Podľa mňa záleží na veku detí, moja najmladšia má 2 roky, jej to nedávam, starší majú 5 a 9 a im občas spravím, so zemiakovou kašou a šalátom. Ale teda, raz za mesiac až dva to vychádza ... inak, u nás sa nevypráža vôbec. Vyprážané jedia na vianoce a veľkú noc, keď je rezeň u svokry, doma to pečiem v rúre, aj tie prsty robím v rúre.

kubkovamama
13. jan 2021

@scacchi asi 2x do roka keď uz fakt nestíham..ako každý polotovar radšej nie.A pečiem v trúbe na papieri,nevysmážam ich

77daniela77
13. jan 2021

Nie,precitaj si zlozenie,je to odpad,hnus😎

sense
13. jan 2021

Občas tak 4-5x do roka ale hie ktoré sú celé kúsky nie mleté...

scacchi
autor
13. jan 2021

@cookie29 - ja nevyprazam doma , vsetko v rure peciem, ale dakujem za napad vyskusam doma urobit 🙂

3petka
13. jan 2021

@scacchi nie je to hnus

dom_evi
13. jan 2021

fuj ved to by som ani psovi nedala ,ved je to odpad z ryb

hederamonstera
13. jan 2021

chces to zaradit kvoli rybe v strave alebo kvoli casu? ak kvoli rybe vo vyzive, tak si pohladaj recepty na rybie fasirky, rybie prsty a tak, ktore si sama spravis z celej ryby. Je to aj chutovo ovela lepsie 🙂 Ak kvoli casu, tak radsej by som vybrala ine rychlejsie jedlo 🙂

evkamotka
13. jan 2021

@scacchi nemusis doma vysmazat, ved tie rybie prsty su uz predsmazene. Takze je to vyprazane aj ked potom len dopecies

Ja nedavam. Obyc cista ryba-filet sa spravi za rovnaky cas a je to cista a nevyprazena ryba (maslo bylinky). Mam naporcovane v mraznicke

cookie29
13. jan 2021

@scacchi ja neviem, mne tie v rure chutia menej, nie su chrumkave... akoze radsej menej castejsie ale poriadne ... ale teda vacsinou robim ryby na prirodno... toto len niekedy

scacchi
autor
13. jan 2021

@hederamonstera kvoli casu nie ved som na materskej 🙂 dakujem za tip, maly nechce ryby tak skusam ako by to slo

scacchi
autor
13. jan 2021

Dakuhem vam maminjy - vygooglila som si uz par receptov aj na rybie fasirky aj na rybie prsty . Prajem vam pekny den 🙂

cookie29
13. jan 2021

@scacchi no ryby sa daju krasne zamaskovat, ked zvolis nejaku neutralnu. Napriklad so zemiakovou kasou, alebo zemiakovo zeleninovou a zamiesat do toho...

hettinka
13. jan 2021

@scacchi neviem, aké veľké dieťa, ale môj syn začal jesť ryby teraz, má 13. Minuly rok skusil na Vianoce a prišli mu zle. A to on zje fakt všetko, len s rybami a fazuľou mal problém. Ale teraz zrazu zjedol filé obaľované.
Chýbajúce vitamíny a omega 3 a 6 kyseliny mu nahrádzam rybím olejom v kapsuliach (Jamieson).

A deti do 3 rokov by mali radšej jesť sladkovodné ryby, nie morské. Losos a tuniak tiež nie sú moc zdravé vzhľadom k spôsobu chovu. To kupujem len raz za čas. Radšej kupujem naše pstruhy a keď sme pri mori, jeme morské ryby tam.

liz_lemon
13. jan 2021

sem tam to detom davam, ale uz skor lososa im peciem

77daniela77
13. jan 2021

Kupte radsej normalnu rybu,(nie z Ciny)....precitajte si zlozenie co vsetko je v tych prstoch,je to odpad....nebudte lenive,ide o zdravie vasich deti.....viem o com pisem🤔

elizabet173
13. jan 2021

@scacchi nie, je to sajrajt, nejeme to ani my dospeli

ivangeline
13. jan 2021

Občas ale len skôr tu rybu vnútri. 🤣🤣 Zvyšok vyhadzujem. 😅

sapetka
13. jan 2021

Ja nie. My vyprazane nejeme vobec

diewcatqoo
13. jan 2021

Obcas davam, mozno tak 2-3x do roka. Kupujem ale tie nemlete a nevyprazam, peciem ich v rure. Syn to aj tak moc nechce jest, takze davam fakt vynimocne, len ak potrebujem nieco narychlo bez pripravy a nic ine nemam doma.
Ak ste este nezaradili do jedalnicka, tak radsej namiesto rybich prstov daj normalnu rybu, napr na masle. Ale obcas ako rychlovka urcite dietatu neuskodi.

ajka0207
13. jan 2021

@scacchi dávame, ale len tie nemlete kupujeme. A asi od dvoch rokov.

evalin88
13. jan 2021

@scacchi moj 3 rocny je uplne proti masu, som z toho zufala, zje iba rybie prsty, tiez rybu nakrajam a obalim.. aby to ako prsty vyzeralo a peciem v teplovzdusnej friteze ( to je skoro ako rura) staci trosku pokvapkat olejom. Maly mi tak zje file ( samozrejme kvalitne bez pridanej vody) ale aj lososa. ( kupim chladeneho, stiahnem kozu. Ma to tak 2 krat do mesiaca, inak do neho maso nedostanem v ziadnej forme. Ale rybie prsty pyta furt.

luciannka83
13. jan 2021

Davam sporadicky, ale len tie nemlete. A nenazvala by som to, ze su zaradene do jedalnicka. Do jedalnicka radsej zarad lososa alebo insiu rybku inak upravenu.

jany149
13. jan 2021

@scacchi áno dávam tak cca raz za 2 mesiace a nemlete

zuzanaokasova
13. jan 2021

Naša má tri roky a ešte nemala. Nejeme to ani my. Radšej dám sladkovodné ryby, lososa a pripravím na masle...

bagre
13. jan 2021

@scacchi nemleté cca 4x za rok

evkamotka
13. jan 2021

@scacchi ak ti nechce ryby, mojho som zvykla osalit ze som to primiesala do zeleninoveho rizota