Dávate 3-ročným deťom sladkosti?

6. jan 2024

Caute, vy davate sladkosti detom? Ja naozaj iba zriedka kedy, ale dnes mi zjedol 3/4 malej krabicky z tik taku, a je ako vymeneny. Normalne zachvaty placu, nervy, atd. 😳 Inak my spi o 8-9, teraz o pol 10. Je to podla vas kvoli cukru?

jesenzima
6. jan 2024

Dávame sladkosti deťom tak primerane. Divokí sú stále, ale cukrom to asi nebude 🤭

zorkahorka
6. jan 2024

Moze mat viac energie a moze to byt nahoda

dzulli1980
6. jan 2024

A čo si čakala? ... zakazuješ dieťaťu sladkosti, jasné, že keď sa k niečomu takémuto dostane, nevie sa "dožrať" ... dcéra má sladkosť každý deň, nemá pokazené zuby, nemá cukrovku, proste je zdravá ... a čo je dôležité, necíti potrebu "dožrať" sa sladkého, keď mama nie je v dosahu.

pribinak
6. jan 2024

Zakázané ovocie najviac chuti …..dostal príležitosť tak pojedol toľko koľko sa do neho zmesti

Nejaká sladkosť sem - tam mu neublíži

ariannazara
6. jan 2024

Jasne ze dávam, ja tiež si dávam sladké a v normálnom množstve v tom nevidím problém

autor
6. jan 2024

A otazke, moze byt dieta od cukru takto nastimulovane?

dzulli1980
6. jan 2024

Samozrejme, že môže ... a určite aj je ... keď odrazu dostane do seba toľko cukru a iných stimulantov.

beata_k
6. jan 2024

Normalne ti zaspava 20:00-21:00. Teraz ti zaspal 21:30. To je 30 minut rozdiel oproti normalnu. Hladas si len zamienku ako mu nedat sladkost.

autor
6. jan 2024

@beata_k nehladam nic. Normalne s apytam, ci moze byt z cukru prestimulovany, kedze sa spraval inak, ako doteraz.

autor
6. jan 2024

@dzulli1980 dakujem!

theanak
6. jan 2024

Ahoj, ja som tiež za to nedávať deťom zbytočne sladké, len občas. Veď dnes takmer v každej potravine je cukor. Pre deti je sladkosť zbytočná voľná energia, s ktorou si nevedia dať rady. Takže to správanie naozaj môže byť spôsobené tým tictacom 🙂 A tá veta vyššie, že si hľadáš zámienku nedať mu sladké ma celkom pobavila. Vo všeobecnosti je známe, že dnešné deti príjímajú veľa nadbytočného cukru a potom sa to u mnohých prejavuje v “problémovom” správaní, ale väčšinou sa takým deťom dá nálepka ADHD a vybavené.

mandzula
6. jan 2024

@autot zrejme to bude tym cukrom. A pokojne pokracuj v nastavenom rezime, sama vidis, co moze cukor sposobit, nedaj na reci, ze zakazujes a potom sa doziera, robis spravnu vec.

maryetta
6. jan 2024

Ano moze. Obzvlast ak nezvykne jest sladke a zrazu dostane davku. Ja ked uz davam nieco sladke tak po obede. Akoby dezert. Ze tu energiu este do nocneho spanku dokazu dostat zo seba von.

beata_k
6. jan 2024

@theanak Bavime sa o rozdiele 30 minut, nie 3 hodiny.

mila06
6. jan 2024

Nedavam zbytocne sladkosti, aj tak ich tym pchaju v skole/skolke, o zdrav.vyzive tam nemaju potuchy si myslim. Snazim sa skor ovocie a zeleninu davat.

stanislavicenka
6. jan 2024

Ja nezakazujem, ja vysvetlujem. Mnohesi myslia, ze treba zakazovat. Ja ucim deti, aby si vedeli spravne vybrat, a tak je to v zivote vo vsetkom. Akurat neviem vysvetlit, preco ked je nieco zle, ze sa moze predavat v obchode.

viestta
6. jan 2024

jeden tik-tak ma 2 kalorie, pol krabicky je mozno 20 kapsuliek, takze zo 40 kalorii navyse nebude ako vymeneny. To by bol vymeneny po kazdom chlebe s dzemom

miskakyska
6. jan 2024

Ako píše
@viestta
..tam skôr zauradovali iné E čka..🙄

mclissa
6. jan 2024

Z tik tak cukrikov urcite nebude ako zajko duracell. Keby zje vela cokolady tak pochopim otazku. A ano moj syn jedava sladke, primerane. Ale on mi zas zje vsetko.

zzuunnaa
6. jan 2024

ja Ti len chcem napísať, že za mna robíš dobre že mu nedavas sladkosti.. Kopa Tá tu bude presviedčať že treba dať, že mu zakazujes atd atd atd. Si jeho matka a snažíš sa aby mal zdravé základy a pokial dostáva “cukor” inou formou (napr fruktóza) tak mu nič nechýba.. Moja má síce len 1,5 roka ale cukor ešte nemala, nedávno skúsila len med aj to preto, že bola chorá a bolelo ju hrdlo a pre tak malé deti nie je na trhu nič a už som nevedela čo robiť… A mala je OK, pekne mi je zeleninu, všetko, lebo prijíma ešte prirodzene cukre. Samozrejme, že to neovplyvníme do nekonečne ale prečo do deti pchať cukor keď nemusíme? Tak som Ti len chcela vyjadrit podporu. A inak to kľudne mohlo byt z toho, mojej stačí, že zje ovocie pred spaním a tiež mám divošku… Je vidieť, že už chce spat ale telo stále má energie naviac 🙂

medda_beda
7. jan 2024

Ako dieťa som do 3r sladkosti neochutnala.
Potom sladkosť raz za deň a bola som spokojná.
V dospelosti som bola schopná zožrať sladkostí toľko, že by sa jeden zgrcal, ale ja nemám problém s obezitou ani s nadváhou.
No dopriala som si.
Ale keď budem mať dieťa tiež mu neplánujem dať tak skoro sladkosti a dúfam, že to budú rešpektovať aj ostatní.

petamich
7. jan 2024

nas ma 2.5 roka a sladkosti ma relativne "bezne" ale samozrejme korigujeme, ano obcas vidime, ze ma sugar rush ale nezvykneme mu ich davat pred spankom, takze vplyv ma spanok a denny rezim to nema 🙂 on ma dost energie aj bez cukru

ciernysokol
7. jan 2024

U nas sme zazili rezimy bez sladkosti,s jednou denne a s viac sladkostami.ked mal viac denne,skoro sa ukazala zavislost na cukre a kazdy den prebiehali hadky,lebo chcel viac a viac.s jednou denne sa to dalo udrzat,ale odmietal vsetko ovocie a vyjednaval,aby ta jedna bola velka.najlepsi stav bolo 0 denne,vtedy zrazu zjedol ovocie,bez hadok,vsetko ok.a to hovorim o sladkostiach bez ecok a glukozoveho sirupu. K tvojej otazke,po vacsom prijme cukru je ako zmysliv zbaveny,uplne hyperaktivny.nedavam mu to uz v takej miere.

matkahelka
7. jan 2024

mladsia ma 2 roky, k sladkemu este ani necuchla. nevarim ani sladke jedla, nekupujem sladke jogurty, nesladime caj, cize fakt nic. tento stav planujem udrzat, kym nenastupi do skolky, tam sa to po*erie, presne tak to bolo aj pri starsej dcere. ale teda aj potom to bolo o sladkostiach len mimo domu, doma sladkosti drzime len take zdrave. a starsia nezavislacila na sladkom nikdy, len ked ma PMS, urobi si ovocny salat a posype grankom. ja naopak razim teoriu, ze to, co nechcem, aby deti jedli, im ani nebudem ponukat a nebudem to doma ani drzat.

andreatytler
7. jan 2024

Do 2 rokov som nedavala, ale mal sladke obcas v jasliach. Po 2 rokoch som dala sladke volne k dispozicii s tym ze moze zjest 1 kus denne po jedle. Na Halloween bol vyzbierat asi 30 sladkosti. Trvalo mu cely rok kym ich zjedol. Bezne ked mame tortu si pyta velky kus, nalozim mu velky kus a po 3 lyzickach zahlasi ze ma dost a ide prec. Ja verim tomu ze detom treba dat zodpovednost za svoje sladkosti. Treba im verit.
Z tych par Tik Takov nemoze mat sugar rush.

theanak
7. jan 2024

@beata_k ved polhodina, pretoze chlapec zjedol len trochu tictacu navyse, ale to ze to je “len” polhodina neznamena, ze to nemoze byt z toho, a ze si autorka hlada zamienku nedat sladkosti. Tomu som nejako neporozumela.

pkgirl30
7. jan 2024

môj syn priberá s liekov takže sladké takmer vôbec, má ten svoj obľúbený jogurt alebo koláč keď napečiem, ale sladkosti mu nekupujem, občas sa stane že starý rodičia mu kúpia gumených medvedíkov alebo lentilky , aby mu to trocha spestrili, ale aj to sa snažím dávať tak že mu to vydrží aj mesiac

lavender94
7. jan 2024

Nemyslím si, že by to bolo z tých tiktakov. Ale nevšímaj si reči typu že mu zakazuješ sladké a podobne. Tu je totiž každá mama, ktorá dáva decku sladké menej ako každý deň krkavčia a decko sa utrhne z reťaze pri prvej návšteve školského bufetu. Veď ani my dospeli nemáme sladké každý deň, tak prečo by sme to dávali deťom tak často?

rebrambora
7. jan 2024

Nie, nedavala som.

autor
7. jan 2024

Jejda, mamky, dakujem! ❤️