Dávate 2,5-ročným deťom jesť salámu?

24. júl 2024

Prosim vas davate svojim 2.5 rocnym detom jest salam (vysocinu nitran) a sunku (nemyslim nejaku detsku sunku ale normalnu sunku). Povadili sme sa s muzom, ja som povedala ze urcite salam takemu malemu dietatu davat nebudem ze mu to netreba a je to karcinogenne a je tam vela soli a on mi povedal ze som padnuta na hlavu

cookie29
24. júl 2024

vies, ono je otazne, ci mu da koliesko raz za uhorsky rok, alebo ci to je strava denno denna. Ale na druhej strane ja sama salamy nemusim.

dzulli1980
24. júl 2024

Áno dávala som dcére aj salámu, aj šunku - samozrejmé kvalitné ... cca 2 roky mala.

kris_tin257
24. júl 2024

Salámu som nedala ešte ani 4 ročnému synovi 😀 šunku papa od troch rokoch asi ale snažím sa v rámci možností kupovať s vysokým podielom mäsa aspoň 😊

domiklik
24. júl 2024

Šunku áno salám nie. Akoze nerobme si ilúzie, ani ta 98 percentná Sunka nie je žiadne terno. Na druhej strane pokiaľ to jete vy, len ťažko to odopriete dieťaťu...

patka06
24. júl 2024

Šunku som dávala od roka /ochutnať kúsok aj skôr, keď sme jedli my/ - nikdy som nedávala "detskú".
Salámu občas pár koliesok asi od 2 rokov

cyberk
24. júl 2024

Sunku je od roka; salamu este nemala

1mina
24. júl 2024

Dávala som oboje, snažíme sa kupovať kvalitnejšie ale po pravde zjedia toho tak minimálne a malo casto že to je aj tak zanedbateľné

klip0
24. júl 2024

Šunku mala prvý krát pred 2,5r ale len tu Pure z Lidla a len trošku. Salámu nemala a ani nebudem dávať.
A inak tie detské šunky sú často ešte väčší bordel, treba čítať zloženie.

floren
24. júl 2024

Šunku cca od 3 rokov,ale v škôlke bezne sunkova pena. Doma zje max 1-2kolieska. A skus si prečítať zloženie detskej šunky . Kamoška tiež neverila,ale radšej kvalitnú obyčajnú šunku ako tzv.detsku

hanaxxx
24. júl 2024

Ja zatial 3rocnemu nedavam ani sunku ani salamu a nema s tym problem, ked mu poviem, ze to nie je pre male deti. Pred par dnami bol niekde clanok, ze davat detom sunku ci parky, je na urovni fast foodu. Este takychto nezdravych potravin zje dost vo svojom zivote, tak naco s tym zacinat v obdobi, ked mu to este "vies" nedat. Pravdaze, kebyze mam cas pripravit mu domacu sunku, tam tu by som mu dala.

sisska96
24. júl 2024

Pravdaže a aj všetko iné, nech si kľudne zvykne na to, lebo potom bude mať všelijaké intolerancie, lebo nebude mať odolné trávenie.

choco6
24. júl 2024

Salámu nie, ani my to nejeme, šunku áno ale ja kupujem bez E250, teda hľadám to lepšie zloženie. Parky takisto, klobásu tiež nejeme iba na Vianoce v kapustnici a aj to hľadám co najlepšie zloženie. A minule mu zachutila slanina ale aj to len na haluskach ktoré jeme veľmi málo. Syn má 5,5 roka. 😁

petronellla87
24. júl 2024

Salámu nie, šunku takú lepšiu áno...ma 1,5 roka

klip0
24. júl 2024

@sisska96 to fakt si myslíš že telo takto funguje alebo si robíš srandu ? Normálne neviem 😅

thirstymonk
24. júl 2024

Haha, no smejem sa teraz z teba. Moje deti všetko pučia, ty karcinogen. Slaninku si udim doma v udiarničke a dcera už od roka chaluje, len to tak šmyka dole gagorom.

Pojeme všetko a nič nam nebude. Raz som mojej prababke, čo dožila 103 rokov spomenul, že v telke davali, že slanina je karcinogen. Zasmiala sa, že nech sa jej pridu americki vedci opytať... takže asi tak :D

sisska96
24. júl 2024

@klip0 No a čo si myslíš, prečo že každé druhé decko má buď alergiu, takú, hentakú intoleranciu???? Lebo nejedia normálne, iba také diétne detské šunky (ktoré nikdy nevideli normálne mäso) keby mali žalúdočné choroby.

klip0
24. júl 2024

@sisska96 prepáč ale škoda debaty, to sú tvoje domnienky, skús si trochu niečo naštudovať

dadka1997
24. júl 2024

Ja som dávala, kupovala som 90% + tak isto aj párečky, veď to neje každý deň.. taktiež nevieme, čo vsetko sa nachadza v inej strave, a čo všetko je karciogenne 🤷‍♀️

thirstymonk
24. júl 2024

Keby sme mali riešiť, kde všade je jake Ečko a čo všetko je karcinogenne, tak asi sme bretariani všeci :D Netreba to priliš preživať. A nie, šalat nie je jedlo. A nie, jesť zdravo neznamena žrať len zeleninu jak zajac.

milanemila
24. júl 2024

Nie nedavam jest salam ani 4,5 rocnej, nenapada ma ani 1 dovod preco by mala byt salama pre dieta prpspesna 🤷🏼‍♀️ co sa tyka sunky, tak to davam ale 96% minimalne a snazim sa so znizenym obsahom soli.
Ked citam niektore komentare, tak rozmyslam ako velmi musi nyt primitivny clovek, aby sa vysmieval ak niekto jedava zdravsie, nebodaj kupuje bio 🙈 a deti netlaci odpadom 🙈

zorkahorka
24. júl 2024

My taketo blbiny s muzom neriešime. Od roka jedia všetko a som rada, ze väčšinu jedal zjedia. Kebyze mam nad všetkým uvažovať, ci to karcinogenne je alebo nie, tak ma picne. Mam pocit, ze dnes je všetko nezdrave

thirstymonk
24. júl 2024

@milanemila Primitivny je praveže ten, čo kupuje bio, lebo si naivne mysli, že take jedlo je zdravšie, ale je to len marketing lol. :D Na ktory primitivny človek naleti...

Napriklad, si predstav, že poslednu dobu zvelebovane umele sladidlo "Stevia" sa vyraba chemicky (steviol) a nie, ako si asi predstavuješ, že dajaky čiňankovia v panenskej prírode na tibete zbieraju lístky stevie do tvojho bio-eko jogurtu :D

thirstymonk
24. júl 2024

@klip0 Počuvaj, raz som "detsku" šunku hodil vonku mačkam, bo už bola zasliznuta... ani mačky to nezožrali :D Fakt je to grc, toto by som ja decku nedal. Ale 10 deka poriadnej debrecinky môže mať dieťa od narodenia až po prirodzenu smrť, nevidim problem.

henka123123
24. júl 2024

Ano ja som davala aj salam aj sunku v 2.5 roku jedli na komplet vsetko co my

annm81
24. júl 2024

@sisska96 V ktorej diskusii ťa vidím, tam napíšeš nejakú perlu úplne od veci, nijako ničím nepotvrdenú. Áno, odporúča sa skoré zavádzanie potravín, aby sa znížilo riziko vzniku alergii. Ale preboha, to je o ZÁKLADNÝCH potravinách, nie o tých priemyselne spracovaných, ktoré naopak riziko rozvoja všemožných zdravotných problémov dramaticky zvyšujú. Ja len na základe tých pár príspevkov, čo som čítala, dúfam, že nemáš deti...

stanzi
24. júl 2024

@thirstymonk “Moje deti všetko pučia, ty karcinogen.”

A ty si tu raz nepisal nahodou, ze tvoj mladsi ma seriozne problemy s travenim?

pralinka86
24. júl 2024

Salama ci sunka ci parky, je to to iste. Mozu byt aj detske aj neviem ake . Raz je to udene, slane, spracovane, nevies co tam je, akej kvality.
A teda, mali, raz za par mesiacov, tak ako aj nejake ine "nezdrave" potraviny, ci sladke.. nastastie nechyba im to a da sa to nahradiť

vieronika14
24. júl 2024

Ano davam vsetko

rk123
24. júl 2024

salamy nekupujem takze nedavame.
sunku jedavame aj my bezne tak ked chce jej dam.
kupujem ale hydinovu sunku s 98% masa a nizkym obsahom soli.
stale su to ale udeniny a tie nepatria do bezneho jedalnicka ani dospelym, nie este detom

diaszoky
24. júl 2024

Nie ani nedam janto nejem. A ked niekto povie, ze kvalitna sunka salama taka nieje. Akurad domaca