Čo všetko môže papať 9-mesačné dieťa, ktoré je na UM?

mary_51
6. máj 2021

Ahojte maminky. Prosím vás čo všetko uz papaju/papali vaše 9 mesačné detičky??na UM...môj ma 3 jedla denne pomaličky chceme prejsť na 4 ....ale zdá sa,mi ze mu varim dookola to isté...myslím ze co všetko s potravín mu môžem dat...napr. zelenina ovocie...môže uz napr. jahody?zo záhradky myslím cez leto...môže ja neviem...baklažán špargľu , strukoviny aj iné okrem fazuliek zelených, červenej sosovice .....atd....ano pýtala som sa aj dr. Ale zaujíma ma aj vás názor, idem do potravín a stale tuším kupujem to isté dookola 😄 Co im varíte?alebo papajú to co vy?len teda neochutene?? Ci ako 😃 Ďakujem za rady🍀

marianarem
6. máj 2021

@mary_51 Co som ja napriklad v tomto veku uz zaradila a velmi sa to nespomina v zoznamoch, je quinoa. Bohata na ziviny a malemu chuti. Tiez avokado mal uz zaradene. Baklazan a spargla sa myslim moze, strukoviny moj v tomto veku este nevedel dobre stravit, skusala som cervenu sosovicu a teda noc po nej nebola dobra.

andreatytler
7. máj 2021

@mary_51 Zo zeleniny moze tusim vsetko... strukoviny a kapustovite mozu naduvat a tak opatrnejsie a treba sledovat.
Ovocie surove alebo vyziva... najlepsie lokalne, myslim tym nie exoticke. Jahody su alergen. Su dva nazory... prvy ze s tym zacat radsej neskor a druhy nazor je taky, ze cim skor tym lepsie. Ja som davala jahody asi od toho 9 mesiaca, ale radsej rano, aby si mala cas odsledovat pripadnu alregicku reakciu.
Masko - ja som davala vsetko. hovadzie, kuracie, ryby, morcacie, kralicie
Vajicka - tusim len zltok v tom veku
Syry (nie tavene) a biely jogurt som tusim zacala tiez v tomto veku.
Chlebik s maslom a ja som davala aj arasidove maslo.
Polievky - vyvar alebo zeleninove
Nas mal tiez rad instantne kase ovsenne, viacobylne, ryzove
Ako maskrta raz denne chrumky
Nie huby, med a cokolvek co ma cukor

nicollette332
7. máj 2021

zeleninu by uz mal papat aj ovocie, ryza, pseno mozes uz aj masko pridat, najlepsie morcacie alebo zajacie, tie su lahsie na zaludok 🙂 biely jogurt bud kravsky zivy alebo aj ovice su dobre na zaciatok