Čo ste dávali deťom s kolikou?

slamka555
21. mar 2018

Baby ahojte 🙂 Prosim vas, tie ktorych deti mali koliku. Co ste davali detom ? Ja mam doma mesacneho synceka zatial davam sab simplex a probiotika no zda sa mi ako keby to ani nemali ucinok :/ Ak ste davali sab..kolkokrat denne ? Bojim sa aby som ho zas neprdavkovala :/ Par znamych radilo aj davat mu na lyzicku cajik.. ale neviem ci sa kojenemu dietatu moze davat caj :/ ak ano aky najlepsie ? V piatom nas caka prva poradna tak sa pipytam aj Dr.len dovtedy saaspon aj vas skusenych spytam ;) dakujem moc

pininka
21. mar 2018

So sab predavkovat nemozes,mne kazala dat doktorka pri kazdom kojeni. A davala som aj feniklovy caj, synom robil dobre, ale dcerke nie, velmi ju nafukoval,jej iba cistu vodu.

veronikazoja
21. mar 2018

feniklový alebo kamilkový čajík, kedže dojčíš tak daj na lyžičku alebo cez cievku rovno pri dojčení

gabina007
21. mar 2018

Dávaš mu vigantol? Môj mal z neho koliky.

slamka555
autor
21. mar 2018

@gabina007 ahoj ano davam ale to stym asi nic nebude mat 🙂 lebo on ma koliky uz od narodenia a vigantol som zacala davat len nedavno 🙂 ale viem viem vela mamiciek sa na ten vigan stazuje :/

slamka555
autor
21. mar 2018

@pininka Tak to si ma potesila 🙂 takze uz moz takemu malemu babu ten caj davat ? 🙂 A kolko mu hoo mozem dat ? 🙂

pininka
21. mar 2018

@slamka555 no moji pili od zaciatku z flasky, ale kedze kojis odporucam malu lyzicku, a tak ozaj po par kvapkach davat do pusy. Tak zozaciatku tri, styri lyzicky dvakrat denne, potom mozes aj viac.

zabina27
21. mar 2018

Kedysi mi dr ohľadom tých kvapiek (my sme dávali infacol tuším) povedala, že sa musia dávať dlhodobo a pri každom kŕmení, aby bol efekt, že krátko dávať nepomôže

tatiana269
22. mar 2018

Ak by mu nerobil dobre ten Sab Simplex, treba skúsiť na prírodnej báze Baby Calm - u nás je toto oveľa lepšie.

radoslava3
21. máj 2018

Ahoj u nas najviac zaberal espumisan kvapky. Mala mi bola az bordova od placu ked ju to chytilo.. brusko sme masirovali pupikom a potom nozickami cvicili.. niekedy pomohlo niekedy nie.. mala som od pediatricky taku knizocku v ktorej boli najlepsie polohy pre kolikove deticky tak si skus vygoovlit tie polohy isto to tu urcite bude. Nakoniec sme kupili nosic lebo uz som bola zufala lebo mala mi mala aj reflux a v nom sa mi ju celkom podarilo ukludnit. Drzim palceky

slamka555
autor
22. máj 2018

@radoslava3 nam nakoniec pomohli probiotika Infant Dophilus 🙂 ..a pred pardnami mi praave dokolikoval tak som stastnaa 🙂 ;) Nosic mame tiez uz kupeny vsak ho este aj vyuzijeme 🙂 ale vdaka za radu ;) vazim sito ;)

radoslava3
22. máj 2018

@slamka555 za malinko