Čo môžem pridať od 1 roka?

4. apr 2024

Ahojte dievcata, co ste Vy pridavali do jedalnicka od 1 roka? Zatial z mliecneho mame biely jogurt, maslo som skusila.
A ovocie tie zakladne, som asi prilis opatrna.

domka222
4. apr 2024

Ako to myslíš, pridávali od roka? Moji od roka už jedli našu stravu (samozrejme menej soli,bez údeniny,korenia a pod)

pribinak
4. apr 2024

Od roka už jedol to čo my, len menej solene a menej korenené
Nejedol plesnove syry či huby, ale väčšina jedla bola rovnaká

Čo sa týka mliečnych výrobkov, tak kľudne syry typu mozzarella, cottage, eidam, …. môže smotanu, tvaroch, jogurty, ….

Ovocie bastil rad za radom

klarissa25
4. apr 2024

Od roka syn jedáva to co my. Jedine ze sme trochu menej začali solit a korenit nič iné

lucia147852
4. apr 2024

Od roka ovocie? Nejak dosť neskoro. Ol roka môžu prakticky všetko okrem údenín, plesnivých syrov, a samozrejme nepresolnene, nestiplave… ovocie sa dáva medzi prvými prikrmami, nie v roku. Čo jedlo to dieťa doteraz?

angeli121212
4. apr 2024

Po roku už mal vyskúšanú väčšinu druhov dostupného ovocia posledné som skúsila citrusy konkrétne som začala mandarinkami potom pomaranče taktiež ako ročný už jedol hurmikaki, mango. Z mliečnych výrobkov okrem jogurtu kyslé mlieko smotanu kyslú skusila som už aj sladkú do jedla, syry všetky okrem plesnivých a balkánskych čo sú dosť slané ale takto tie balkánske by som mu ochutnať dala len proste minimum. Mal už aj sladké mlieko, nepije ho na litre dá si par glgov kedže ho stále kusok kojím, gro tekutín je teda čistá voda velmi zriedka nesladený čaj ten mu nechutí a výnimočne keď mam ja osladený dám mu glg dva ochutnať. Z mäsa má už tiež všetko zavedené posledné bolo bravčové viem s tym som asi mala ešte počkať ale má už rok a tri mesiace a proste sme mali navarené tak ochutnal. Vyhýbam sa len údeným produktom a orechom ale stalo sa že ochutnal nuečo kde bolo minimum orechov samozrejme sme sledovali reakciu. Zo zeleniny tiežs všetko včetne cibule cesnako v malom množstve (keď mame my niečo s cesnakom) a paradajok.

zorkahorka
4. apr 2024

Od roka jedli uplne vsetko. To,co my

angeli121212
4. apr 2024

Jaj a od roka môže osolené ale jemnejšie taktiež jemne okoreniť, ostatné koreniny tiež môže s mierou

angeli121212
4. apr 2024

@angeli121212 k tym mliečnym aby bolo jasné jogurt skúšal medzi prvými

veronikaszabova
4. apr 2024

Nasa ma rok a davam jej vsetko, co navarim pre nas.

vkatush
4. apr 2024

Môj na rok jedol úplne všetko (jediné, čo nemal, sú orechy, mak a huby). A ryby mu nedávam, lebo ich neznášam, tie bude jesť, len ak mu ich spraví niekto iný 😂

Takže áno, trošku veľmi opatrná, už môžeš začať zaradom pridávať, pokiaľ dieťa nemá žiadne problémy 🙂

petronellla87
4. apr 2024

Všetko čo my okrem: štipľavého, hríbov, matného a vyprážaného a udenin. Opatrná som ešte s orechmi. A ešte pečienky keď som robila to som jej nedávala, nevedela som či môže

autor
4. apr 2024

@domka222 no napr. niekto varuje pred strukovinami, niekto zas, ze syry a podobne...

autor
4. apr 2024

@angeli121212 aj napriklad tofu?

autor
4. apr 2024

@vkatush super dakujem

angeli121212
4. apr 2024

No tofuu som ja osobne nedávala ale pamätám že muž mu dal ochutnať a nechutilo mu tak to bolo jasné, ja byť tebou skúsim a. sledujem reakcie a napr ktosi tu spomínal že mal nie ja som aj mak už dala keď ochutnal makovku a ok

autor
5. apr 2024

@angeli121212 aha superko ja sa snazim vsetko a napr. vajicko uz aj bielko? ci to vbc?

angeli121212
6. apr 2024

Jasne bielko po roku už kľudne môžeš aj podla tabuliek, ak si si nie istá sú aj odporúčania na nete ale je pravda že pri niektorých som nečakala toľko ale odsledovala si reakcie