Čo jedia vasi škôlkari doma?

7. sep 2024

Ahojte čo jedia vasi škôlkari keď prídu zo škôlky? S tým že olovrant majú tam. Večeru varíte ? Alebo nie ? Bežne máva doma varený obed a večeru nejaký chlebík s niečím, alebo kašu atď. Ale kamoška má.zneistila že treba variť, že v škôlke nič nezjedia atď

januska12323
7. sep 2024

Neriaď sa podľa kamošky ale podľa svojho dieťaťa. Neviem prečo by musela byť večera varená rovnako sa naje aj z nevareného.

13uzivatelka11
7. sep 2024

Tvoja kamoška odkiaľ vie, že tvoje dieťa v škôlke nič neje?

pribinak
7. sep 2024

Však to je individuálne. Niekotre deti nič nezjedia, iné pýtajú dupľu. Však vidíš na svojom či je vyhladovaný, alebo mu bude stačiť sucha včera

Tak ak varím večeru tak robím nejaké minútky, špagety, praženicu, placky.

kris_tin257
7. sep 2024

Syn po škôlke máva vždy ovocie, prípadne malé mrkvičky uhorku a podobne keďže v škôlke toto nemávajú a na večeru závisí ako jedol v škôlke, ak obed jedol slabšie dostane obed čo máme doma ak obed zjedol pekne dávam mu mlieko cereálie a do toho banán ovsené vločky a podobne... Snažím sa vyhýbať pečivu cez týždeň keďže v škôlke máva dvakrát do dňa chlieb

autor
7. sep 2024

Dcéra ešte lwn ide nastúpiť do škôlky. Neviem ako tam bude jedávať.
To s tým pečivom je dobrý postreh, to jej už teda dávať nebudem. Uvidím teda ako tam bude jedávať a podľa toho

jaskolka
7. sep 2024

Tak neriad sa podľa kamošky, možno jej deti nejedia a tvoje bude. Môj syn chodí druhý rok do škôlky a je dobrý jedak.Doma si dá, na čo má práve chuť, kedy ako, rôzne jedlo, jogurt, pečivo s nátierkou alebo maslom, krupicu, pohankovu kašu, ovocie,banánový chlieb, croissant, bublaninu, ak pečiem, alebo má dní, keď vypije len mlieko s grankom. Niekdy opačne, ma chuť na to, čo zostalo z obeda, tak zje toto.

anjelicek26
7. sep 2024

Ved niektore deti zjedia, ine nezjedia, riad sa podla jeho... moji vzdy zjedli dalsie varene jedlo ako nic po skolke... moc im tam nechutilo, v skole uz na obedy nechodia vobec, nemalo to zmysel... nachystam im a ked dojdu, si to prihreju...

vsicka036
7. sep 2024

Tak moj mladsi zjedol v skolke vsetko, plus duplu a doma stale v chladnicke. 🤷

dskjhfdlkdjhl
7. sep 2024

Moja starsia dcera prve mesiace asi v skolke nejedla, lebo kym sme prisli domov, tak som myslela, ze zje aj mna😀 Ale postupne sa to upravilo. My sme sa zvycajne cestou zo skolky zastavili este na ihrisku, takze taky druhy olovrant mala tam a u nas je takmer kazdy den varena vecera, takze veceru mala varenu, ale nie preto, ze by som chcela nahradit to, co nezjedla v skolke, jednoducho to tak mame zauzivane.

lujza123
7. sep 2024

Moja držala až do 7 mich rokov nejakú protestnú diétu/hladovku ze zjedla tak 1 jedlo z 10 takže záležalo co mali v škôlke na obed. Budto prišla hladná ako vlk a zjedla doma normálny obed alebo najedena ze stačila už len večera. Takto to je v podstate dodnes a to už je na strednej.
Záleží aj od toho ako varia v danej škôlke. Moja kým chodila do súkromnej bývala väčšinou najedená. Potom sa dostala do štátnej a tam varili také typické detské jedlá typu segedín, koložvárska, fazuľova polievka, na chleba len natierky ako rybacie, oškvarkove to sme doma museli variť všetci rodičia lebo to zjedlo máloktoré dieťa 🤦‍♀️

Takže uvidis ako to bude u vas, možno budete mať šťastie na kuchyňu ale skôr rataj s tým ze to bude typická nechutná vývarovňa

Ináč ja som rok pracovala ako kuchárka v škôlke v Dubline. Dva dni ma zaúčal pôvodný kuchár to sme odnášali po obede plne taniere nezjedeneho jedla. Akonahle som to prevzala začala som variť úplne inak a zrazu deti zjedli všetko, ešte si aj chodili rodičia po recepty lebo deti doma cez víkend pýtali také ako majú v škôlke.
Je to hlavne o tom kto ako vari, deti sa radi najedia ked im chuti, hlavne v kolektíve ked jedia všetci naje sa aj také co doma vymýšľa

luccija
7. sep 2024

Áno, väčšina nezje, alebo zje malo.Varila som vecere aj varím buď polievku, normálne mäso, omeletu, rybu...mne tiež nestačí suchá vecera

misana84
7. sep 2024

A vy čo máte na večeru? Veď keď pripravím nám dám aj jej, nie?kazdy deň ste na sucho? Myslím večere

4stanka4
7. sep 2024

Moja v škôlke zje všetko a doma na veceru jedava väčšinou polievku alebo co ostane od obeda. U nás je normálne ze príde domov a prvé kroky do chladničky ze je hladná. Keď nemám navarene tak jedáva pecivo so šunkou a zeleninou poprípade ovsenu kašu ale to málokedy.

ksenia16
7. sep 2024

Som ukrajinka, my nikdy nemáme chladnú večeru. Jasné že dieťa potrebuje teplú stravu.

otvorena
7. sep 2024

Varím každý deň dačo a polievku tiež ale len tak zeleninkovu a čo ľúbi. Niekedy si dá niekedy nie🤷

mogaa
7. sep 2024

Naša v škôlke jedávala a napriek tomu bola vždy keď sme pre ňu prišli hladná....poobede boli na dvore kde behali, takže vyhladla....obed je 11:30, olovrant o 14:30 to ale mali niekedy pol krajíčka chlebíka, či ovocie alebo nejakú maličkosť....

petamich
7. sep 2024

Nie nevarime 🙂 takze na veceru mava pecivo, kasu, cerealie, jogurt, termix, obcas polievku, pripadne ak zostalo z vikendu z obedu (cez vikend zvyknem varit)

tykat
7. sep 2024

Moj syn vzdy ked som po neho prisla do skolky tak uz od dveri krical "co ste mali na druhe jedlo?" Varila som vtedy starsej dcere lebo jej v skole nechutilo. Tak si dal aj syn, a kym bola vecera tak sa este dopchal jogurtom, bananom, rozkom s niecim. V skolkarskom veku bol ako kyselina.
Takze riad sa podla tvojho dietata a nie kamosky.

kate_cs
7. sep 2024

Moji chlapci zjedia v škôlke všetko a ešte aj dupľu a aj tak keď prídu zo škôlky okolo 15:30, tak pýtajú ešte jesť. A potom samozrejme večera. Väčšinou teplá.

slavomira236
7. sep 2024

Moja v skolke jedla no aj tak chodila stale hladna. Po ceste nieco spapala. Trochu sa pohrala von a prisli sme domov hmed pytala jest..vetsinou tepla vecera

thirstymonk
7. sep 2024

Moji požeru všetko, čo nepožere ich. Zmrzlinu, chleba s rybacou paštikou, toto maju teraz najradšej. Palacinky, pirohy, slaninu, parky, oškvarky (domáce), falat chleba so šmalcom, vypražany syr, hranolky, kremiky, dakedy len acidko. Brokolicu. Ako si kedy zmyslia. Dakedy varime, dakedy ne.

basulaak
7. sep 2024

Normalne mam bud nieco varene prenho alebo zje cely pagac. On nejedava a aj sa tak vrhne doma na jedlo. Alebo mu urobim bud ze mu dam reznik alebo chleba vo vajci ci zapeciem toast + jahody alebo uhorka, jogurt alebo zapije mliekom.