Čo jedia vaše deti na detských ihriskách?

adelajda25
29. sep 2021

Ahojte,
co davate vasim detom jest ked stravite na detskom ihrisku dlhsiu dobu? Ide mi skor o nejake rozumne jedlo, nie chrumky, tycinky ci piskoty. Pre 2-3 rocne deticky.
Dakujem, snad budem mudrejsia 🤞

deedol
29. sep 2021

ovocie (pokrajane jablka a pod., cucoriedky, banan), jogurt vo forme "kapsicky", actimel. (nehovorim, ze vsetko je ultra zdrave, viem, ze je v tom cukor). snazim sa striedat.

hipuska
29. sep 2021

@adelajda25 ja toto neznášam. Syn ma niekoľko intolerancii a teda, chrumky, piškóty a úplne hlúposti mu stále niekto vynukuje. Čo znamená dlhšiu dobu? Ste tam celé doobedie? To nevydrží 2 hodiny bez jedla? To fakt musia tie detiska furt dačo chrúmať? Veď to nie je vhodné ani z hľadiska chrupu ani z hľadiska stravovacích návykov

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
29. sep 2021

@adelajda25 ovocie a zeleninu. Niekedy som nirmalne urobený obložený rožtek. Ale super sú aj rôzne kapsicky

pribinak
29. sep 2021

@hipuska niekto chodí aj na podstatne dlhšie ako na 2 hod. A normálna matka sa opýta či môže ponúknuť cudzie dieťa
Okrem toho deťom vonku chuti viac ako doma.

danulicek
29. sep 2021

Na ihriskách viac ako hodinu netravime a ani sme nikdy netravili, ale mamičky nosili často ovocie. Keď chodime na dlhsie prechádzky, tak si občas zabalíme rožok, ovocie alebo ovocnú kapsicku.

nikpa
29. sep 2021

@adelajda25 nič, dám mu jesť doma a von ideme na cca 2hod. Nie je batoľa aby musel jesť každé 3 hodiny. Nechápem keď mamy naháňajú decka po ihrisku s jedlom, veď sa tam prišli hrať, nie jesť. Jedenia má mať volaku kultúru, umyjem si ruky, sadnem si za stôl a jem z taniera s príborom. Potom sa deti učia jesť v behu počas hry a do 6 rokov kým nejdú do školy ich treba naháňať s lyžicou aby sa najedli. Ok, sú aj výnimky kedy sa ide napr. na výlet alebo niekam na dlhšie ale inak obyčajné návštevy ihriska sú u nás bez jedla.

h2
29. sep 2021

@adelajda25 Nič, nikdy sme na ihrisko jedlo nebrali. (Ale môj syn je "špeciálny prípad", on jesť nepotrebuje 😁). Chodievali sme na ihrisko v mieste bydliska, takže odbehnúť domov, keď bol čas jesť, nebol problém. Taktiež mi vadí hygiena: dieťa sa hrá, všeličo chytá a potom ide jesť.

andrejka1974
29. sep 2021

@nikpa ale su aj deti ako moja, takze chrumky musia byt po ruke keby mala náhodou amok

gleep1
29. sep 2021

Teraz sme tak vonku, vždy spravím takúto kapsicku. Mame tam 4 maliny 3 jahody 1/4 banánu 4 mandle 2 pekan orechy, trochu piniovych orechov, 5 tekvicových semienok, sezamove semienka, lyžička olivového oleja rozmixované v pohánkovej kaši.
Obmieňam ovocie semienka oriešky druhy kase alebo dám miesto kase jogurt.
Hej no, iné mamičky nosia chrumky a najlepšie je že väčšinou to nie sú ani chrumky pre deti ale staré komunistické slané mastné arasidove chrumky a podobne 🥲

tifi2324
29. sep 2021

@adelajda25 My sme brali banán,jablko,mrkvu tu môj malý miluje len tak chrúmať alebo výživu,jogurt alebo chlebík obložený
Mamičky ja nechápem čo tu riešite že na ihrisku môže byť len dve hodiny aj to vám príde veľa nič v zlom ja som so synmi chodila aj na 3-4 hodinky keď sa tam super zabávali prečo nie a keď sme ešte byvali na dedine a do mesta sme cestovali busom ktorý mi šiel raz za 3 hodiny občas som v tom meste tým pádom bola aj 6 hodín tak sa tak nevzrušujte že to je nemožné 🙈 a tým nechcem rozprúdiť hádku len tak pre vysvetlenie že nie sme zle matky aj keď sme dlho preč z domu 😉

hipuska
29. sep 2021

@viestta jasné, ale najskôr sa spýtam či vôbec môže. Ale nejde o môjho syna, to som uviedla len ako príklad. Už sa mi stalo že ho nakŕmili a ja som musela letieť na pohotovosť. Niektoré matky prídu na hodinu a pchaju do deti chrumky, čipsy a piškóty jedna radosť. A potom sa sťažujú, že odmietajú obed. Veď ak dieťa zje raňajky a na desiatu ovocie, prip.jogurt nepotrebuje dotovať ničím iným.

gleep1
29. sep 2021

@tifi2324 presne tiež nechápem čo riešia, my napríklad niekedy ideme tak že viem že mala približne bude za hodinu hladna. Tak nebudem do nej cpat jedlo teraz ked viem ze nie je hladna a ani nebudem doma čakať hodinu aby sme išli potom čo sa naje. Zoberiem so sebou a led bude hladna naje sa, Ked nie tak nie. Toto čo vravia ze deti naháňame po ihrisku s jedlom sa mi nikdy nestalo, sama príde vycucne kapsicku a pokračuje… nechápem to rozhorčenie a myslenie si zw ked tak nefungujú ony nemal by tak fungovať nikto. 🤦🏼‍♀️

nikpa
29. sep 2021

@andrejka1974 keď ma amok a oblbnes ju s chrumkami tak to je iný prípad 😄 vtedy by som ich nosila aj ja.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
29. sep 2021

Nič. Naje sa doma keď prídeme. Jedlo v kočíku som nikdy na ihrisko nenosila
(Akože nejaké rezervné, kapsičku alebo banán a vodu som mala - ale o tom malý nikdy nevedel, to bolo pre môj pokoj, keby som sa náhle rozhodla ísť ešte niekam).
A "som hladný" bol dostatočne dobrý dôvod na to, ísť domov 😂 nikdy som ho z ihriska nemusela prehovárať...
Proste som mu na začiatku povedala, že papať budeme doma a keď bude hladný ma mi prísť povedať. Prišiel, vyliezol do kočíka a ukázal rukou "domov ham" a bolo....

A čo sa týka piškót a tak....
Cudzie deti a psy nekrmim. A keď náhodou k tomu príde.... Rodiča sa spýtam (tak aby dieťa nevidelo), ci smie. A až "POTOM" ponúkneme dieťa.
Môj ma alergiu na kakao, a stáva sa mi, že cudzí ľudia ho ponúkajú polomacanymi keksikmi, kúskom čokolády, kinderkom a podobne. Kým nevedel poriadne rozprávať, dosť som z toho salela (lebo to nie je alergia ze sa vysype...on sa reálne dusí). Od cca 2,5 roka vie povedať sam, ze kakao nesmie a sam sa vždy opýta ci je tam kakao, ze to mu robí au.
Čiže za mňa nie a ešte raz NIE. Cudzie deti ani psy sa bez dovolenia rodiča /majiteľa nekrmia!
Rozdeliť sa ho vieme naučiť aj inak. Robí to úplne prirodzene, lebo to odkukal od nás. Keď niečo mám, ponúknem jeho aj manžela a on to robí rovnako. (A keď nikoho ponúknuť nechcem, proste si to zjem sama keď som sama. A je to úplne okej. 😂)

hipuska
29. sep 2021

@ptmt1011 ja som nepovedala, že nemôže. Nech si každý robí ako chce. A ano, dieťa si strážim. Je neposedný a ešte malý. Takže, ak dačo dostane do ruky, strčí to hneď do úst. Vtedy som nestihla pribehnut. V živote som si nedovolila cudziemu dieťatu dať niečo jesť. A čo mi chodíme, tak v areál ihriska je konzunacia jedla zakázaná. A vidím tie deti, či už v ms, zs-total obézne. A vidím aj smetisky v detských ihriskách ktoré sú total napchate fľašami od sladkých vôd a balení čipsov a keksov. Takže sa to začína už v mladom detstve. Neteším, že je to autorkin prípad, ona sa pýta na zdravú výživu, len je to fakt na zamyslenie, či dieťa musi každú hodinu niečo jesť

ckatka
29. sep 2021

@viestta naučiť sa podeliť sa, sa dá aj inak. Malé deti ešte nemusia vedieť, čo smú jest a co nie.
Ako píšem vyššie, pre moje dieťa zjesť kakao znamená sanitku. Riskovala by si to? Našťastie už vie sam povedať že nemôže, ale do cca 2,5 roka to bolo peklo pre mňa. Furt mu dakto dačo strkal....
Je relatívne jednoduché, naučiť deti, ze najprv sa majú opýtať kamošovej maminy, prv než dajú niečo kamošovi.

h2
29. sep 2021

@tifi2324 Ale veď nikto sa nevzrušuje, ani neháda. Autorka sa pýtala, ako to máme my, tak som napísala.

hipuska
29. sep 2021

@ckatka presne. Pre mňa to je total stres, pretože nemá ešte ani 2 roky. A tiež je to u nás o duseni sa a nie vysype.

amelie2017
29. sep 2021

Tak my chodime von v case desiatej a olovrantu. Takze jedlo bravam. Bravam na striedacku ovocie- podla sezony, banan je univerzalny, niekedy jej spravim chlebik, niekedy mafinky, niekedy ovocnu kapsicku. Proste to, co by jedla aj doma. Okrem jogurtu.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona92101
29. sep 2021

@adelajda25 chodime von vzdy na cele doobedie,cize kludne aj 4 h sme mimo domu.tym ze dcerka vstava skoro a tak isto skoro ranajkuje,tak by do obeda bola hladna.cize nosim ovocie,kapsicku,obcas chrumku alebo toast,flasu s vodou.

katulienkax
29. sep 2021

'najradsej' mam ked dieta ponuknu ovocim do tej spinavej zapieskovanej ruky, ako toto fakt nechapem. Napriklad jablcko chyti do tej spinavej ruky a potom cmula aj tu ruku a aj to jablko.

hipuska
29. sep 2021

@ptmt1011 pochybujem, že toto všetko čo si vymenovala, jedia na denno-denne fáze. Ja nie som bio ani nič také. Tiež jeme chipsy a veci okolo a deti mám chudé. A nesuhlaism, že nezáleží na tom, čo deti jedia. Obezita ide ruka v ruke s jedlom a zároveň so zlymi stravovacimi návykmi. A neviem, ktorý si ročník ...ale počas môjho detska boli chrumky a chipsy nedeľná záležitosť.

sasitimi17
29. sep 2021

Neviem čo sa tu niektoré opúšťate že jesť sa ma len za stolom a doma a bozechran dať nejakú sladkosť 🙏🏻
moja keď videla že druhé decko dačo chrume tak tiež chcela, tak prečo by nemohla aj von jesť 😅 a áno brali sme si aj blbosti tyčinky, chrumky z dmky, bebe brumiky, dokonca kinder čokoládku 😮🤫 občas hrozno, jablko, buchtu, čistý rožok.

To že občas von si niekto donesie sladkosť neznamená že jedia len nezdravé a toxické jedlo a v budúcnosti budú obézni…

luccija
29. sep 2021

@gleep1 nosila som ovocie, fit tyčinku
Ale strašne som sa bavila na ženách, ktoré deti nútili pri hre či naháňačke jesť a chodili za ním ešte jeden kus a podobne...ja, keď vidím kdekoľvek žut deti v nákupných košíkov rožok, chrumky má každé dieťa ako povinný inventár v kočíku všetko spinave je mi to smiešne.Tie špinavé madlá v nákupnom košíku a oni jedia, lebo ich tak mamy naučili

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
29. sep 2021

@ptmt1011 To, že dieťa nie je obézne, ešte neznamená, že sa stravuje zdravo. Nestačím sa čudovať, ako môžeš napísať, že nejde o to, čo deti jedia.
A síce mňa si sa na to nepýtala, ale nie, nedám si vždy všetko, na čo mám chuť. Neviem, koľko máš rokov, ale po 40-tke pochopíš. 😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz