Čo dávate papať na večeru ročnému dieťaťu?

adkagg
22. okt 2023

Čo dávate papať na večeru ročnému dieťaťu ? Mlieko už nechce piť

martina2111
22. okt 2023

@adkagg ja som striedala kaše s krupicou

adkagg
autor
22. okt 2023

@martina2111 hej mám aj zalievane h

ame aj krupicu mu robím ale bojím sa že sa mu to zhnusi a nebude to chcieť jesť vôbec to mi stále mama hovorí

hederamonstera
22. okt 2023

Bud kasu, alebo co mal na obed alebo nejaku formu vajicka.

krisbar
22. okt 2023

@adkagg rocny uz papal co sme jedli my. Bud studena vecera alebo klasicky co som varila.

nairia
22. okt 2023

pecivo+syr+ zelenina; polievka husta; kasa; cestoviny s omackou

lenuska9999
22. okt 2023

Ročné dieťa mi už papalo skoro všetko. Ale robila som keď tak krupicu, ovsenú kašu s ovocím, chlebík s nejakou domácou pomazankou, prípadne čo ostalo z obeda ..

rebrambora
22. okt 2023

To, co my.

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
22. okt 2023

Ročná jedla to čo my, varenú alebo suchú večeru. Milovala krémové polievky, cestoviny s omáčkou, ale zjedla aj chlieb s pomazánkou a zeleninou, praženicu, chlieb vo vajíčku a pod.
Pred spaním miesto mlieka mala jogurt alebo Lipánek, Termix a pod.

ivangeline
22. okt 2023

Rozne kase. Obcas vajicko. Oblozeny chlebik (nakrajany a bez korky...) :D

adkagg
autor
22. okt 2023

@julia_a_romeo a nebolo jej zle ? To by som sa mu bála n dať na večeru a vlastne šalát ešte ani nemal aj na obed by som mu to asi nedala

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vkatush
22. okt 2023

@adkagg ja len k tomu, že mama ti hovorí, ak bude mať často krupicu, tak sa mu zhnusí...

Moja sestra má 22 rokov a krupicu má minimálne 4x za týždeň 😂 u nej to rozhodne nemalo ten efekt.

Môj má 10m a ľúbi polievky, rožok/chlebík s nátierkou alebo maslom, prípadne čo bolo na obed, kaše, jogurt,... Vlastne jemu je to jedno, on zje naozaj všetko 😁

taktotedanie
23. okt 2023

No ked mas nejedaka ako ja tak nic….

enoula
23. okt 2023

Ak ma rad kase, tak striedaj, ovsena, ryzova, psenova, kukuricna, pohankova,.. je ich kopec
Alebo polievky alebo pecivo s natierkou, zelenina, syr, vajicko na rozne sposoby . Hocico v podstate uz moze. Jedine nieco tazke na travenie by som nedavala

kvetinka75
23. okt 2023

@julia_a_romeo jéj dala by som si

zorana999
23. okt 2023

@adkagg nie prosím ta, toto mu naozaj nedávaj.
Môže lučinu, nátierky ako hraskova, cviklova, vajickova (a rozne ine) Ryzovu kašu, psenovu kašu, kukuricnu kašu.
Alebo aj plnený batat keď sa ti chce s mozarelou a špenátom a zapiecť. (To je len priklad)
Zamrazuj si a potom vytahuj. Aj vývar na večeru nie je zlý.

veto
23. okt 2023

Skvele su rozne kremove zeleninove polievky, jednodruhove aj miesane. Napr. karfiolova, brokolicova, hraskova, mrkvova, paradajkova, repova, tekvicova, zemiakova, petrzlenova a podobne. Aj huste vyvary su fajn, uvar si viac a daj do mraznicky a len vyberas a nemusis varit kazdy den. Mozno len skusit, ci niektora zelenina nebude dietatku vadit…

daja07
23. okt 2023

@adkagg moj ma 7 rokov a stale miluje kase.
Nie zalievane ale normalne uvarene ovsene, kukuricne, psenicne, spaldove, psenove, ryzove. Vies to striedat. Na vrch posypat troskou skoriece, susene ovocie, nakrajat na male kusky kocku 70% horkej cokolady a podobne. Variacii je viac. S pribudajucim vekom zaradis orechy, ine ovocie, kokos a pod.
Inak na veceru su fajn aj huste zeleninove polievky. Jeden alebo viac druhov zeleniny uvaris, mixnes, das tam trosku nejakeho tuku -maslo, ghee, olivovy olej a pod. Hlavne nech je husta. Mozes ju zahustit aj cervenou sosovicuou pripadne vlockami. Sol, korenie a bylinky podla chuti

adkagg
autor
24. okt 2023

Ďakujem vám ešte by ma zaujímalo čo potom s deťmi robíte? Za aký čas ich dáte spat keď sa napápa
jú? Aby im bolo fajn nebolelo brúska a podobne .

patka06
24. okt 2023

Večeru som dávala cca o 17,30, potom sme spolu upratali, pohrali sa. 19.30 sprcha, zjedla jogurt a pomaly do postele, prečítali sme rozprávku a spala.

zorana999
24. okt 2023

@adkagg to si musíš sama odskúšať. Môjmu dieťaťu nevadí zjesť praženicu z 3 vajec 10 minút pred spaním